MIPS rozszerza globalny zasięg dzięki nowemu centrum projektowemu i talentom dla architektów systemów i obliczeń AI


MIPS, wiodący producent wydajnych i konfigurowalnych rdzeni obliczeniowych, ogłosił dzisiaj globalną ekspansję firmy poprzez uruchomienie nowego centrum badawczo-rozwojowego w Austin w Teksasie, co czyni go drugą po Dallas ekspansją biura w Teksasie. MIPS planuje wykorzystać rosnący talent inżynierii sztucznej inteligencji w Teksasie i nadal budować głębsze korzenie w społeczności, współpracując z lokalnymi uniwersytetami i szkołami. Oprócz tworzenia nowych możliwości zatrudnienia w społeczności lokalnej, każda lokalizacja będzie wspierać wysiłki badawczo-rozwojowe MIPS RISC-V, jednocześnie wspierając strategiczne skupienie firmy na zapewnianiu klientom swobody wprowadzania innowacyjnych rozwiązań obliczeniowych w branży motoryzacyjnej, centrów danych i centrów danych zorientowanych na sztuczną inteligencję rynki wbudowane.

„Globalna ekspansja MIPS stanowi strategiczny krok naprzód w rozwoju firmy, szczególnie biorąc pod uwagę nasze skupienie się na sztucznej inteligencji oraz szerokie i różnorodne talenty dostępne w miastach, w których działamy” – powiedział Sameer Wasson, dyrektor generalny MIPS. „Przyspieszenie przetwarzania opartego na sztucznej inteligencji i szybkie przyjęcie RISC-V ma tendencję wzrostową, ponieważ inżynierowie w dalszym ciągu poszukują rozwiązań zapewniających możliwość wprowadzania innowacji i projektowania bez ograniczeń. Szybko powiększamy nasz zespół i przyspieszamy plany rozwoju produktów, aby umożliwić sztuczną inteligencję oparte na nich systemy charakteryzujące się lepszą skalowalnością, niską wydajnością energetyczną, wielowątkowym przetwarzaniem w czasie rzeczywistym i zwiększoną konfigurowalnością, przy jednoczesnym skróceniu czasu wprowadzenia klientów na rynek”.

Otwierając drugie biuro w Teksasie, MIPS zapuszcza korzenie w Austin. Rynki Dallas i Austin, znane jako prężnie rozwijające się centra technologiczne, oferują bezpośredni dostęp do najlepszych systemów przetwarzania opartych na sztucznej inteligencji, inżynierów, specjalistów zajmujących się IP sprzętem i architekturą systemów.

Firma planuje znacząco zwiększyć zatrudnienie w ciągu najbliższych kilku lat, zatrudniając inżynierów zajmujących się weryfikacją projektu sprzętu, walidacją projektu, oprogramowaniem łańcucha narzędzi, projektowaniem mikrokontrolerów i procesorów oraz architekturą systemów.

Ponadto MIPS planuje ścisłą współpracę z uniwersytetami w Teksasie i ustanowienie programu stażowego skupiającego się na obliczeniach i sztucznej inteligencji, w ramach którego studenci zyskają możliwość pracy nad najnowocześniejszymi technologiami w centrach w Dallas i Austin. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości w MIPS, odwiedź nasze aktualne oferty pracy tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MIPS, odwiedź stronę stronę internetową firmySource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...
Advertisment