Microsoft zaczyna blokować „nieautoryzowane” kontrolery i akcesoria Xbox


Firma Microsoft zaczyna blokować używanie „nieautoryzowanych” kontrolerów i akcesoriów Xbox na konsolach Xbox. Resetuj W zeszłym tygodniu na plakatach pojawiło się ostrzeżenie o blokadzie, a niektóre kontrolery Xbox innych firm wyświetlały teraz ostrzeżenie „podłączone akcesorium nie jest autoryzowane” po podłączeniu do konsoli Xbox. Nie jest jasne, czy Microsoft próbuje obrać za cel urządzenia oszukujące, czy też producent konsoli Xbox próbuje forsować swój oficjalny program partnerski.

W przypadku niektórych kontrolerów Xbox innych firm zaczął pojawiać się błąd wraz z ostrzeżeniem informującym, że dalsze użycie akcesorium zostanie zablokowane po dwóch tygodniach. „Od chwili podłączenia nieautoryzowanego akcesorium i otrzymania kodu błędu 0x82d60002 będziesz mieć dwa tygodnie na użycie akcesorium, po czym zostanie ono zablokowane i nie będzie można go używać z konsolą” – mówi Microsoft w notatka wsparcia. „Wtedy otrzymasz kod błędu 0x82d60003. Zachęcamy do skontaktowania się ze sklepem lub producentem, u którego zakupiono akcesorium, aby uzyskać pomoc w jego zwrocie.”

Nie ma to wpływu na kontrolery i akcesoria z logo „designed for Xbox”.
Obraz: Microsoft

Nie ma to wpływu na kontrolery Xbox innych firm, które są częścią programu partnerskiego dotyczącego sprzętu „designed for Xbox”, ale w przypadku kontrolerów, które nie zostały oficjalnie autoryzowane przez firmę Microsoft, istnieje ryzyko wygenerowania tego błędu i zablokowania ich użycia. Może to również uniemożliwić działanie na konsoli Xbox urządzeń do oszukiwania innych firm, takich jak XIM, Cronus Zen i ReaSnow S1.

Adaptery te są powszechnie używane na komputerach PC do fałszowania danych wejściowych kontrolera, dzięki czemu użytkownicy myszy i klawiatur mogą czerpać korzyści ze wspomagania celowania i zmniejszonego odrzutu z kontrolera w połączeniu z korzyściami płynącymi z ruchu za pomocą myszy i klawiatury. Activision, BungieI Ubisoftu wszyscy próbowali blokować te urządzenia do fałszowania sprzętu, wprowadzając ograniczenia i zakazy Call of Duty’a, Przeznaczenie 2I Rainbow Six Siege.

Urządzenia Cronus cieszą się coraz większą popularnością na konsolach, a blokada Microsoftu prawdopodobnie wpłynie na niektóre z tych nieautoryzowanych adapterów. Firma Brook Gaming, która produkuje adapter obsługujący kontrolery PlayStation na Xbox, twierdzi, że na ich urządzenie wpływa blokada Microsoftu. W napisz na X (Twitter) firma Brook Gaming ostrzega przed „zakłóceniami funkcjonalnymi w najbliższej przyszłości” w przypadku różnych swoich produktów, w tym tablicy bojowej, adaptera kontrolera i adaptera do kierownicy.

Reklama

Większość kontrolerów Xbox innych firm jest przewodowych, ponieważ firma Microsoft zazwyczaj nie udziela licencji na swój protokół Xbox Wireless innym dostawcom. Na początku tego roku firma PowerA wprowadziła na rynek pierwszy oficjalnie licencjonowany kontroler bezprzewodowy innej firmy do konsol Xbox Centrala Windowsa spekuluje Ostatni zakaz Microsoftu może być powiązany z pracami firmy nad rozszerzeniem akceptacji bezprzewodowych kontrolerów Xbox innych firm.

Skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft, aby skomentować „nieautoryzowaną” blokadę kontrolera Xbox, a my poinformujemy Cię o tym.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...

Ta karta o wartości 1000 dolarów może przechowywać wiadomość w DNA

Przechowywanie danych DNA może wydawać się odległym rozwiązaniem. Ale startup o nazwie Biomemory przybliża to nieco do rzeczywistości dzięki wydanie nowych kart...
Advertisment