Microsoft wprowadza Minecrafta na Chromebooki


Microsoft wprowadza wczesną wersję programu Minecraft: Edycja Bedrock na ChromeOS dzisiaj. Gra będzie działać na Chromebookach dzięki obsłudze Androida przez ChromeOS i Minecraft obejmie grę na różnych urządzeniach ze znajomymi, platformę handlową i obsługę gry w Realms.

Mojang, deweloper należący do Microsoftu Minecraftpierwotnie uruchomiony Minecraft: edycja edukacyjna na Chromebookach w 2020 r., ale ta edycja specjalna wymagała licencji szkolnej lub konta Office 365 Education. Wersja z wczesnym dostępem Minecraft jest to startuje dzisiaj jest ograniczony do Chromebooków, które je spełniają minimalne specyfikacje.

„Wczesny dostęp oznacza, że ​​na tym pierwszym etapie tylko wybrane Chromebooki spełniające minimalne wymagania otrzymają opcję zakupu Minecraftwięc musisz sprawdzić w Sklepie Google Play, czy Minecraft jest dla Ciebie dostępna” — wyjaśnia zespół Mojang w poście na blogu. „Nie dzieje się tak dlatego, że chcemy wyróżnić niektórych naszych graczy jako wyjątkowych (wszyscy kochamy was jednakowo!) – chodzi o to, abyśmy mogli przetestować wydajność gry, zanim udostępnimy ją większej liczbie graczy”.

Do dzisiaj użytkownicy Chromebooków musieli korzystać z obejść Minecraft działający w systemie Chrome OS lub zadowolić się Minecraft: edycja edukacyjna. Gra w wersji Java wymaga aplikacji dla systemu Linux na Chromebooku i wykonania kilku ręcznych czynności Minecraft gotowy do pracy, a nawet wtedy będziesz potrzebować wysokiej klasy Chromebooka, aby sprostać wymaganiom wydajności.

Mojang nie ma potwierdzonej daty wydania pełnej wersji Minecraft jeszcze na Chromebookach. „Kiedy zostanie oficjalnie wydany, każdy posiadacz kompatybilnego Chromebooka będzie mógł pobrać go ze sklepu Google Play” — mówi Mojang. Zespół planuje teraz spędzić nadchodzące tygodnie na usuwaniu błędów, aby ich uniknąć słynne mleko latających kałamarnic lub Ender Dragons tańczące na niebie.

Wiadomości o MinecraftEkspansja na inną platformę następuje w momencie, gdy Microsoft próbuje przekonać organy regulacyjne do planowanego przejęcia Activision Blizzard. Microsoft podpisał dwie nowe umowy dotyczące usług gier w chmurze z Boosteroid i Ubitus w tym tygodniu w celu przekonania organów regulacyjnych, że firma nie odetnie dostępu do gier takich jak Call of Duty I Minecraft i zamiast tego przeniesie je na nowe platformy.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!