Midjourney banuje wszystkich pracowników Stability AI za rzekome skrobanie danych


Midjourney twierdzi, że zabroniło pracownikom Stability AI korzystania z jej usług, oskarżając pracowników konkurencyjnej firmy zajmującej się generatywną sztuczną inteligencją o spowodowanie awarii systemów na początku tego miesiąca podczas próby zeskrobania danych Midjourney.

2 marca firma Midjourney opublikowała aktualizację na swoim serwerze Discord, w której potwierdziła, że ​​przedłużająca się awaria serwera uniemożliwiała wyświetlanie wygenerowanych obrazów w galeriach użytkowników. W podsumowaniu rozmowy telefonicznej z 6 marca Midjourney stwierdziło, że za awarią stoi „aktywność przypominająca botnet na płatnych kontach”, które firma specjalnie łączy z pracownikami Stability AI.

Według użytkownika Midjourney Nick St.Pierre na X, który podsłuchiwał rozmowę, Midjourney powiedział, że usługa została wyłączona, ponieważ „ktoś ze Stability AI próbował przechwycić wszystkie pary podpowiedzi i obrazów w sobotni środek nocy”. St. Pierre powiedział, że Midjourney połączył wiele płatnych kont z osobą z zespołu ds. danych Stability AI.

W swoim podsumowanie rozmowy telefonicznej w sprawie aktualizacji biznesowych 6 marca (który Midjourney nazywa „godzinami pracy”) firma twierdzi, że zakazuje Wszystko Stabilizacja pracowników AI przed korzystaniem z jej usług „w nieskończoność” w odpowiedzi na awarię. Midjourney wprowadza także nową politykę, która w podobny sposób będzie blokować pracowników każdej firmy, która stosuje „agresywną automatyzację” lub powoduje przerwy w świadczeniu usług.

Św. Pierre przedstawił oskarżenia do dyrektora generalnego Stability AI Emada Mostaque’a, który odpowiedział w X, mówiąc, że bada sytuację i że Stability nie zarządziło przedmiotowych działań. „Bardzo zagmatwane jest to, jak poradziłby sobie ten zespół na 2 kontach, ponieważ korzystaliśmy z danych syntetycznych i innych, biorąc pod uwagę, że SD3 przewyższa wszystkie inne modele” – powiedział Mostaque, odnosząc się do modelu sztucznej inteligencji Stable Diffusion 3 obecnie w wersji zapoznawczej. Twierdził, że w przypadku awarii był spowodowane przez pracownika Stability, wówczas było to niezamierzone i „oczywiście nie był to atak DDoS”.

Założyciel Midjourney, David Holz, odpowiedział Mostaque w tym samym wątku, twierdząc, że wysłał mu „pewne informacje”, które mogą pomóc w jego wewnętrznym dochodzeniu.

Reklama

Poza tym sytuacja wciąż się rozwija i od czasu tej rozmowy z 6 marca nie przekazano żadnych dodatkowych aktualizacji. W chwili pisania tego tekstu ani AI Midjourney, ani AI Stability nie odpowiedziały na to pytanie Skrajprośba o komentarz.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...
Advertisment