Modernizacja interfejsu użytkownika systemu Windows 10 firmy Microsoft jest kontynuowana z nowymi ikonami systemowymi


Firma Microsoft zaczyna modernizować niektóre podstawowe części systemu Windows 10, ulepszając ikony systemowe dostępne w systemie operacyjnym. ZA nowa wersja zapoznawcza Windows 10 zostanie udostępniony testerom w tym tygodniu i zawiera ikony systemowe, które teraz są zgodne z Microsoftem Styl płynnego projektowania.

Nowe ikony mają bardziej zaokrąglony i uproszczony wygląd i są dostępne jako nowa czcionka – Segoe Fluent Icons. Microsoft zaktualizował również swój nowy widżet paska zadań z nowymi ikonami, zapewniającymi dobre spojrzenie na to, jak podstawowe zmiany ikon mogą zmodernizować nawet najmniejsze części systemu Windows.

Reklama

Niektóre nowe ikony systemowe dla systemu Windows 10.
Obraz: Microsoft

To niewielka zmiana w systemie Windows 10, która dla większości pojawi się jeszcze w tym roku, ale jest to część szerszego nacisku firmy Microsoft na gruntowny przegląd systemu Windows 10. Firma Microsoft zaktualizowała niektóre ze swoich Ikony systemu Windows 10 w zeszłym roku z kolorowymi wersjami, a nawet poprawił menu Start aby było trochę bardziej usprawnione.

Microsoft planuje również „szeroko zakrojone wizualne odmłodzenie systemu Windows, ”O kryptonimie Sun Valley. Może się wydawać, że Microsoft od lat obiecuje wizualne remonty systemu Windows 10 dzięki swojemu naciskowi Fluent Design, ale jeszcze większe zmiany interfejsu użytkownika mają się pojawić jeszcze w tym roku.

Oczekuje się, że menu Start systemu Windows, Eksplorator plików i wbudowane aplikacje zostaną poddane przeglądowi w ramach tego odświeżania interfejsu użytkownika. Nawet podstawowe rzeczy, takie jak przyciski, kontrolki i suwaki w aplikacjach, powinny wzbudzić zainteresowanie w projektowaniu. Powinno to oznaczać, że system Windows będzie wyglądał o wiele bardziej spójnie i miejmy nadzieję, że wiele starożytnych ikon i podpowiedzi systemu Windows 95 zacznie znikać.


Nowe ikony systemowe w akcji.
Obraz: Microsoft

Firma Microsoft włożyła dużo pracy w poprawę spójności interfejsu użytkownika w Windows 10X, nadchodząca wersja systemu Windows, która zostanie zaprojektowana dla urządzeń podobnych do Chromebooków. Windows 10X zawiera nowe menu Start i wiele zmian w podstawowych elementach sterujących, takich jak Wi-Fi, centrum powiadomień i nie tylko. Wygląda jak okrojona, bardziej uproszczona wersja systemu Windows.

Sposób, w jaki Microsoft sprzedaje Windows 10X, może być wskazówką, dokąd zmierza Windows w przyszłości. Plotki sugerują firma przygotowuje się do używania „nowego systemu Windows” jako terminu marketingowego i spodziewamy się, że Microsoft będzie miał dużo więcej nowości Windows wkrótce. Microsoft planuje wydarzenia w nadchodzących tygodniach, aby szczegółowo opisać swoje przyszłe plany dotyczące gier, systemu Windows i nie tylko.

Podczas gdy Microsoft zorganizował w tym tygodniu konferencję Ignite, firma miała bardzo niewiele do powiedzenia na temat systemu Windows. Szef działu Windows i urządzeń firmy Microsoft, Panos Panay, przyznał jednak, że nowości są w drodze. „Nie mówiłem o następnej generacji systemu Windows ani o tym, co będzie dalej” – powiedział Panay podczas spotkania Sesja Ignite wcześniej w tym tygodniu. “Jestem tak pompowany. Przyszłość systemu Windows jest niesamowita, ale jesteśmy tu dzisiaj, aby porozmawiać o systemie Windows 10. ”

To niezwykłe, że Microsoft mówi o swojej „następnej generacji systemu Windows”, zwłaszcza że firma trzyma się marki Windows 10 od czasu swojego debiutu prawie sześć lat temu. Nie sądzę, że to oznacza, że ​​wkrótce zobaczymy system Windows 11, ale sposób, w jaki Microsoft oddziela Windows 10 i Windows 10X, będzie kluczem do uniknięcia nieporozumień (witaj, Windows RT). Jest to szczególnie ważne, jeśli system Windows 10X nie obsługuje starszych aplikacji komputerowych podczas uruchamiania, jak nasze ostatnie spojrzenie na system operacyjny sugeruje.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...

Ten komputer stacjonarny o wartości 99,99 USD mieści się w dłoni

Zakup nowego komputera stacjonarnego polega na sprawdzeniu jego ceny i określeniu, ile miejsca będzie on zajmował. Wyróżniającym się kandydatem jest minikomputer ECS...
Advertisment