Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przechyliła się po nieoczekiwanym odpaleniu silników rosyjskiego statku powietrznego


Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została niespodziewanie przechylona w piątek po tym, jak próbne odpalenie silników na rosyjskim statku kosmicznym Sojuz MS-18 trwało dłużej niż oczekiwano. Po raz pierwszy zgłoszony przez New York Times, personel na pokładzie ISS nigdy nie był w niebezpieczeństwie zgodnie z oświadczenie rosyjskiego Roskosmosu agencja kosmiczna.

Zespoły naziemne dla NASA i Roscosmos były w stanie odzyskać kontrolę nad stacją około 30 minut po tym, jak straciła kontrolę nad położeniem o 5:13 ET. Ale to już drugi taki incydent na pokładzie ISS w ciągu ostatniego roku, który miał miejsce w przypadku statku, który ma wrócić na Ziemię wczesnym rankiem w niedzielę.

Incydent rozpoczął się, gdy kosmonauta Oleg Novitsky testował silniki na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS-18, który jest zadokowany na stacji. Rzecznik NASA powiedział: Czasy że odpalenie steru strumieniowego Sojuz nieoczekiwanie trwało po upływie czasu, w którym miał się zakończyć test silnika.

W lipcu silniki odrzutowe w rosyjskiej Nauka moduł wystrzelił „w niekontrolowany sposób”, zmieniając orientację ISS o około 45 stopni. Odzyskanie kontroli zajęło około godziny, a NASA powiedziała w tym czasie, że takie incydenty były rzadkie.

A Rosyjska ekipa filmowa, która trafiła na ISS 5 października na sesję filmową ma wrócić na Ziemię wcześnie w niedzielę na pokładzie statku Sojuz, który miał wypadek z silnikiem w piątek. ten Czasy poinformował, że incydent z silnikiem opóźnił niektóre z harmonogramów kręcenia filmu. NASA poinformowała, że ​​statek nadal ma odłączyć się od ISS w sobotę, zgodnie z planem.Source link

Reklama
Reklama
Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!