Modiphius opublikuje pierwszą od prawie trzech dekad grę RPG dotyczącą Świata Dysku


Terry Pratchett jest zabawny Seria Świat Dysku była ostoją fantastyki w książkach, kinoi telewizji przez dziesięciolecia, nawet później śmierć autora w 2015 r. Jednak w przypadku czegoś tak ważnego dla popularnego gatunku dziwne jest, że nie podjęto zbyt wielu prób zaadaptowania go na potrzeby gry RPG, zwłaszcza biorąc pod uwagę bogactwo postaci, gatunków, scenerii i głęboką satyrę.

Modiphius Entertainment, wydawca licencjonowanych tytułów planszowych takich jak Dune: Przygody w Imperiumogłosiła w czwartek, że uzyskała oficjalną licencję na Świat Dysku na serię gier planszowych, w tym planszową grę RPG o nazwie Świat Dysku Terry’ego Pratchetta: Przygody w Ankh-Morpork. Ten ostatni będzie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, której premiera ma nastąpić jeszcze w 2024 roku.

Reklama

Zdjęcie: Modiphius Entertainment

„Terry przez całe życie pasjonował się grami RPG i jest to całkowicie logiczna ścieżka, wzdłuż której można śledzić jego karierę od Mistrza Podziemi do momentu, gdy stał się jednym z naszych najbardziej znanych i lubianych autorów fantasy wszechczasów” – powiedział Rob Wilkins, były asystent Pratchetta, w notatce prasowej wydanej w imieniu majątku autora. „Jesteśmy zachwyceni współpracą z Modiphiusem […] całkowicie im ufamy, że wszystko naprawią”.

Nie ogłoszono żadnych innych szczegółów na temat gry RPG, w tym rodzaju zasad, z których może korzystać, ale możemy spodziewać się więcej szczegółów po uruchomieniu kampanii na Kickstarterze.

Ostatnia oficjalna gra RPG Świata Dysku została wydana w 1998 roku przez Steve Jackson Games, z instrukcją opartą na GURPS napisaną częściowo przez samego Pratchetta wraz z Philem Mastersem, który brał udział w grach White Wolf i pracował nad różnymi dodatkami do GURPS. Kolejna część, GURPS Świat Dysku Równieżukazało się w 2001 roku. Powstało także kilka gier planszowych, w tym gra z 2011 roku Świat Dysku: Ankh-Morporkgdzie gracze muszą spełnić szereg warunków określonych przez wybraną przez siebie osobowość, a następnie grać w karty, aby poruszać się po mieście.

Okładka gry RPG GURPS Świata Dysku od Steve Jackson Games.  Pokazuje Śmierć grającą na gitarze elektrycznej, z kilkoma krasnoludami lub gnomami i smokiem goniącym żołnierzy.

Zdjęcie: Gry Steve’a Jacksona

Czwarta edycja pierwszej gry, wydana w 2016 roku, jest nadal dostępna pod adresem Magazyn 23, AmazonkaI DriveThruRPG w miękkiej oprawie lub jako plik PDF. Chociaż wydanie w twardej oprawie można kupić w sklepach takich jak Gry Szlachetnych Rycerzybędzie Cię to kosztować około 225 dolarów. Według Gry Steve’a Jacksonatwarda okładka jest wyczerpana, więc może być ładnym przedmiotem kolekcjonerskim.

Adaptacje Świata Dysku okazały się strzałem w dziesiątkę pod względem jakości i reakcji fanów. Powstało kilka adaptacji radiowych BBC, ale niektóre filmowe i telewizyjne wersje powieści Pratchetta nie zostały dobrze przyjęte. Jednym z najnowszych był 2021 rok Zegarek serial telewizyjny BBC, który zaczerpnął Straż Miejską z książek takich jak Gwardia! Gwardia! I Mężczyźni pod bronią jako inspirację, jednak odbiegała znacząco od materiału źródłowego.

Modiphius ma na swoim koncie pracę nad wiernymi adaptacjami innych firm, w tym serią gier wideo Fallout Fallout: Wasteland Warfare I Fallout: Frakcjeoraz gry Homeworld RTS z Świat ojczysty: Objawienia. Jej najnowszym wydaniem było Diuna: Upadek Imperium, rozwinięcie dla Przygody w Imperium to stawia cię w samym środku upadku Domu Atrydów. Wydawca wydał także własne autorskie gry, m.in Achtung! Cthulhu. Wiele z jej poprzednich produktów pozostało wiernych właściwościom, na których zostały oparte, więc prawdopodobnie możemy spodziewać się, że gry będą czerpać wiele z książek o Świecie Dysku.

Jeśli jednak chcesz przekazać wydawcy opinię i upewnić się, że w wydaniu znajdą się Twoje ulubione postacie, możesz wypełnić tę ankietę.

Okładka gry RPG GURPS Świata Dysku od Steve Jackson Games.  Pokazuje Śmierć grającą na gitarze elektrycznej, z kilkoma krasnoludami lub gnomami i smokiem goniącym żołnierzy.


Gra fabularna w Świecie Dysku

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Chociaż została opublikowana po raz pierwszy w 1998 r., nadal możesz otrzymać wersję RPG GURPS Świata Dysku w formacie PDF lub w miękkiej oprawie. Dostępne jest wydanie w twardej oprawie, ale będzie to obciążenie dla Twojego portfela.

Grafika pudełkowa gry planszowej Świat Dysku - Ankh-Morpork.  Na okładce znajduje się nazwa gry napisana dużymi literami, a na okładce znajduje się render Dysku.  Jeśli nie wiesz, Dysk to płaski wszechświat na grzbiecie kilku słoni na szczycie gigantycznego żółwia.


Świat Dysku – gra planszowa Ankh-Morpork

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Ta gra planszowa wyszła ponad dziesięć lat temu, więc jest dość droga, jeśli chcesz kupić kopię teraz. Za 300 dolarów możesz przeżyć świetną zabawę, podczas której ty i twoi przyjaciele wcielicie się w osobowość ze świata Dysku i osiągacie cele, aby wygrać.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment