Monolithic Power Systems przejmuje firmę Axign


Monolithic Power Systems (MPS), globalna firma specjalizująca się w wysokowydajnych rozwiązaniach zasilania, ogłosiła przejęcie Axign BV, holenderskiego startupu produkującego półprzewodniki bez fabless, który specjalizuje się w programowalnych wielordzeniowych procesorach DSP (cyfrowych procesorach sygnałowych) i opracował innowacyjne sprzężenie zwrotne po filtrze technologia pętli dla wzmacniaczy klasy D ze zrównoważonym sprzężeniem zwrotnym z głośnika. Ekscytujący rozwój dla małej holenderskiej firmy i branży audio.

Monolithic Power Systems (MPS), globalna firma specjalizująca się w wysokowydajnych rozwiązaniach zasilania, ogłosiła przejęcie Axign BV, holenderskiego startupu produkującego półprzewodniki bez fabless, który specjalizuje się w programowalnych wielordzeniowych procesorach DSP (cyfrowych procesorach sygnałowych) i opracował innowacyjne sprzężenie zwrotne po filtrze technologia pętli dla wzmacniaczy klasy D ze zrównoważonym sprzężeniem zwrotnym z głośnika. Ekscytujący rozwój dla małej holenderskiej firmy i branży audio.

Jak dobrze wiedzą czytelnicy audioXpressFirma Axign została założona w 2014 roku przez byłych pracowników firm Philips i NXP, którzy pracowali nad pionierskimi projektami klasy D. Ich wysiłki zaowocowały opracowaniem układu kontrolera wzmacniacza audio klasy D w obudowie QFN. W rozwiązaniu wykorzystano cyfrową pętlę sterowania ze sprzężeniem zwrotnym za filtrem wyjściowym, na zaciskach głośnikowych. Wymaga cyfrowego sygnału wejściowego i tłumi wszystkie artefakty za pomocą cyfrowej pętli sprzężenia zwrotnego piątego rzędu.

Stopniowo Axign rozwija tę technologię, aby zapewnić lepszą jakość dźwięku dla podłączonych domowych produktów audio, w których ścieżka audio jest cyfrowa, co pozwala pozostać w domenie cyfrowej aż do głośników. Ta innowacja przyciągnęła uwagę menedżerów i programistów produktów audio na całym świecie i przekonała firmę Harman International do wdrożenia jej w swoich luksusowych produktach audio i podłączonych produktach audio, zyskując jednocześnie wsparcie GaN Systems, które wypuściło platformy rozwojowe zrecenzowane przez audioXpress.

W 2023 roku firma Axign rozszerzyła swoją działalność, wprowadzając na rynek dwa nowe procesory dźwięku Axign wyposażone w technologię pętli sprzężenia zwrotnego po filtrze, zoptymalizowaną pod kątem najniższego poziomu zużycia energii. W tym samym czasie firma projektowała referencyjny wzmacniacz audio klasy D GaN o mocy 1000 W która połączyła najlepsze w swojej klasie technologie firm GaN Systems i Axign, aby stworzyć unikalne systemy audio, które są mniejsze, bardziej wydajne i oferują lepszą jakość dźwięku.

Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązania Axign okazały się idealne do zastosowań audio motoryzacyjnych, profesjonalnych i prosumenckich, ale poza firmą Harman większość innych producentów sprzętu audio obawiała się zaangażowania w technologię stworzoną przez małą firmę. Na początku 2023 r. firma GaN Systems ogłosiła, że ​​została przejęta przez firmę Infineon, co spowodowało niepewność co do poprzednich wspólnych wysiłków.

Świadomy najnowocześniejszych technologii i korzyści, Michael Hsing, założyciel i dyrektor generalny Monolithic Power Systems, skorzystał z okazji przejęcia firmy Axign. „W połączeniu z technologią MPS możemy wprowadzić audiofilską jakość na rynek masowy” – stwierdza Hsing. Richard Langezaal, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w firmie Axign, powiedział audioXpress: „Jesteśmy bardzo podekscytowani byciem częścią Monolithic Power Systems. Razem z MPS możemy spełnić nasze marzenie. Nasza wyjątkowa technologia audio i wiedza specjalistyczna w połączeniu z produkcją MPS , szerokość produktów i specjalistyczna wiedza na poziomie systemu umożliwią nam oferowanie wiodących w branży rozwiązań audio bez kompromisów.

 

Reklama

Michael Hsing jest wizjonerem, który założył firmę Monolithic Power Systems w 1997 roku wierząc, że cały system zasilania można zintegrować w jednym chipie. Pod jego kierownictwem MPS w dalszym ciągu przeciwstawia się oczekiwaniom branży dzięki swoim opatentowanym, przełomowym technologiom. A teraz MPS będzie w stanie wspierać innowacyjne technologie Axign, które udowodniły wiodącą w branży wydajność na wszystkich poziomach mocy wyjściowej; doskonała jakość dźwięku dzięki unikalnemu sprzężeniu zwrotnemu po filtrze i w pełni cyfrowej pętli sterowania; oraz umożliwienie konkurencyjnych kosztowo i kompletnych rozwiązań dla wszystkich zastosowań wzmacniaczy audio.

W ogłoszeniu o przejęciu Hsing opisuje swoją wizję procesorów audio Axign, które charakteryzują się sygnałami zniekształceń bliskimi zeru, przy znacznie zmniejszonym zużyciu energii w samochodowych i konsumenckich systemach audio. „Te produkty zmienią doświadczenia ludzi w samochodach, domach, salach koncertowych i na stadionach. Kiedy słuchałem muzyki ze wzmacniacza Axign, od razu rozpoznałem doskonałą jakość dźwięku – bogatą teksturę, szeroką dynamikę i wyraźną rozdzielczość przestrzenną. zdaliśmy sobie sprawę, że w połączeniu z technologiami MPS możemy wprowadzić tę audiofilską jakość na rynek masowy. Pasja Axign do dostarczania produktów o najwyższej wydajności w swojej klasie pasuje do naszej kultury — dążenia do doskonałości. Axign wniesie także swoją wiedzę i innowacje nie tylko do rynku audio, ale także do innych podstawowych technologii mających zastosowanie w różnych segmentach rynku.”

MPS planuje rozszerzyć swoją obecność w Holandii, wykorzystując ugruntowaną lokalną obecność Axign na uniwersytetach. Wyniki finansowe MPS za rok zakończony 31 grudnia 2023 r. wykazały, że firma osiągnęła przychody w wysokości 1821,1 mln USD, co oznacza wzrost o 1,5% w porównaniu z 2022 r.

www.monolithicpower.com

www.axign.nlSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment