Migracja do chmury publicznej SAP wymaga ponownego przemyślenia architektury


Podczas gdy prawie trzy czwarte (74%) jest w toku Projekty wdrożeniowe SAP S/4HANA są wdrażane w chmurach publicznych, analityk Gartner nalegał, aby liderzy IT unikali prostego odzwierciedlania swoich lokalnych konfiguracji w chmurze.

Gartnera Najlepsze praktyki wdrażania SAP S/4HANA w chmurze publicznej raport wskazuje kilka korzyści płynących z wdrożeń chmury publicznej, w tym możliwość skalowania SAP w okresach szczytu i ustanawiania dodatkowych instancji SAP, takich jak „piaskownice” dla nowych projektów. Analityk zauważył również, że wdrożenia chmury publicznej umożliwiają liderom IT uzyskanie dodatkowej wartości z danych przechowywanych w SAP poprzez wykorzystanie ofert zaawansowanych platform (PaaS) i oprogramowania jako usługi (SaaS) oferowanych przez hiperskalowarki, w tym sztuczną inteligencję/ uczenie maszynowe (AI/ML), duże zbiory danych i internet rzeczy (IoT).

Jednak autorzy raportu namawiał klientów SAP, aby unikali kopiowania istniejących instalacji lokalnych do chmury publicznej.

W raporcie napisali: „Klienci wybierający chmurę publiczną jako docelową platformę hostingową dla SAP muszą powstrzymać się od odzwierciedlania tych samych wymagań, które mają zastosowanie w ich obecnym wdrożeniu SAP. Często wiele z tych wymagań zostało ustalonych wiele lat temu podczas pierwszego wdrażania systemu SAP, a ich obecne znaczenie może być minimalne. Czynnik ten może również przyczynić się do wzrostu całkowitego kosztu posiadania rozwiązania.”

Zalecili, aby liderzy IT współpracowali z liderami biznesu w celu oceny kluczowych wskaźników wydajności (KPI) IT, operacji i biznesu, aby zmierzyć powodzenie inicjatywy i stworzyć architekturę zdolną do ich osiągnięcia.

Z badania Gartnera wynika, że ​​przy porównywaniu różnych dostawców usług w chmurze oferujących podobną pojemność w regionach chmury na tym samym obszarze geograficznym różnica jest często nieistotna. Firma analityczna zauważyła również, że hiperskalowarki chmury publicznej często oferują zachęty do migracji – takie jak Amazon Web Services Program akceleracji migracji AWSGoogle Cloud Rapid Migration Program oraz Microsoft Azure Migrate and Modernize — które zmniejszają koszty, w tym środki na usługi migracji oferowane przez certyfikowanych partnerów.

Reklama

Gartner zalecił, aby decydenci IT upewnili się, że w pełni rozumieją różne komponenty SAP i ich interakcje w ramach szerszej architektury chmury. Zdaniem autorów pozwala to na ocenę, czy proponowana architektura jest w stanie sprostać tym wyzwaniom KPI zgadzały się z biznesem.

W raporcie wskazano również, że dostawcy usług w chmurze mogą oferować różne konfiguracje procesorów i pamięci dla instancji certyfikowanych przez SAP. Eksperci Gartnera stwierdzili, że jest to niezwykle ważne przy wdrażaniu zaawansowanych przypadków użycia sztucznej inteligencji/analityki w systemach SAP. Ostrzegli także liderów IT, aby upewnili się, że wybrana przez nich chmura publiczna zapewnia wymagany poziom integracji.

„Sprawdź, czy Twój dostawca usług w chmurze może obsługiwać wszystkie systemy inne niż SAP połączone z SAP (często nazywane „systemami satelitarnymi”), które chcesz przenieść do chmury. Będą także musiały obsługiwać urządzenia innych firm (zwłaszcza urządzenia oparte na NetApp) osiągnąć KPI w zakresie pamięci masowej wymagane przez Twoje rozwiązanie” – stwierdzili.

Gartner ostrzegł, że bez profesjonalnej pomocy dostawcy usług zarządzanych bardzo niewielu klientów jest w stanie opanować SAP w chmurze publicznej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...

Inside Out 2 to niemal dokładnie taka sama historia jak w Big Mouth od Netflixa

Zdrowy film familijny Pixara Od wewnątrz na zewnątrz 2 i pikantna komedia Netflixa Duże usta stosują zasadniczo różne podejścia...
Advertisment