Microsoft wprowadza postacie AI na Xbox


Microsoft współpracuje z Inworld AI w celu opracowania narzędzi Xbox, które umożliwią programistom tworzenie postaci, historii i zadań opartych na sztucznej inteligencji. Wieloletnie partnerstwo obejmie system „drugiego pilota projektu AI”, którego programiści Xbox będą mogli używać do tworzenia szczegółowych skryptów, drzew dialogowych, linii zadań i nie tylko.

„W Xbox wierzymy, że dzięki lepszym narzędziom twórcy mogą tworzyć jeszcze bardziej niezwykłe gry” – wyjaśnia Haiyan Zhang, dyrektor generalny ds. sztucznej inteligencji w grach w Xbox. „To partnerstwo połączy: wiedzę specjalistyczną firmy Inworld w zakresie pracy z generatywnymi modelami sztucznej inteligencji na potrzeby rozwoju postaci, najnowocześniejsze rozwiązania sztucznej inteligencji Microsoft oparte na chmurze, w tym usługę Azure OpenAI Service, techniczne spostrzeżenia Microsoft Research na temat przyszłości gier oraz mocne strony Team Xbox w rewolucjonizowaniu dostępnych i odpowiedzialne narzędzia twórcze dla wszystkich programistów.”

Wieloplatformowy zestaw narzędzi AI będzie obejmował drugiego pilota projektu AI do skryptów i dialogów, a także silnik postaci AI, który można zintegrować z grami i wykorzystać do dynamicznego generowania historii, zadań i dialogów.

Inworld pracuje nad AI NPC, które reagują na pytania gracza, podobnie jak ChatGPT lub Bing Chat odpowiadają na zapytania w języku naturalnym. Ci NPC AI mogą odpowiadać unikalnymi głosami i mogą zawierać złożone drzewa dialogowe lub spersonalizowane dynamiczne historie w grze. Technologię Inworld można również wykorzystać do narracji, dzięki czemu towarzysze w grach RPG z widokiem z góry mogą ostrzegać przed grupami wrogów lub graczami z przodu.

„Sztuczna inteligencja od dawna stanowi integralną część tworzenia gier, obejmując zastosowania od sztucznej inteligencji wroga po generowanie proceduralne” – mówi Ilya Gelfenbeyn, dyrektor generalny Inworld AI. „Pojawienie się dużych modeli językowych i generatywnej sztucznej inteligencji otworzyło nowe możliwości opowiadania historii i angażowania postaci w grach”.

Microsoft oferuje to jedynie jako opcjonalne narzędzie dla twórców gier, więc to oni będą decydować o poziomie generatywnej sztucznej inteligencji w przyszłych tytułach. Finały deweloper Embark Studios musiał ostatnio bronić się przed wykorzystaniem głosów generowanych przez sztuczną inteligencję, argumentując, że „tworzenie gier bez aktorów nie jest celem końcowym” w oświadczenie dla IGN.

Reklama

Jakiekolwiek wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji w dziedzinach kreatywnych, takich jak projektowanie gier czy aktorstwo głosowe, budzi kontrowersje, a związek aktorów SAG-AFTRA głosuje za ich zatwierdzeniem zezwolenie na strajk dla wykonawców gier wideo Ostatnio. „Pomimo wyzysku sztucznej inteligencji i niższych wynagrodzeń, osoby pracujące przy grach wideo borykają się z wieloma takimi samymi problemami, jak ci, którzy pracują w filmie i telewizji” – powiedział Ray Rodriguez, dyrektor ds. kontraktów SAG-AFTRA.

Microsoft pozycjonuje swoje narzędzia jako pomocną dłoń, podobnie jak pozycjonował swój system Copilot dla Microsoft 365 i Windows. „Chcemy ułatwić programistom realizację ich wizji, wypróbowywanie nowych rzeczy, przesuwanie granic gier już dziś i eksperymentowanie w celu poprawy rozgrywki, połączenia graczy i nie tylko” – mówi Zhang. „Będziemy współpracować i wprowadzać innowacje z twórcami gier w studiach Xbox, a także w studiach zewnętrznych, opracowując narzędzia, które spełniają ich potrzeby i inspirują nowe możliwości dla przyszłych gier”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment