Microsoft zamyka studia Redfall, Hi-Fi Rush i 3 inne


Microsoft zamyka cztery studia Bethesda: Redfall deweloper Arkane Austin, Potężny Zagłada deweloper Alpha Dog Studios, Pośpiech Hi-Fi deweloper Tango Gameworks i studio wspierające Roundhouse Games. Lider Xbox Game Studios, Matt Booty, ogłosił tę wiadomość pracownikom we wtorkowym e-mailu, powołując się na zmianę priorytetów „tytułów o dużym wpływie”. według IGN-a. Arkane, Alpha Dog i Tango Gameworks potwierdziły zamknięcie swoich kont X.

„Dzisiaj ogłoszono, że Arkane Austin zostanie zamknięte, a rozwój nie będzie kontynuowany Redfall” – stwierdził Arkane w swoim poście X. Arkane Lyon twierdzi, że kontynuuje rozwój w oparciu o własne projekty. Redfall gracze, którzy kupili ulepszenia i byli wciąż czekam na DLC nie otrzymają ich, powiedział Arkane, wskazując osobom, których to dotyczy, stronę internetową Bethesdy, gdzie gracze mogą to zrobić ostatecznie ubiegać się o kredyt. Firma Microsoft nie opublikowała jeszcze szczegółów dotyczących otrzymania tego kredytu. W liście Booty’ego do personelu napisano, że „niektórzy” pracownicy Arkane dołączą do innych projektów Bethesdy.

Firma Microsoft nie odpowiedziała na prośbę firmy Polygon o komentarz.

Potężny Zagłada, strzelanka z widokiem z góry oparta na serii Doom, zostanie przełączona do trybu offline 7 sierpnia po zamknięciu studia. Gracze nie mogą już robić zakupów w tej grze, zgodnie z postem X studia. Osoby, które wydały prawdziwe pieniądze na walutę w grze może również ubiegać się o zwrot pieniędzy. Tango Gameworks również zostanie zamknięte, a Roundhouse Games połączy się z ZeniMax Online Studios, aby nad nimi pracować The Elder Scrolls w Internecie.

Arkane Austin, Alpha Dog Studios i Tango Gameworks wydały po jednej grze w 2023 roku: Redfall, Potężny ZagładaI Pośpiech Hi-Fiodpowiednio. Pośpiech Hi-Fi okazał się najbardziej udany ze wszystkich po tym, jak został niespodziewanie wydany na początku roku. Gra rytmiczna akcji bardzo różniła się od gry Tango Gameworks Wewnętrzne zło I Wewnętrzne zło 2, z którego studio było wcześniej znane. Studio również wydało Ghostwire: Tokio I Kości Bohaterów w 2022 r.

Tymczasem, Redfall z Arkane Austin nie spełnił oczekiwań — nawet dyrektor generalny Microsoft Gaming Phil Spencer nazwał tę publikację „rozczarowującą” ale powiedział, że zespół nadal jest zaangażowany w naprawianie swoich problemów. Zarówno Arkane, jak i Tango Gameworks są częścią ZeniMax od ponad dekady.

Reklama

W odpowiedzi na zamknięcia, współdyrektor kreatywny Arkane Lyon, Dinga Bakaba, nazwał cięcia „absolutnie okropnymi” w wątku na X. „Pozwolenie na bycie człowiekiem: przyjacielskie przypomnienie dla każdego dyrektora, który to czyta, że ​​gry wideo to przemysł rozrywkowy/kulturalny, a Twoim zadaniem jako korporacji jest dbanie o artystów/przedstawicieli artystów i pomaganie im w tworzeniu dla Ciebie wartości” – napisał . „Nie wrzucajcie nas w grę związaną z gorączką złota, nie używajcie nas jako pomocników w błędnych obliczeniach/martwych punktach, nie zamieniajcie naszego środowiska pracy w darwinistyczną dżunglę. Mówisz, że jesteśmy dumni, kiedy tworzymy dobrą grę. Spraw, abyśmy byli dumni, gdy czasy są trudne. Wiemy, że możesz, widzieliśmy to już wcześniej.

Alpha Dog jest chyba mniej znanym z trzech rozwiązanych studiów; wcześniej pracował nad grami mobilnymi. Studio zostało przejęte przez ZeniMax Media w 2019 roku i przejęte przez Microsoft w 2021 roku podczas przejęcia ZeniMax za 7,5 miliarda dolarów. Roundhouse, które połączy się z ZeniMax Online, było wcześniej znane jako Human Head Studios, ale zostało zamknięte po opublikowaniu Runa 2 w 2019 r.; Wkrótce potem odrodziło się jako Roundhouse Studios pod kierownictwem Bethesdy.

Nie jest jasne, ile osób dokładnie dotknie zamknięcie studia. Nadchodzą wieści zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu przez Microsoft w następstwie tego zwolnił 1900 osób, czyli 8% siły roboczej Przejęcie Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów. W zeszłym roku w branży gier wideo zwolniono ponad 10 000 osób; liczba ta została prawie równa zaledwie pięć miesięcy po rozpoczęciu 2024 r. Chociaż rok 2023 mógł wiązać się ze zwolnieniami, rok 2024 wydaje się obfitować w zamknięcia studiów. Minął zaledwie tydzień maja, a już co najmniej sześć studiów zostało zamkniętych, a te cztery studia Bethesda dołączą do Roll7 i Intercept Games firmy Take-Two Software.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment