Microsoft zgłasza słabsze przychody z urządzeń Surface i Windows w związku z globalnym niedoborem chipów


Microsoft opublikował czwarty kwartał swojego fiskalnego 2021 wyniki finansowe dzisiaj, raportuje przychody w wysokości 46,2 mld USD i zysk netto w wysokości 16,5 mld USD. Przychody wzrosły o 21 proc., a zysk netto o 47 proc. Chociaż usługi chmurowe i biurowe zwiększyły przychody Microsoftu, jasne jest, że globalny niedobór chipów zbiera swoje żniwo.

Ponieważ rynek komputerów PC przeżywał pierwszy duży wzrost od 10 lat na początku tego roku, pojawiły się ostatnio pewne oznaki, że sprzedaż laptopów i komputerów PC może znów zacząć spadać w obliczu globalnego niedoboru chipów. Odzwierciedlają to wyniki Microsoft Windows w tym kwartale.

Reklama

Surface Pro 7 Plus jest w sprzedaży od sześciu miesięcy.
Zdjęcie: Tom Warren / The Verge

Przychody Windows OEM spadły o trzy procent, co Microsoft obwinia za „ograniczenia łańcucha dostaw”. Przychody Windows non-pro OEM również spadły o 4%, przy czym przychody Windows OEM Pro również spadły o 2%.

Microsoft planuje teraz zwiększyć rynek komputerów PC, wprowadzając system Windows 11, który jest spodziewany do wysyłki na nowych urządzeniach w październiku. Windows 11 to wizualny remont do systemu operacyjnego, z nowym menu Start, zaktualizowanym wyglądem i ogólnym uproszczeniem systemu Windows.

W tym ostatnim kwartale po raz pierwszy widzieliśmy też nowe Laptop powierzchniowy 4 w połączeniu ze sprzedażą Surface Pro 7 Plus wpływają na ogólne przychody z Surface w firmie Microsoft. Przychody z urządzeń Surface spadły w tym kwartale o 20 procent, „z powodu ograniczeń podaży” i silnego kwartału sprzedaży urządzeń Surface w poprzednim roku.

Nowe konsole Microsoft z serii Xbox są w sprzedaży w trzech czwartych.
Fot. Vjeran Pavic / The Verge

Konsole Xbox Series X i Series S firmy Microsoft są teraz w trzecim kwartale sprzedaży, po tym, jak w ostatnich miesiącach pomogły zwiększyć przychody ze sprzętu komputerowego. Przychody ze sprzętu ponownie wzrosły, zgodnie z oczekiwaniami, o 172 procent. Całkowite przychody Microsoftu z gier wzrosły o 11 procent, ale przychody z treści i usług Xbox spadły o cztery procent. Microsoft wspomina o wzroście subskrypcji Xbox Game Pass i tytułów własnych, kompensujących spadki przychodów z tytułów innych producentów w mocnym kwartale roku poprzedniego.

Microsoft nie ujawnił nowych numerów subskrybentów Game Pass, po tym jak firma ujawniła, że ​​miała 18 milionów subskrybentów w styczniu. Microsoft regularnie ujawniał liczby Xbox Game Pass w ciągu ostatniego roku, ale teraz minęły dwa kwartały bez żadnych aktualizacji.

Rozwijanie…Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak dostosować pasek zadań systemu Windows 11?

Jeśli zaktualizowałeś swój komputer z systemu Windows 10 do Windows 11, może się okazać, że pasek zadań nie jest tak konfigurowalny...

Recenzja gry Squid: zabójcza seria gier Netflixa jest hitem z zaskakujących powodów

Dla większości świata pieniądze są równoznaczne z przetrwaniem. Poza nielicznymi najbogatszymi, ludzie żyjący w krajach kapitalistycznych muszą planować swoje życie...

Nie tak ProMotion: aplikacje innych firm ograniczone do animacji 60 Hz na iPhonie 13 Pro

Jedna z największych nowych funkcji dostępnych wyłącznie w iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max w tym roku włączono wyświetlacze o wysokiej...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!