Microsoft zorganizuje w maju specjalne wydarzenie dotyczące Windows i Surface AI


Microsoft organizuje wydarzenie AI rano w poniedziałek 20 maja — tuż przed rozpoczęciem kompilacji 2024. W zaproszeniu przesłanym mediom e-mailem Microsoft twierdzi, że dyrektor generalny Satya Nadella opowie o „wizji sztucznej inteligencji firmy w zakresie sprzętu i oprogramowania”.

Wydarzenie nie będzie transmitowane na żywo i będzie dostępne wyłącznie dla dziennikarzy, którzy wezmą w nim udział osobiście. Specjalne wydarzenie Microsoftu skupi się na nadchodzącym sprzęcie Surface i zmianach w systemie Windows, które skupiają się na sztucznej inteligencji. Podczas gdy gigant oprogramowania trzyma biznesowe wydarzenie Surface, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu– podają źródła zaznajomione z planami Microsoftu Krawędź że wydarzenie zaplanowane na 20 maja obejmie konsumenckie wersje Surface Pro 10 i Surface Laptop 6.

Te konsumenckie urządzenia Surface będą działać na najnowszych procesorach Qualcomm Snapdragon X Elite i będą wyposażone w dedykowany sprzęt NPU do przyspieszania zadań AI w systemie Windows 11. Firma Microsoft pracuje również nad nową funkcją AI Explorer dla systemu Windows 11, która ma działać jako oś czasu, którą można przeszukiwać przez Twój komputer. Centrala Windowsa raporty że będzie katalogować wszystko, co robisz na komputerze, dzięki czemu będziesz mógł wyszukiwać momenty, podobnie jak Funkcja osi czasu w systemie Windows 10 które Microsoft ostatecznie usunął.

Wydarzenie to przygotuje także grunt pod „rok AI PC”, as Microsoft to opisał. Partnerzy, w tym AMD, Intel i Qualcomm, są gotowi dostarczyć procesory na potrzeby dużego wsparcia Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji w systemie Windows, ale czekamy, aż system Windows będzie gotowy, aby móc korzystać z zalet tych nowych chipów i laptopów.

Wydarzenie, które odbędzie się 20 maja, obejmie także inne elementy inicjatyw Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji, w tym Copilot. Niedawno wystartował Microsoft ogólnoświatową subskrypcję Copilot Pro za 20 USD miesięcznie, która umożliwia użytkownikom dostęp do najnowszych modeli OpenAI w aplikacjach Microsoft Office.

Rozpoczyna się kompilacja Microsoft Build wtorek, 21 maja i potrwa do 22 maja. Tam, Microsoft twierdzi będzie udostępniać aktualizacje dotyczące „AI, drugich pilotów i nie tylko”. Wydarzenie odbędzie się zarówno osobiście w Seattle, jak i online.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment