MiTAC i TYAN przedstawiają serwery Intel Xeon 6 dla sztucznej inteligencji, HPC, chmury i przedsiębiorstw na targach Computex 2024


MiTAC Computing Technology i jej marka serwerów TYAN, wiodący na świecie producent platform serwerowych, prezentują swoje nowe systemy serwerowe i płyty główne zoptymalizowane pod kątem współczesnych obciążeń AI, HPC, chmury i przedsiębiorstw na targach COMPUTEX 2024, stoisko nr M1120 w Tajpej na Tajwanie od czerwca 4–7 czerwca. Wykorzystując moc najnowszego procesora Intel Xeon 6 oraz procesorów Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji, rozwiązania te zapewniają najnowocześniejszą wydajność.

„Przez ponad dekadę firma MiTAC współpracowała z firmą Intel, przodując w innowacjach technologii serwerowych, konsekwentnie dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania dostosowane do sztucznej inteligencji i obliczeń o wysokiej wydajności (HPC). Integracja najnowszych procesorów Intel Xeon 6 z naszymi MiTAC i TYAN platformy serwerowe przekształcają możliwości obliczeniowe, znacznie zwiększając wydajność sztucznej inteligencji, zwiększając wydajność i skalując operacje w chmurze. Te ulepszenia zapewniają naszym klientom przewagę konkurencyjną dzięki doskonałej wydajności i zoptymalizowanym całkowitym kosztom posiadania. powiedział Rick Hwang, prezes MiTAC Computing Technology Corporation.

Nowe serwery MiTAC/TYAN z procesorem Intel Xeon 6: niezawodna wydajność i wyjątkowa wydajność

Intel Xeon 6 wprowadza dwie klasy procesorów, aby sprostać różnorodnym wymaganiom. Wyposażony w dużą przepustowość pamięci i bogate wejścia/wyjścia z maksymalnie 8 kanałami DDR5, do 64 liniami CXL 2.0 i do 88 liniami PCIe 5.0, procesor Intel Xeon 6700 z rdzeniami Efficient-core (E-cores) zapewnia wysoką gęstość rdzenia i wyjątkową wydajność na wat, oferującą wyraźne korzyści w przypadku obciążeń w skali chmury, które wymagają dużej przepustowości. Dzięki wyjątkowej przepustowości pamięci i we/wy, rdzenie Performance (rdzenie P) wyróżniają się w najszerszym zakresie obciążeń i zapewniają lepszą wydajność sztucznej inteligencji niż inne procesory. Dodatkowo wbudowane akceleratory rdzeni P dodatkowo wspomagają docelowe obciążenia, zapewniając większą wydajność i efektywność. Rdzenie E i Rdzenie P mają kompatybilną architekturę ze współdzielonym stosem oprogramowania i cieszą się wsparciem największego ekosystemu dostawców sprzętu i oprogramowania.

MiTAC przedstawia dwie nowe dwugniazdowe platformy serwerowe zasilane procesorami Intel Xeon 6. Dostosowany do obciążeń HPC i AI, TX86-E7148 (nazwa kodowa „Katmai Pass”) to kolejny model rodziny serwerów Intel D50DNP, który może pomieścić do 4 modułów obliczeniowych w obudowie 2U i obsługuje zarówno chłodzenie powietrzem, jak i cieczą dla różnej infrastruktury obiektowej . TX77A-E7142 (o nazwie kodowej „Deer Creek Pass”), kolejny model rodziny serwerów Intel M50FCP, to w pełni funkcjonalna, zoptymalizowana pod kątem wydajności platforma przeznaczona do zastosowań intensywnie przetwarzających dane.

TYAN prezentuje na targach COMPUTEX trzy produkty serwerowe z procesorem Intel Xeon 6. Na pierwszy ogień idzie Thunder HX FT83B-B7149, dwuprocesorowa platforma serwerowa o wysokości 4U, zaprojektowana z myślą o ogromnych, równoległych obciążeniach AI i HPC. Wyposażony w 32 gniazda DDR5 RDIMM i do 8 gniazd PCIe 5.0 x16 o podwójnej szerokości, FT83B-B7149 jest potężną platformą do intensywnych obliczeń AI i aplikacji HPC. Następny jest Thunder CX GC73A-B5660, jednogniazdowy serwer 1U mieszczący 12 kieszeni na dyski NVMe U.2 z możliwością wymiany podczas pracy, 2 standardowe gniazda PCIe 5.0 x16 i 2 gniazda OCP 3.0 mezzanine do lokalnych, brzegowych zastosowań obliczeniowych/magazynowych. Na koniec TYAN przedstawia Tempest HX S5662, jednogniazdową płytę główną dla serwerów AI w standardowej obudowie CEB, zbudowaną z myślą o wdrażaniu wielu kart graficznych. Obsługuje 8 gniazd DDR5 RDIMM, 5 gniazd PCIe 5.0 x16, 2 gniazda NVMe M.2, dwa porty 25GbE i jeden port GbE.

Platformy serwerowe z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji: spełniające rosnące potrzeby sztucznej inteligencji, HPC i chmury
W lipcu 2023 roku firma Intel przekazała firmie MiTAC prawo do produkcji i sprzedaży produktów opartych na projektach Intel Data Center Solution Group (DSG). Od tego czasu MiTAC poświęca się ciągłym inwestycjom i wsparciu dla linii produktów DSG. W tym roku na targach COMPUTEX 2024 MiTAC prezentuje swoje produkty DSG. Rodzina serwerów Intel D50DNP, zasilana procesorami Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji lub serią Intel Xeon CPU Max, zapewnia wyjątkową wydajność obliczeniową wraz z ulepszoną sztuczną inteligencją i akceleracją analityki w pamięci zintegrowaną w procesorze. W międzyczasie rodzina serwerów Intel M50FCP zapewnia wyjątkową wydajność obliczeniową, szybkie wejścia/wyjścia i przepustowość pamięci dla większości głównych aplikacji serwerowych.

Reklama

TYAN oferuje również różnorodną gamę produktów obsługujących procesory Intel Xeon Scalable czwartej i piątej generacji. Dla stacjonarnych serwerów AI firma TYAN wprowadza Thunder HX FT65T-B5652, jednogniazdową platformę serwerową z możliwością montażu w szafie, zaprojektowaną do obsługi maksymalnie 4 kart graficznych z dwoma gniazdami.

TYAN oferuje kilka typów serwerów gęstości dostosowanych do różnych wymagań dotyczących obciążenia w centrach danych o ograniczonej przestrzeni. Thunder CX TD76-B5658 to obudowa o wysokości 2U mieszcząca 4 jednogniazdowe węzły serwerów, spełniająca wymagania obliczeń o dużej gęstości; Thunder CX GC68A-B7136 to dwuprocesorowy serwer o wysokości 1U z 16 gniazdami DDR5 RDIMM i hybrydową konfiguracją pamięci masowej; Thunder CX GC79A-B7132 to drugi dwugniazdowy serwer o wysokości 1U, oferujący do 32 gniazd DDR5 RDIMM i konfigurację all-flash.

W przypadku popularnych dwugniazdowych serwerów pamięci masowej 2U, Thunder HX TS75A-B7132 i Thunder SX TS70A-B7136 to dwie platformy zapewniające wysoki współczynnik IOP danych w hybrydowych konfiguracjach dysków 2,5-calowych, podczas gdy Thunder SX TS70-B7136 to druga implementacja spełniająca wymagania dotyczące większej pojemności pamięci masowej firmy wyposażony w 12 wnęk na napędy hybrydowe 3,5 cala. Do przechowywania danych na zimno zaleca się Thunder SX TX88-B5652, jednogniazdowy serwer pamięci masowej wyposażony w 24 3,5-calowe kieszenie SATA i 2 2,5-calowe NVMe z możliwością wymiany podczas pracy i bez użycia narzędzi.

Oprócz systemów serwerowych, TYAN zaprezentuje na stoisku także swoje standardowe płyty główne z procesorami Intel Xeon czwartej i piątej generacji. Wyróżnione produkty to Tempest HX S5652 – płyta serwerowa AI zaprojektowana do wdrażania wielu kart graficznych w formacie CEB oraz Tempest HX S7130, popularna płyta z dwoma gniazdami obsługująca 5 gniazd PCIe 5.0 w formacie EEB.

Oprócz wspomnianych produktów, MiTAC i TYAN dostarczają również inne rozwiązania zaspokajające różne potrzeby. Jednym z rozwiązań jest TYAN Thunder CX GX40-B5573, wyposażony w procesory Intel Xeon E-2400, dostosowany do przetwarzania w chmurze i lokalnie. Ten jednogniazdowy system serwerowy o wysokości 1U został zaprojektowany z myślą o ekonomicznym przetwarzaniu brzegowym i stanowi idealną opcję dla małych firm. Jest też serwer O-RAN DU zaprezentowany przez MiTAC: WS1S11 (Whitestone2). Ten serwer DU obsługuje procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji z technologią Intel vRAN boost i jest wyposażony w synchronizację czasu IEEE 1588, synchroniczną sieć Ethernet, wbudowaną kartę sieciową dla ORAN FH/MH i podwójne wejście zasilania -48 VDC.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment