Microsoft zapomniał zaktualizować tę funkcję systemu Windows przez 30 lat


Prawie 30 lat temu w czwartkowy poranek w siedzibie Microsoftu w Redmond programista zarejestrował kod okna dialogowego, nad którym pracował. Pudełko miało być tylko tymczasowe, więc nie martwił się, że było bardzo proste. Tyle że nikt nigdy nie zdecydował się tego zmienić — i do dziś jest tak samo w systemie Windows 11.

Dave Plummer, były programista w firmie Microsoft, opowiedział interesującą historię tworzenia okna dialogowego Formatuj dysk wiele lat temu w napisz na X przez weekend.

„Przenosiliśmy miliardy linii kodu z interfejsu użytkownika systemu Windows 95 do systemu NT, a format był jednym z tych obszarów, w których system Windows NT różnił się na tyle od systemu Windows 95, że musieliśmy wymyślić jakiś niestandardowy interfejs użytkownika” – mówi Plummer . „Wyciągnąłem kartkę papieru i spisałem wszystkie opcje i wybory, których można dokonać w odniesieniu do formatowania dysku, takie jak system plików, etykieta, rozmiar klastra, kompresja, szyfrowanie i tak dalej”.

Następnie Plummer stworzył podstawowy interfejs użytkownika, który dodał do bazy kodu systemu Windows NT jako rozwiązanie tymczasowe „do czasu pojawienia się eleganckiego interfejsu użytkownika”. To ulepszenie interfejsu użytkownika nigdy nie nastąpiło i prawie 30 lat później tymczasowe rozwiązanie Plummera jest nadal używane w systemie Windows 11.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego rozmiar woluminu FAT w systemie Windows jest ograniczony do zaledwie 32 GB, być może jest to częściowo zasługa Plummera. „Musiałem także zdecydować, ile luzu w klastrze będzie za dużo, co ostatecznie doprowadziło do ograniczenia rozmiaru woluminu FAT do 32 GB” – przyznaje Plummer. „Ten limit był również arbitralnym wyborem tego ranka i utkwił nam w pamięci jako trwały efekt uboczny”. FAT faktycznie obsługuje woluminy o wielkości do 2 TB, ale do utworzenia tego woluminu konieczne będzie użycie narzędzia innej firmy w systemie Windows, nawet jeśli system operacyjny Microsoftu poprawnie odczyta większe dyski FAT.

Pomimo kilku zmian w interfejsie użytkownika systemu Windows, Microsoft nie dotknął okna dialogowego Format od czasu jego wprowadzenia w systemie Windows NT wiele lat temu. Nadal istnieje sporo innych starych interfejsów użytkownika systemu Windows, które można wyświetlić w najnowszych wersjach systemu Windows, ale zgaduję, że ten konkretny format jest prostym przykładem „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego. ”

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment