Microsoft zaprezentuje Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 jeszcze w tym miesiącu


Microsoft planuje zaprezentować nowe urządzenia Surface jeszcze w tym miesiącu. Mówią o tym źródła zaznajomione z planami Microsoftu Krawędź że 21 marca firma zaprezentuje sprzęt Surface Pro 10 i Surface Laptop 6, przeznaczony dla klientów biznesowych i komercyjnych.

Marcowe wydarzenie będzie koncentrować się na drobnych zmianach specyfikacji komercyjnych modeli Surface Pro 10 i Surface Laptop 6, ale tej wiosny planowane jest większe przeprojektowanie konsumenckich modeli obu urządzeń. Podczas gdy komercyjny Surface Pro 10 będzie wyposażony w najnowsze chipy Intel i znajomy wygląd, Microsoft przechodzi na wyświetlacz OLED w Surface Pro 10 dla konsumentów.

Centrala Windowsa pierwszy zgłoszony szczegóły dotyczące OLED Surface Pro 10, twierdząc, że Microsoft zaprezentuje nowy model OLED jeszcze w tym miesiącu. Powiedziano nam, że Microsoft nie zaprezentuje tego urządzenia 21 marca. Zamiast tego marcowe wydarzenie skupia się na drobnych komercyjnych odświeżeniach istniejących modeli Surface.

Zarówno konsumenckie modele Surface Pro 10, jak i Surface Laptop 6 będą dostarczane z opcjonalnymi procesorami Arm, co umożliwi firmie Microsoft aktualizację projektów obu urządzeń. Centrala Windowsa donosi, że Surface Laptop 6 „będzie charakteryzował się bardziej zauważalną zmianą wyglądu” dzięki cieńszym ramkom wyświetlacza, zaokrąglonym rogom, dotykowemu touchpadowi oraz dwóm portom USB-C i jednemu USB-A.

Surface Laptop 6 powinien zmniejszyć ramki występujące w tym istniejącym modelu.
Fot. Amelia Holowaty Krales / The Verge

Mówi się, że model Surface Pro 10 OLED będzie zawierał nową ultraszerokokątną przednią kamerę internetową, wbudowany czytnik NFC i antyrefleksyjny wyświetlacz OLED obsługujący treści HDR. Microsoft podobno dostarczy warianty Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 z procesorem Intel w kwietniu, a następnie warianty ARM w czerwcu.

Reklama

Zarówno komercyjne, jak i konsumenckie wersje Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 będą wyposażone w najnowszy klucz Microsoft Copilot, będący częścią szerszego projektu sztucznej inteligencji dla systemu Windows. Microsoft nie przedstawił jeszcze szczegółowo swoich wielkich planów dotyczących funkcji opartych na sztucznej inteligencji w aktualizacji systemu Windows 11, która ma się pojawić w tym roku, ale prawdopodobnie zrobi to na nadchodzącej konferencji programistów Build.

Microsoft pracuje nad szerszym udoskonaleniem funkcji Copilot w systemie Windows 11, ale według mnie pracuje także nad nowym interfejsem AI Explorer Centrala Windowsa. Opisywany jako „zaawansowany drugi pilot” brzmi jak funkcja, która kataloguje wszystko, co robisz na komputerze, dzięki czemu możesz wyszukiwać momenty na osi czasu lub przy użyciu języka naturalnego. Firma Microsoft dostarczała funkcję osi czasu w systemie Windows 10, która próbowała osiągnąć to samo, ale tym razem jest oparta na sztucznej inteligencji i będzie działać w dowolnej aplikacji.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel buduje największy na świecie system neuromorficzny, aby zapewnić bardziej zrównoważoną sztuczną inteligencję

Intel ogłosił dzisiaj, że zbudował największy na świecie system neuromorficzny. Ten wielkoskalowy system neuromorficzny o kryptonimie Hala Point, początkowo wdrożony w Sandia...

Amazon upiera się, że Just Walk Out nie jest potajemnie prowadzony przez pracowników obserwujących Twoje zakupy

Amazon odpiera twierdzenia, że ​​w Indiach jego bezkasową technologią Just Walk Out zarządzają ludzie, a nie sztuczna inteligencja. W wpis na blogu...

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...
Advertisment