Microsoft zagłębia się w nowe funkcje i ulepszenia dla systemu Windows 11


Technologia stwarza niesamowite możliwości dla naszej branży i świata, a system Windows 11 znajduje się w centrum innowacji dzięki nowym doświadczeniom, które zmieniają sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z komputerem z systemem Windows i sobą nawzajem. W przypadku systemu Windows 11 obserwujemy rekordowe zaangażowanie, najwyższą satysfakcję klientów w porównaniu z jakąkolwiek poprzednią wersją systemu Windows w USA oraz przyspieszony wzrost wdrożeń komercyjnych. W rzeczywistości niedawno udostępniliśmy w ramach naszego najnowszego raportu o zarobkach, że ponad 90% firm z listy Fortune 500 obecnie testuje lub już wdrożyło system Windows 11.

W Luty, wprowadziliśmy nowy Bing oparty na sztucznej inteligencji do paska zadań i innych funkcji, aby poprawić sposób, w jaki ludzie wykonują zadania na swoich komputerach. Dzisiaj przedstawiamy spojrzenie na nowe funkcje i ulepszenia systemu Windows 11, które zaczną być dostępne jutro, 24 maja, i koncentrują się na potrzebach biznesowych, takich jak bezpieczeństwo i zarządzanie IT, oraz nowe korzyści zwiększające użyteczność zawodową i osobistą. Dla programistów tworzących w systemie Windows, w tym tygodniu jesteśmy ogłaszając nową innowację na Microsoft Build.

Nowe funkcje prywatności, bezpieczeństwa i ułatwień dostępu na wyciągnięcie ręki

Wiemy, że Twój czas jest cenny i czasami małe rzeczy mają największe znaczenie. Jutro zaczniemy udostępniać nowe i ulepszone funkcje dla firm, aby ułatwić zarządzanie i zabezpieczanie Twojej organizacji.

Nowe ustawienia prywatności aplikacji zapewniają przejrzystość i kontrolę w Twoich rękach
Prywatność jest najważniejsza i ważniejsza niż kiedykolwiek — klienci chcą większej przejrzystości i kontroli nad wykorzystaniem ich danych osobowych. System Windows 11 obecnie zapewnia wykrywanie obecności w celu bezpiecznego logowania bez użycia rąk i blokowania, gdy odejdziesz. Jutro udostępniamy nowe ustawienia prywatności aplikacji, które dają klientom możliwość zezwalania lub blokowania dostępu do informacji z czujnika obecności oraz łatwego włączania i wyłączania funkcji wykrywania obecności, takich jak budzenie przy zbliżaniu się/blokowanie podczas urlopu.

Zapewnienie ochrony połączenia w mgnieniu oka
Wiemy, jak ważne jest nie tylko koncentrowanie się na wykonywanym zadaniu, ale także pewność, że masz bezpieczne połączenie z VPN. Z rzucająca się w oczy sieć VPN na pasku zadań, teraz jednym spojrzeniem łatwo znajdziesz status. Jeśli Twoje urządzenie jest połączone z rozpoznaną siecią VPN, nad aktywnym połączeniem sieciowym na pasku zadań pojawi się mała ikona tarczy, co pozwoli Ci zachować koncentrację i płynność działania. Glanceable VPN będzie dostępny jutro, a klienci będą mogli włączać i wyłączać VPN za pomocą Szybkich ustawień.

Wbudowane zabezpieczenia od chipa po chmurę dzięki Microsoft Pluton

Reklama

Microsoft kontynuuje ścisłą współpracę ze społecznością naszych partnerów, aby oferować komputery PC, które zapewniają jeszcze lepszą domyślną ochronę od chipa po chmurę. Procesor bezpieczeństwa Microsoft Pluton był kluczową innowacją na tej drodze. Komputery z systemem Windows 11 wyposażone w Pluton korzystają z wbudowanej technologii, która zapewnia większą odporność na złośliwe oprogramowanie, silniejszą ochronę przed atakami sprzętowymi i dodatkową ochronę poświadczeń.

Łatwiej wiedzieć, kiedy podjąć działanie i chronić swoje pliki
Począwszy od czerwca, dzięki plakietce konta będziesz otrzymywać alerty w menu Start, gdy Twoje konto będzie wymagało uwagi, dzięki czemu jeszcze łatwiej zapewnisz ochronę swoich informacji i komputera.

Rozszerzona obsługa języków, dzięki której dostęp do treści audio jest jeszcze łatwiejszy
W maja zeszłego rokuogłosiliśmy napisy na żywo i później uruchomił je wraz z aktualizacją systemu Windows 11 2022, dostarczając dostępną i najnowocześniejszą opcję umożliwiającą wszystkim klientom korzystanie z treści audio w systemie Windows. Napisy na żywo pojawiają się podczas odtwarzania dźwięku, w tym podczas rozmów wideo w czasie rzeczywistym. Z radością informujemy, że od jutra ta ważna funkcja będzie dostępna w 10 dodatkowych językach w 21 regionach.

Dostarczanie nowego, zrównoważonego sposobu wykorzystania technologii Bluetooth Audio na komputerze PC

W przypadku nowej generacji bezprzewodowego dźwięku z przyjemnością ogłaszamy Bluetooth Low Energy Audio, pierwszy w ekosystemie komputerów PC. We współpracy z firmami Samsung i Intel, Bluetooth LE Audio zapewnia wysokiej jakości dźwięk przy niskim zużyciu energii, zapewniając lepsze wrażenia podczas rozmów, filmów i muzyki na kompatybilnych urządzeniach, w tym komputerach opartych na platformie Intel 13. generacji, takich jak Galaxy Book Ultra, Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book Pro i słuchawki douszne, takie jak Galaxy Buds2 Pro. Jesteśmy podekscytowani tą nową funkcją i przyszłymi możliwościami, ponieważ Bluetooth LE Audio rozszerza się na więcej urządzeń.

Bądź na bieżąco z aktualnościami i informacjami, na których Ci zależy

Widżety to kolejny wspaniały zasób, którego ludzie używają, aby być na bieżąco z informacjami w życiu codziennym. Nieustannie ulepszamy układ i funkcjonalność tablicy widżetów. Domyślny widok panelu będzie teraz zawierał większy układ z dedykowaną przestrzenią na aplikacje przypięte przez użytkowników oraz spersonalizowany kanał przeznaczony do odkrywania. Spowoduje to wyróżnienie wiadomości i Twojej osobistej kolekcji widżetów, dzięki czemu możesz szybko rzucić okiem i być na bieżąco.

Wejdź na ścieżkę wewnętrzną — nowe funkcje dostępne w wersji zapoznawczej
Komputery z systemem Windows 11 zapewniają domyślnie włączone wiele podstawowych funkcji zabezpieczeń, a w celu dalszego wzmocnienia ochrony sprzętu i oprogramowania od jutra wprowadzamy nowe innowacje w zakresie zabezpieczeń w publicznej wersji zapoznawczej.

Ochrona urządzeń i poświadczeń

Wersja zapoznawcza: zasady ochrony tokenu sesji logowania: Na inauguracji Zdarzenie Microsoft Secure w marcu ogłosiliśmy podgląd ochrony tokenów dla logowania, pierwszy krok na naszej mapie drogowej ochrony tokenów. Ta funkcja umożliwia aplikacjom i usługom kryptograficzne wiązanie tokenów zabezpieczających z urządzeniem, ograniczając możliwość atakujących podszywania się pod użytkowników na innym urządzeniu po kradzieży tokenów. Ucz się więcej.

Podgląd: rozruch systemu Windows 365: Wiele organizacji decyduje się na połączenie mocy chmury i znajomości komputera PC z systemem Windows 365, zapewniając ludziom jeszcze bardziej płynne korzystanie z systemu Windows bez poświęcania bezpieczeństwa. Kontynuujemy optymalizację środowiska Windows 365 Cloud PC na urządzeniach z systemem Windows 11 za pomocą funkcji takich jak Rozruch Windowsa 365.

Rozruch systemu Windows 365 umożliwia zalogowanie się bezpośrednio do komputera z systemem Windows 365 Cloud i wyznaczenie go jako podstawowego środowiska systemu Windows na urządzeniu. Po włączeniu urządzenia funkcja rozruchu systemu Windows 365 przeniesie Cię do logowania do systemu Windows 11. Po zalogowaniu nastąpi bezpośrednie połączenie z komputerem w chmurze z systemem Windows 365 bez dodatkowych czynności pomiędzy nimi. To świetne rozwiązanie dla współdzielonych urządzeń, gdzie logowanie przy użyciu unikalnej tożsamości użytkownika prowadzi do osobistego i bezpiecznego komputera w chmurze.

Aby dowiedzieć się więcej o rozruchu systemu Windows 365 i sposobie jego wdrażania, przeczytaj nasz artykuł Blog społeczności technicznej i dostroić się do naszego następnego Okna w chmurze odcinek 7 czerwca!

Wersja zapoznawcza: Wzmocnij zabezpieczenia dzięki nowym funkcjom izolacji dla aplikacji Win32

Uruchamiamy możliwość izolowania aplikacji Win32 zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i komercyjnych. Deweloperzy mogą znacznie zmniejszyć ryzyko naruszenia bezpieczeństwa, stosując nowe technologie izolacji. Uruchamianie aplikacji Win32 w izolacji pomaga zapobiegać nieoczekiwanemu/nieautoryzowanemu dostępowi aplikacji do krytycznych wewnętrznych podsystemów Windows, minimalizując w ten sposób szkody w przypadku naruszenia bezpieczeństwa aplikacji. Używając technologii izolacji, aplikacje Win32 utrudnią atakującym i będą bardziej kosztowne przedostanie się z aplikacji do innych aplikacji i podsystemów Windows. Ta aktualizacja pomoże poprawić ogólne bezpieczeństwo systemu.

Wczesna ocena i testowanie ma kluczowe znaczenie dla dostarczenia odpowiedniego zestawu funkcji i czekamy na opinie naszych klientów.

Dostarczanie innowacji zaprojektowanych w celu uproszczenia infrastruktury informatycznej dla naszych klientów korzystających z systemu Windows Enterprise
Powyższe funkcje i ulepszenia są dostarczane w ramach normalnego comiesięcznego procesu aktualizacji systemu Windows. Ponadto system Windows 11 Enterprise zapewnia nową wartość dzięki funkcjom opartym na chmurze, które są gotowe do użycia po wydaniu w celu obniżenia kosztów zarządzania i zabezpieczania firmowych urządzeń z systemem Windows, dzięki czemu dział IT może skupić się na priorytetowych projektach. koronglobalny producent, wykorzystuje system Windows 11 Enterprise do zwiększania wydajności operacyjnej i oszczędzania czasu działu IT, zapewniając jednocześnie pracownikom najnowsze funkcje zwiększające produktywność.

Zabezpieczanie drukowanych informacji poufnych za pomocą kodu QR
Wiemy, że wiele organizacji musi drukować dokumenty, aby ukończyć różne krytyczne procesy biznesowe, a uwierzytelniony proces jest ważny. Universal Print zapewnia niezawodne i bezpieczne rozwiązanie do drukowania w chmurze, które zapobiega wyciekom poufnych informacji. Jutro udostępniamy Bezpieczne wydanie Universal Print z kodem QR dla Android dostarczanie uwierzytelniania procesu krok po kroku w tym możliwość bezpiecznego udostępniania zadania drukowania tylko pracownikowi, dla którego jest przeznaczone.

Tworzenie połączenia między Twoimi zespołami IT a hybrydowym miejscem pracy

Ponieważ ludzie pracują w większej liczbie miejsc, potrzebujesz dodatkowych sposobów łączenia się z pracownikami, które wykraczają poza pocztę e-mail. Warto informować ludzi o nadchodzących zmianach w ich urządzeniach lub przypominać pracownikom o obowiązkowym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa.

Później w tym miesiącu wydajemy komunikaty organizacyjne w ramach subskrypcji Windows 11 Enterprise. Będziesz mógł wysyłać firmowe wiadomości z Microsoft Intune do użytkowników na różnych powierzchniach Windows, takich jak panel powiadomień, obszar tuż nad paskiem zadań i aplikacja Pierwsze kroki.

Uaktualnij system do Windows 11 za pomocą Windows Autopatch

Kiedy wystartowaliśmy Autopoprawka systemu Windows W zeszłym roku w ramach subskrypcji korporacyjnej organizacje z entuzjazmem delegowały znaczną część zarządzania aktualizacjami systemu Windows i platformy Microsoft 365 do tej zautomatyzowanej usługi. Na początku tego miesiąca my ogłoszony zapowiedź naszej najnowszej możliwości, długo wyczekiwanej uaktualnić z Windows 10 do Windows 11 Enterprise.

Aby dowiedzieć się więcej o tych funkcjach, a także o innych niedawno ogłoszonych aktualizacjach systemu Windows Enterprise i usługi Intune, przeczytaj nasz artykuł Blog dotyczący innowacji w systemach Windows Enterprise i Intune.

Nie przegap tych niedawno ogłoszonych funkcji

Mówiliśmy o tych funkcjach we wcześniejszych ogłoszeniach, ale są one zbyt dobre, by o nich nie wspominać.

Rozwiązanie hasła lokalnego administratora systemu Windows (LAPS) z Microsoft Entra (Azure AD) jeszcze bardziej utrudnia atakującym dostęp do lokalnego konta administratora. Ucz się więcej.

Zarządzanie uprawnieniami punktów końcowych pakietu Microsoft Intune (EPM) daje działowi IT możliwość ograniczenia powierzchni ataku, uruchamiając wszystkich jako standardowych użytkowników i podnosząc uprawnienia tylko wtedy, gdy jest to konieczne, w tym dla określonych, zatwierdzonych aplikacji. Ucz się więcej.

Obszary robocze Microsoft Edge zostało rozszerzone o Twoje osobiste konto Microsoft, dzięki czemu możesz usprawnić i współpracować nad osobistymi projektami, takimi jak planowanie podróży i koordynacja wydarzeń. Ucz się więcej

Jak skorzystać z nowej innowacji
Jesteśmy zobowiązani do dostarczenia ciągłe innowacje częściej do systemu Windows 11. Wiele nowych funkcji i funkcji związanych z prywatnością, bezpieczeństwem i ułatwieniami dostępu zacznie być dostępnych jutro. Urządzenia z systemem Windows 11 będą uzyskiwać nowe funkcje w różnym czasie dzięki kilku technologiom serwisowym, a niektóre z tych nowych funkcji będziemy stopniowo wprowadzać w nadchodzących tygodniach, początkowo w ramach kontrolowanego wdrażania funkcji (CFR) dla konsumentów. Te funkcje zostaną domyślnie włączone w opcjonalnej niezwiązanej z zabezpieczeniami wersji zapoznawczej z czerwca 2023 r. dla wszystkich wersji systemu Windows 11, wersja 22H2. Konsumenci posiadający kwalifikujące się urządzenia z systemem Windows 11, wersja 22H2, którzy chcą skorzystać z tych nowych ulepszeń, mogą teraz to zrobić, otwierając ustawienia Windows Update (Ustawienia > Windows Update) i wybierając Pobierz najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne i ustawienie przełącznika na Wł. Przełącznik Pobierz najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne nie zostanie włączona dla zarządzanych urządzeń (tych, które są zarządzane przez Windows Update dla Firm lub WSUS). Administratorzy IT będą mogli uzyskać dostęp do tych najnowszych zmian za pośrednictwem Kanał podglądu wydania programu Windows Insider. Będziemy dostarczać informacje na temat wdrażania tych nowych funkcji i ogólnego stanu systemu Windows 11, a także aby uzyskać więcej informacji o tym, jak system Windows 11 pomaga w zarządzaniu i zabezpieczaniu organizacji, możesz dowiedz się więcej tutaj.

Innowacje w systemie Windows to wspólna podróż i jesteśmy naprawdę podekscytowani widząc, jak nasi partnerzy, programiści i klienci rozświetlają te najnowsze funkcje. Nigdy nie było lepszego czasu, aby doświadczyć wszystkiego, co oferuje system Windows 11; dowiedz się więcej tutaj Lub znajdź odpowiedni komputer z systemem Windows 11 dla swojej organizacji.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Generatywna sztuczna inteligencja zwiększa zyski HPE w drugim kwartale

Hewlett Packard Enterprise (HPE) odnotował w drugim kwartale przychody w wysokości 7,0 mld USD, co oznacza wzrost o 4% w porównaniu z tym...

Cooler Master debiutuje odświeżonymi modelami myszy do gier MM712 na targach Computex

Cooler Master prezentuje nowe warianty myszy do gier MM712 na targach Computex 2023 – te dwie nowe oferty mają postać wysokiej klasy wersji...

Aplikacja Roll na iOS wykorzystuje sztuczną inteligencję do symulacji strzałów dźwigiem i wózkiem na iPhonie

Roll AI to nowa platforma do tworzenia wideo i współpracy dla systemu iOS i Internetu, która umożliwia użytkownikom dodawanie symulowanych efektów wideo do...
Advertisment