Miesiąc później Helldivers 2 jest uwikłany w bigoterię i polowanie na czarownice


GantztheDemon potrzebował 10 dni, aby móc grać Helldivers 2 Ponownie. 21 lutego użytkownik TikTok AJGaming udostępnił film, na którym Gantz ich zabija. Sekwencja stała się wirusowa z dnia na dzień, gromadząc 4,8 miliona wyświetleń w chwili pisania tego tekstu. Podrozdział Helldivers 2 społeczność, rozłączyła się z politycznie naładowanym satyrycznym motywem strzelanki sieciowej, określiła gracza jako „zdrajca” i zaczął namawiać do tego innych strzelaj od razu. Wzdłuż dziesiątki z TikToksa kampania w związku z polowaniem na czarownice konto Gantza na PlayStation zostało tymczasowo zablokowane po otrzymaniu setek raportów.

„Ostatnie dwa tygodnie były surrealistyczne. Nigdy nie myślałem, że przyciągnę taką uwagę w związku z zabójstwem drużyny w grze wideo” – powiedział GantztheDemon w rozmowie z Polygon przez Discord. „Było całkiem fajnie, ale jednocześnie czytając komentarze ludzi, którzy mówili, że dowiedzą się, kim jestem i ujawnią moje dane osobowe, pomyślałem, żeby po prostu to wszystko usunąć”.

Zaledwie kilka tygodni po premierze Helldivers 2w którym tysiące graczy było zmuszonych czekać w kolejce z powodu serwery pracują z maksymalną wydajnością niemal każdego dnia GantztheDemon był uwieczniany w tradycji fanów. Jednak według Gantza było to wszystko: nieporozumienie. Zabicie drużyny, w skrócie TK, było zemstą za przyjaciela, który został zaatakowany przez dwóch przypadkowych graczy w czteroosobowej drużynie. Następnie Gantz ich pomścił, co wszyscy widzieliśmy.

Od tego czasu sytuacja z Gantzem ugruntowała się jako przykład tego, jak motyw wspólnego prowadzenia wojny w grze, na dobre lub na złe, rozbrzmiewa w społeczności poza samą grą. Po przeprowadzeniu wywiadów z ponad 60 graczami na potrzeby tego artykułu stało się jasne, że propaganda Helldivers 2 z natury zachęca ludzi do łączenia się w grupy. Ale niektórzy działają w złej wierze, kręcąc wyraźna satyra w zbyt poważne odgrywanie ról wojskowych – wykraczające poza takie działania, jak poświęcenie kogoś na wroga publicznego numer jeden.

Reklama

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Toksyczność stała się popularnym tematem na całym świecie Helldivers 2 społeczność ostatnio. Na subreddicie gry toczyły się dyskusje na ten temat ściganie Lub odrzucanie określoną metę lub styl gry. Gracze powiedzieli mi, że te rozmowy rzekomo doprowadziły do ​​niektórych graczy kopanie Lub TKing ludzi, którzy nie przestrzegali konsensusu. Wzrost liczby TK przypisuje się także Gantzowi — jak użytkownik powiedział firmie Polygon, widział kilka kont naśladowców na Discord i TikTok.

Taka wrogość jest bezpodstawna, jeśli chodzi o samą mechanikę gry. Niektóre osoby, z którymi przeprowadzono wywiady, stwierdziły, że widziały, jak gracze chętnie korzystają z gry nacisk na współpracęi że takie podejście było częstsze niż przypadki toksyczności. Dzieje się tak dzięki wielu czynnikom: wszyscy gracze otrzymują te same nagrody po wydobyciu, a dodatkowo istnieje premia za liczbę graczy, którzy przeżyją misję. Co więcej, wszyscy dążą do tego samego celu — osiągnięcia celów, które pomogą wyzwolić planety w toczącej się wojnie. Integralnym filarem doświadczenia jest pamiętanie o pracy zespołowej, szczególnie w przypadku wyższych trudności, gdzie zorganizowany skład może być czynnikiem decydującym w trudnej sytuacji.

„Nie widziałem takiej miłości wśród społeczności od czasu… Halo 3 dni” – powiedział Haru Tachibana na Discordzie. „[The game] daje każdemu poczucie dumy z bycia częścią większej układanki. Widzisz graczy aktywnie walczących w świecie pod tobą i masz ochotę zanurkować i pomóc im.

Poparł to Cadrian96, który zwrócił uwagę na nowość narracji wokół Helldivers 2 jest wyłącznie sterowany przez gracza, w przeciwieństwie do innych wydarzeń w grach usługowych na żywo, w których wyniki misji graczy nie mają wpływu na historię. „To sprawia, że ​​mamy wrażenie, że jeśli przegramy, wszyscy zobaczymy konsekwencje w postaci większej liczby wrogów, premii za fortel lub odmiennych warunków klimatycznych na planetach” – powiedział. To nawiązuje do wydarzeń z Zatoczka Malevelon i pierwsza nieudana misja w zeszłym tygodniu.

Grupa Helldivers walczy z wielkim robakiem w grze Helldivers 2

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment

Większość rozmówców wskazywała na poczucie koleżeństwa jako wielką siłę jednoczącą. Jedenastu z nich odpowiedziało na pytania merytoryczne, mówiąc o „robieniu swojej części” na rzecz demokracji wraz ze swoimi „towarzyszami nurków”. Kilka profili na Discordzie było całkowicie zaangażowanych w tę kwestię, od wyświetlanych nazw opisujących szczegółowo rangi w grze po zdjęcia profilowe z napisem „Weteran Malevelon Creek”.

Od momentu premiery społeczność rozwija propagandę tematyczną gry, obejmującą wszystko, co obejmuje: plakaty stworzone przez fanów co zrodziło hasła takie jak „Rozlany olej”. Transmisja Super Ziemi, prowadzone przez fanów konto na TikToku, na którym codziennie pojawiają się aktualizacje na temat wojny galaktycznej. Kilku rozmówców stwierdziło, że te dzieła społeczności przekonały ich do zakupu gry. Większość uznała, że ​​satyryczną perspektywę można łatwo odgrywać lub tworzyć treści stworzone przez fanów, które wzbogacają budowanie świata. Inni wyrazili obawy w związku z graczami, którzy popadli w skrajność.

“Coś o Helldivers 2 sprawia, że ​​ludzie traktują to zbyt poważnie, co stanowi bardzo duży problem” – powiedział użytkownik ViviGayming na Discordzie. „Rozmawiają, jakbyśmy naprawdę byli żołnierzami. Zaczynam odgrywać role – cholera, uwielbiam to odgrywanie. Ale tak wielu ludzi tak bardzo skupia się na aspekcie wojny, że nie zdaje sobie sprawy, że nie każdemu zależy tak bardzo jak im”.

Dodała, że ​​wzrosła liczba osób, które są zainteresowane jedynie obserwowaniem wzrostu liczb. Ochrzczeni przez społeczność jako „Creekers”, mają tendencję do rzucania toksyczności na każdego, kogo uważają za „szkodzącego wysiłkowi wojennemu” poprzez nieuczestniczenie w Zakonach Wyższych. Część tej nienawiści pojawiła się ostatnio przekierowany do programisty Joelaktóry został opisany jako Helldivers 2„Mistrz lochów” w wywiadzie dla Gracz komputerowy. „Wygląda na to, że społeczność przywiązała się do jego imienia i teraz on jest twarzą wojny galaktycznej jako całości, co, jak sądzę, nie jest dobre dla jego zdrowia psychicznego” – stwierdziła ViviGayming.

Oddział Helldivers w Helldivers 2 walczy z armią robaków na pustynnej planecie

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment

Gracze znaleźli inne sposoby na walkę z nienawiścią. Serwer Discord „Super Earth mówi Trans Rights”, grupa kierowana przez queer, licząca 70 obecnych członków, jest jedną z kilku podspołeczności, które rozciągały się poza oficjalną Helldivers 2 serwer. Kanał #bigot-watching gromadzi setki wiadomości i interakcji, w których użytkownicy są oficjalni Helldivers 2 kanały (np Helldivers oficjalny Discord) obraził członków Discorda za pomocą obelg i groził im za pośrednictwem wiadomości prywatnych. Na zrzutach ekranu udostępnionych firmie Polygon użytkownicy ci wyraźnie używali nazistowskiej mowy, skierowanej głównie do osób transpłciowych i futrzastych, a także używali obrazów powiązanych akcesoriów (takich jak mundury SS) na swoich zdjęciach profilowych. (Programista Arrowhead nie odpowiedział na prośbę Polygon o komentarz na temat któregokolwiek z tych problemów na czas przed publikacją.)

„Problemem nie są tu tak naprawdę fanatycy, to niefortunny fakt, którego nigdy nie da się całkowicie wykorzenić” – powiedział użytkownik Bapanada na Discordzie. „Problem polega na tym, że oficjalne przestrzenie Arrowhead […] podjęli świadomą decyzję o uciszenia głosów LGBTQ+ pod pozorem zakazu wszelkich dyskusji „politycznych”, tak jakby tożsamość ludzi była polityczna i jakby ta gra nie została stworzona i reklamowana jako ostra satyra polityczna.

Kiedy Wendy Wilson dołączyła do oficjalnego Discorda, zapytała, czy byłoby możliwe dodanie peleryny z flagą dumy Helldivers 2. Powiedziała firmie Polygon, że od tego czasu otrzymuje wiadomości, w których kazano jej „trzymać swoje gówna z daleka od naszej gry”, po których nastąpiły obelgi i nękanie po tym, jak w ramach protestu zmieniła swoje zdjęcie profilowe na flagę trans. Po wysłaniu długiej wiadomości na oficjalnym profilu Helldivers 2 Discord szczegółowo opisując wydarzenia i prosząc o odpowiednią moderację, upłynął limit czasu na 24 godziny, jej wiadomość została usunięta, a inny rój osób wysłał jej wiadomości e-mail. „Niedopuszczanie do dyskusji powoduje jedynie ukrywanie się członków społeczności LGBT, podczas gdy bigoci pozostają” – można przeczytać fragment usuniętej wiadomości.

Spotkania takie jak to przeniosły się na samą grę. W ubiegły weekend użytkownik mechanizedContortion został zabity przez zespół i wyrzucony z publicznego lobby po tym, jak ktoś z drużyny zobaczył flagę trans na jej zdjęciu profilowym na Steamie. „Kiedy dołączyłam, zobaczyłam, jak na chwilę się zdenerwował, a kiedy wrócił, wpisał na czacie słowa „wynoś się z mojego maniaka gier”, a potem mnie zabił” – powiedziała. „Powiedział mi, gdy zapytałem [why he said that] i powiedział, że spojrzał na mój profil Steam i że nie lubi „ludzi twojego rodzaju”. Kopnął mnie po tym. To było cholernie surrealistyczne.

Grupa Automatonów spędzających czas w Helldivers 2

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

W obecnej sytuacji respondenci powtarzali, że szansa, że ​​gracze będą się nawzajem opłakiwać, jest „niesamowicie duża”, biorąc pod uwagę sposób, w jaki działa przyjacielski ogień. Niektórzy argumentowali, że mechanika dodaje realizmu, a klipy przedstawiające przypadkowe zabójstwa otrzymane w ramach żartu przyczyniły się do zwiększenia wirusowości gry. Inni są świadomi tego, jak kopanie i zabijanie członków drużyny jest wykorzystywane w złej wierze.

Zapytani o funkcje, które chcieliby załagodzić te problemy, użytkownicy wspomnieli, że możliwość zgłaszania graczy w związku z żałobą lub zabijaniem drużyny, dodanie ostrzeżenia o przyjacielskim pożarze podobny do tego w Rainbow Six Siegei kary za nieprzestrzeganie pracy zespołowej mogą mieć znaczenie wśród innych podobnych sugestii.

Problemy, które dotyczą całej społeczności, wydają się jednak z dnia na dzień coraz bardziej nieporęczne. „Rzecz w tej grze jest taka, że ​​na pozór wygląda jak gra dla chudych” – powiedział użytkownik Rayni na Discordzie. „Niepiśmienni medialni chłopcy-boogaloo wezmą reklamę za dobrą monetę, nie zdając sobie sprawy, że to oni są parodiowani, podobnie jak ludzie, którzy bez ironii uważają, że Homelander jest bohaterem Chłopcy.”

21-letni użytkownik, który poprosił o anonimowość, powiedział e-mailem, że ponieważ narzędzia takie jak strona internetowa i interfejs API Helldivers.io ujawniają surowe dane za kurtyną, prowadzi to do bardziej meta-podejścia do wojny. Według tego gracza szczegółowe informacje, takie jak wskaźnik wyzwolenia każdej planety, zostały wykorzystane do szerzenia nienawiści na innych za „niewłaściwe prowadzenie gry”, co obejmuje groźby śmierci. Od tego czasu użytkownik stworzył odrębną „brygadę”, działającą jako jedna z kilku podspołeczności, które mają być bezpieczną i otwartą przestrzenią dla osób queer.

„Bardzo mi na tym zależy Helldivers 2i społeczności, którą znalazłem” – powiedzieli – „i nie chciałbym, aby ta gra stała się znana z tego, że nie zajęto się jej toksycznością”.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...
Advertisment