Minigra Animal Crossing studia Like a Dragon: Infinite Wealth jest niesamowita


Seria Like a Dragon (z domu Yakuza) jest znana i uwielbiana ze swojego specyficznego tonu, sympatycznych postaci i całkowitego oddania minigrom. Dostajesz minigry wędkarskie! Minigry randkowe! Minigry związane z zarządzaniem klubem kabaretowym! Minigry filmowe! Często oferują zaskakującą głębię i regrywalność.

Wraz z wydaniem Jak Smok: Nieskończone bogactwo, seria przeszła samą siebie dzięki Dondoko Island, absurdalnie głębokiej minigrze będącej wariacją na temat formuły Animal Crossing. (Nieskończone bogactwo zawiera również szczegółowe parodie Stadion Pokémon I Snap Pokémona — miłość do Nintendo jest prawdziwa.) Jako osoba, która nigdy nie interesowała się Animal Crossing, byłem zaskoczony, jak często klikałem w tym trybie gry. Jest szybsza, bardziej zorientowana na akcję i nieco tandetniejsza niż niezwykle udana seria Nintendo.

Fikcyjna wyspa Dondoko, położona u wybrzeży Hawajów (na której toczy się większa część gry), to dawny kurort, który został zaśmiecony śmieciami przez gang lokalnych piratów, którzy wykorzystują ją jako wysypisko śmieci. Nieskończone bogactwo Bohater Ichiban Kasuga zawiera umowę z właścicielem: pomóż go posprzątać i przekształcić z powrotem w gorące miejsce na wakacje, a on będzie mógł odebrać część zysków.

Reklama

Zdjęcie: Ryu Ga Gotoku Studio/Sega

Na początku minigra wygląda bardzo podobnie do Animal Crossing. Jasne, istnieją decyzje specyficzne dla tej serii – sprzątasz śmieci, waląc je kijem, a czasami musisz walczyć z piratami, którzy się pojawiają. Ale większość czasu spędzasz na budowaniu i umieszczaniu nowych mebli i atrakcji, łowieniu ryb i robaków, dekorowaniu wnętrz w chatce i gromadzeniu zasobów. W miarę ulepszania wyspy Dondoko przyciągniesz gości, których możesz uszczęśliwić, dając im preferowane prezenty. Brzmi znajomo?

Nawet jako gracz niebędący graczem Animal Crossing, wyspa Dondoko ma we mnie swoje haczyki. Mimo że jestem głęboko w to zaangażowany Nieskończone bogactwotej obszernej historii, coraz więcej czasu spędzam na wyspie Dondoko, sprzątając śmieci i goniąc za pomocą sieci nieuchwytnego robaka. Może to moja inwestycja w Ichiban, a może to, jak bardzo doceniam zaangażowanie tej serii w bycie zabawnym, wywołującym śmiech. Sam pomysł piratów, z przywódcą ubranym w strój pirata na Halloween, wykorzystujących tę wyspę jako swoje osobiste wysypisko śmieci i denerwujących się, gdy ją sprzątamy, jest bardzo zabawny, podobnie jak czerwone i zielone maskotki wyspy, które „pomagają” ci, stojąc wokół, wyglądając na wiecznie zmartwionego.

Ichiban Kasuga wita gości na wyspie Dondoko, w tym mężczyznę z dosłownie głową melona, ​​​​w Like a Dragon: Infinite Wealth

Zdjęcie: Ryu Ga Gotoku Studio/Sega

A może jest to po prostu mniejsza część szerszego świata, do której mogę wrócić i wydać swoje zarobione pieniądze z utrzymania wyspy na wieczorne wyjścia z imprezą lub w drogich ciuchach. Istnieją również niewielkie ulepszenia jakości życia w porównaniu z formatem Animal Crossing, na przykład złapanie większej liczby określonej ryby lub robaka ostatecznie zwiększa opłatę otrzymywaną za jej sprzedaż. Cykl gości, którzy zostają tylko na kilka dni, pomaga utrzymać porządek. Jeśli ten gość będzie tu jeszcze tylko dwa dniMyślę sobie, Równie dobrze mogę dokończyć ich pobyt i upewnić się, że zostawią duży napiwek. A kiedy wyjdą, będę miał nowych gości, którymi będę musiał się zająć z zupełnie nowymi potrzebami.

Jeśli brzmi to dla ciebie świetnie, mam dobrą i złą wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Dondoko Island to niesamowicie głęboki tryb gry, w którym można spędzać wiele godzin. Jest to jedna z wielu kompletnych gier ukrytych Nieskończone bogactwobufet z atrakcjami. Zła wiadomość jest taka, że ​​musisz uzbroić się w cierpliwość. Odblokowanie wyspy Dondoko zajmie ci trochę czasu, szczególnie jeśli jesteś typem gracza, który lubi odkrywać i wykonywać wiele zadań pobocznych. Mnie zajęło to około 9–10 godzin, ale mojemu koledze Chrisowi Plante’owi [Ed. note: a total dork who felt the compulsion to play every single side quest] około 20 (pozostało wiele, wiele godzin do ukończenia gry).

Jeśli jesteś niecierpliwy, zajmij się głównymi zadaniami fabularnymi, a one cię tam doprowadzą. Ale to czekanie jest tego warte i wcale nie jest uciążliwe. Będziesz zanurzony w świecie gry, przygotowując się do wielkiej przygody na wyspie.

A teraz wybaczcie, jeszcze tylko jeden dzień na wyspie, zanim wrócę do głównego wątku…Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment