Migracja danych SAP S/4HANA nękana przez złą i fragmentaryczną strategię


Niemiecki gigant oprogramowania SAP S/4HANA migracja i zarządzanie danymi to ogromne wyzwanie. Organizacjom w trakcie przechodzenia na platformę brakuje kompleksowych strategii dotyczących danych, dzielą się obowiązkami między działami, brakuje im umiejętności, nie mają dostępu do danych i raportów powolny postęp w wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) ze względu na problemy z zarządzaniem danymi.

Oto kluczowe wnioski z ankiety przeprowadzonej wśród 52 starszych decydentów w organizacjach użytkowników SAP w Wielkiej Brytanii i Irlandii na temat wyzwań związanych z przejściem na S/4HANA dla konsultantów ds. zarządzania danymi Syniti.

S/4HANA to najnowsza generacja oprogramowania SAP do planowania zasobów przedsiębiorstwa, które działa w centrach danych w chmurze i lokalnych. Innowacją S/4 było uruchamianie aplikacji na własnej bazie danych HANA in-memory firmy SAP, rezygnując z wcześniejszego polegania na bazach danych Oracle.

Jednak S/4HANA pochodzi z 2015 roku, a migracja do niej klientów była długim i długotrwałym procesem, w którym zarządzanie danymi i problemy związane z migracją dużą przeszkodą w płynnych przejściach.

Prawie cztery piąte (77%) stwierdziło, że zarządzanie danymi stanowiło wyzwanie po przejściu na S/4HANA z SAP ECC 6.0. Tylko 7% uznało, że nie jest to trudne.

Badanie Syniti wykazało, że tylko w przypadku mniejszości (12%) strategia respondentów dotycząca danych organizacyjnych obejmowała całą organizację. Dla prawie jednej trzeciej (31%) obejmuje większość organizacji, a dla 21% część organizacji. Prawie jedna czwarta (23%) jest nadal na etapie planowania swojej strategii dotyczącej danych.

Reklama

Chris Gorton, dyrektor zarządzający na region EMEA i starszy wiceprezes Syniti, powiedział, że klientom często brakowało kompleksowej strategii dotyczącej danych, która przewidywałaby oczekiwane wyniki w zakresie danych. „Klienci nie mają kontroli nad swoim losem, jeśli chodzi o dane” – powiedział. „Mają nawyki i podejście do danych, które po prostu nie pasują do dzisiejszego rynku. Wiele osób nadal stosuje to samo podejście, co 20 lat temu, polegając na nieprzeszkolonych ludziach, używając programu Excel do tworzenia i migracji zbiorów danych itp.”.

Jakie podejście powinni przyjąć klienci? „Najpierw dane” – powiedział Gorton. „Oznacza to rozpoczęcie działań na 12–18 miesięcy do przodu i mieć na uwadze cel końcowy, czyli to, co chcesz uzyskać ze swoich danych. Już podczas projektowania projektu chcesz móc przesyłać, wzbogacać i weryfikować swoje dane, wiedząc, czego oczekujesz od ich stanu końcowego”.

Stwierdzono, że odpowiedzialność za strategię organizacji dotyczącą danych jest podzielona pomiędzy działy IT (62%), analitykę danych (23%), dyrektora generalnego i dyrektora finansowego (3%), natomiast 5% stwierdziło, że ma dedykowany zespół ds. transformacji.

Zdumiewające 70% ankietowanych stwierdziło, że nie ma odpowiednich umiejętności biznesowych lub związanych z danymi, aby efektywnie wykorzystać wszystkie swoje dane. Niecała jedna czwarta (23%) stwierdziła, że ​​tak.

Zapytani o to zdecydowana większość nie była zbyt pewna (34%) lub raczej pewna (54%) co do jakości i dostępności danych swojej organizacji. Tylko 7% stwierdziło, że jest bardzo pewne siebie.

Tymczasem 80% stwierdziło, że zakres powielania danych stanowi wyzwanie, a 89% stwierdziło, że przechowywanie danych w silosach uniemożliwia podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym.

Ponadto 82% stwierdziło, że problemy z zarządzaniem danymi spowolnią wdrażanie technologii sztucznej inteligencji, a 73% wyraziło obawy dotyczące zgodności.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...
Advertisment