Mikrotransakcje w Helldivers 2 są naprawdę dobre


Zdrowo jest zachować sceptycyzm, gdy widzisz mikrotransakcje w grach. Wiele tytułów przekracza granicę od uczciwego do wyzysku, prawie zmuszając graczy do wyrzucenia pieniędzy, które mogliby kupić kolejną pełną grę (lub więcej), aby naprawdę dobrze się bawić. Kiedy więc pojawiły się pierwsze raporty o Helldivers 2mikrotransakcji ludzie byli ostrożni. Na pierwszy rzut oka obecnie popularna strzelanka świadczona na żywo wykorzystuje znane strategie. Dostępne są zarówno bezpłatne, jak i premium przepustki bojowe, które zawierają przedmioty wpływające na rozgrywkę oraz pewną liczbę walut do rozpatrzenia. Poza tym w momencie premiery nie opublikowano żadnego planu działania, więc trudno było ocenić, jak okropne mogą być mikrotransakcje.

Jednak po około sześciu godzinach grania wydaje się, że nie ma się czym martwić. Wkładając pieniądze Helldivers 2 pozwoli ci trochę wyprzedzić innych graczy, nie będzie to miało wielkiego wpływu na rozgrywkę. Co najważniejsze, wszystkie waluty można hodować w grze, a tylko jedną można kupić. Programiści z Arrowhead Game Studios stworzyli system, który może zapewnić niektórym graczom najmniejszy Edge, ale nie jest to niesprawiedliwe, ani nie skazuje graczy na błędne koło w piekle mikrotransakcji.

W grze dostępne są cztery rodzaje waluty — odcinki zamówienia, medale, próbki i superkredyty — a pierwsze trzy to tylko dostępne poprzez granie w misje. Chociaż superkredyty (SC) można znaleźć w pojemnikach z łupami lub poprzez przepustki bojowe, głównym sposobem na ich „zarobienie” są pieniądze z prawdziwego świata. Następnie możesz ich użyć do odblokowania ulepszonej zbroi w Superstore. Niektóre zapewniają jedynie kosmetyczne zmiany, podczas gdy inne zapewniają wyższą ocenę pancerza lub pasywne premie.

Rozumiem, dlaczego ludzie martwią się walutą premium, taką jak superkredyty. Jeśli wydajesz pieniądze na grę, dlaczego musisz wydawać dodatkowo? Spojrzeć na Legion samobójców: Zabij Ligę Sprawiedliwości, czyli pełnopłatna gra, która nadal oferuje mikrotransakcje za opcjonalne kosmetyki. Jasne, nie potrzebujesz nowych strojów, aby ukończyć kampanię, a trzy stroje kosztują około 10 dolarów, ale cała gra kosztuje 70 dolarów. Dlaczego warto wydawać więcej, niż wiele osób może sobie pozwolić? Gry korzystają z mikrotransakcji od lat, a studia promują takie rzeczy, jak skrzynki z łupami i DLC, aby ludzie płacili więcej niż koszt podstawowy. Ludzie wydają się być zmęczeni harówkąz usługami na żywo, takimi jak Halo Nieskończone, Diablo NieśmiertelnyI Avengersi Marvela mocno się rozbija.

Reklama

Sklep Super Credits w Helldivers 2
Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/PlayStation PC LLC za pośrednictwem Polygon

Menu Centrum zakupów w grze Helldivers 2. Znajdujemy się w zakładce Superstore, która pokazuje niektóre zestawy zbroi i hełmy sprzedawane za Super Kredyty, walutę premium gry.

Aktualna przepustka bojowa premium Helldivers 2
Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/PlayStation PC LLC za pośrednictwem Polygon

Zbudowanie innej waluty może zająć trochę czasu. Na przykład Próbki są zbierane z różnych miejsc na mapie, ale możesz je łatwo stracić, jeśli umrzesz i nie dokonasz najazdu na swoje zwłoki po odrodzeniu. Służą one do odblokowywania modułów statków, które zapewniają trwałe ulepszenia, takie jak zwiększenie rozmiaru magazynka lub skrócenie czasu odnowienia. Gra nie wyjaśnia tego dokładnie, więc jeśli w każdej misji nie skupisz się na niczym poza głównymi celami, bardzo łatwo je zignorować. Pomimo zamieszania, wszystkie Helldivers 2 waluty po prostu zmuszają Cię do grania w większą ilość gier, a to wszystko, czego możesz oczekiwać od dowolnej gry.

Mikrotransakcje są obecne w grach wideo, ponieważ zespoły szukają nowych sposobów finansowania coraz kosztowniejszych harmonogramów prac rozwojowych, a użytkownicy łatwo je wykorzystać. Battle Royale, bezpłatne gry mobilne i wiele tytułów sportowych EA są szczególnie winne tworzenia systemów służących do wysysania pieniędzy. Niezależnie od tego, czy mikrotransakcje posuną się tak daleko, że będą typu pay-to-win, mogą z łatwością żerować na ludziach za pomocą skrzynek z łupami, co przypomina hazard, w celu uzyskania szansy na otrzymanie nagród premium lub waluty. Diablo Nieśmiertelny to niedawny przykład karczowania pieniędzy przez twórców gier za pomocą zbyt wiele różnych walut, aby je śledzić oraz szansa na zwiększenie szans na zdobycie Legendarnych Klejnotów, a wszystko to razem tworzy pozbawiony skrupułów system, w którym ludzie wydał tysiące dolarów w miesiącach poprzedzających premierę i nadal nie mogli uzyskać oczekiwanych wzmocnień.

Tytuły usług na żywo, takie jak Przeznaczenie 2 są bliżej czego Helldivers 2 oferuje w zakresie mikrotransakcji i może być oznaką tego, czym mogą się stać te ostatnie, jeśli twórcy nie będą ostrożni. Większość tego, co możesz kupić za srebro, Przeznaczenie 2waluta premium, jest czysto kosmetyczna, chociaż możesz wydać 2000 srebra (czyli około 20 dolarów), aby pominąć nową kampanię ekspansji. Jeden z pakietów dostępnych obecnie w sklepie kosztuje około 2000 sztuk srebra na znak, więc chociaż jest to całkowicie opcjonalne, FOMO (strach przed przegapieniem), które poczujesz, widząc wszystkie efektowne skórki, wytworzy dużą presję, aby utopić się w gotówce w prawdziwym świecie. Nie bierze się to nawet pod uwagę, że za każdym razem, gdy pojawia się nowe rozszerzenie, trzeba wpłacać pieniądze. Bycie Przeznaczenie 2 wentylator nie wymaga wszystkich pieniędzy, ale z pewnością pomaga.

Menu Steeled Veterans w grze Helldivers 2. Jest to przepustka bojowa premium, która pokazuje opcje dotyczące przedmiotów takich jak zbroja za 18 medali lub karabin szturmowy, który został już odebrany.  Wyróżnione są 100 superkredytów za 7 medali.

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/PlayStation PC LLC za pośrednictwem Polygon

Martwię się tym Helldivers 2 z czasem wprowadzi bardziej złożone systemy, aby zgarniać więcej ciasta, ale w tej chwili niewiele jest tutaj rzeczy, które mogłyby wydawać się niesprawiedliwe. Dyrektor generalny Arrowhead Johan Pilestedt powiedział na X (dawniej Twitter) że zespół nie chce zmuszać nikogo do płacenia więcej, jeśli nie chce, więc miejmy nadzieję, że tak będzie przez cały okres istnienia gry.

Z pewnością nie jest to gra typu pay-to-win ze względu na jeden bardzo ważny aspekt: ​​jest to gra PvE. Jeśli rywalizowałeś z innymi graczami, w tym z tymi, którzy dorzucili setki dolarów, możesz mieć poczucie, że uzyskałeś nieuczciwą przewagę. Jednak w Helldivers 2, wszyscy pracują razem. Nie tylko wpisuje się to w patriotyczną narrację gry, ale także tworzy system, w którym nie musisz rywalizować z innymi graczami. Może ktoś w twoim zespole może mieć lepszy pancerz lub potężniejsze działo, ale czy to ostatecznie ci nie pomoże?

W ostatni weekend redditor PathsOfRadiance opublikował film pokazujący gracza nurkującego przed pociskiem, aby zablokować go przed trafieniem członka drużyny. To rodzaj poświęcenia, jaki można zobaczyć na końcu filmu akcji, w którym bohater powoli umiera w ramionach uratowanej osoby. Oczywiście, Helldivers 2 to gra wideo, więc stawka jest znacznie niższa, ale także ten gracz miał na sobie ciężką zbroję, więc od razu wstał i kontynuował strzelanie. Być może ta osoba grała dłużej lub wrzuciła w tę grę pieniądze. W każdym razie skorzystał na tym cały zespół, a nie tylko jednostka. Nie jesteś tutaj, aby „wygrać”. Jesteś tutaj, aby wziąć udział w znacznie większym przedsięwzięciu.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment