MIPS rozszerza obsługę ekosystemu RISC-V, aby umożliwić wczesne tworzenie oprogramowania dla rdzeni wielowątkowych


MIPS, wiodący twórca wydajnych i konfigurowalnych rdzeni obliczeniowych IP, ogłosił dzisiaj, że rozszerzył współpracę z firmą Synopsys, Inc. w celu przyspieszenia wdrażania ekosystemów MIPS RISC-V IP i zapewniania klientom możliwości wprowadzania innowacyjnych rozwiązań obliczeniowych bez ograniczeń. Podczas targów Embed World 2024 MIPS zaprezentuje technologię RISC-V IP Core firmy MIPS, wykorzystującą modele szybkich procesorów Synopsys ImperasFPM i narzędzia do symulacji oprogramowania Synopsys ImperasPDK Processor Development Kit.

MIPS RISC-V P8700 IP zaprezentowany w wersji demonstracyjnej w Embedded World to wszechstronny procesor, dostępny w skalowalnych konfiguracjach wielordzeniowych, zdolny do uruchamiania systemu Linux i innych systemów operacyjnych wysokiego poziomu (HLOS) i nadaje się do różnych zastosowań motoryzacyjnych (i zastosowania inne niż motoryzacyjne. Kluczową korzyścią jest to, że klienci korzystający z szybkich rozwiązań symulacyjnych Synopsys ImperasFPM i ImperasPDK mogą wcześnie rozpocząć tworzenie oprogramowania dla MIPS P8700 i I8500.

„Cieszymy się, że wzmocniliśmy naszą długoletnią współpracę z Synopsys i że możemy zaprezentować nasze innowacyjne produkty RISC-V na targach Embedded World” – powiedział Drew Barbier, wiceprezes ds. produktów w MIPS. „Nasza współpraca z Synopsys stanowi ważny kamień milowy dla firmy, ponieważ prezentujemy nasze możliwości w zakresie wielowątkowości, umożliwiając naszym klientom korzystanie z wiodących w branży modeli ImperasFPM RISC-V i szybkich narzędzi symulacyjnych w celu opracowywania innowacyjnych i zróżnicowanych produktów”.

W ramach swoich działań na targach Embedded World 2024 firma MIPS zorganizuje „Demonstrację modelu symulacyjnego Synopsys”, prezentującą wielowątkowy procesor MIPS z serii P8700 działający na szybkich narzędziach symulacyjnych firmy Synopsys, na stoisku MIPS (stoisko 4-470) oraz w Międzynarodowym Pawilonie RISC-V . W tym demo zaprezentowane zostaną wdrożenia systemów w czasie rzeczywistym, a także możliwość dostarczania wiodących narzędzi RISC-V, które przyspieszają innowacje obliczeniowe.

„W ekosystemie RISC-V potrzebne są wysokiej jakości modele procesorów, aby umożliwić wczesny rozwój oprogramowania” – powiedział Simon Davidmann, wiceprezes ds. inżynierii w grupie projektowania systemów w firmie Synopsys. „Nasza współpraca z MIPS umożliwia klientom przyspieszenie rozwoju oprogramowania RISC-V i weryfikacji funkcjonalnej zaawansowanych układów SoC przy użyciu wiodących, wysokowydajnych modeli ImperasFPM firmy Synopsys”.

Przez prawie dwie dekady MIPS ugruntował wiodącą pozycję dzięki swojej głębokiej wiedzy technicznej i własności intelektualnej (IP). Dziś firma wykorzystuje tę innowację i wiedzę specjalistyczną, aby zapewnić klientom swobodę tworzenia unikalnych produktów do określonych obciążeń, wykorzystując wiodące w branży rdzenie MIPS.

Zestawy rozwojowe P8700 i I8500 są obecnie dostępne do zakupu w firmie MIPS.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment