Microsoft udostępni bazę danych Oracle w chmurze na platformie Azure


Przed przyszłotygodniową konferencją Oracle CloudWorld w Las Vegas firmy Oracle i Microsoft ogłosiły wprowadzenie Oracle Database@Azure.

Mówi się, że zapewnia to bezpośredni dostęp do działających usług bazy danych Oracle Infrastruktura chmurowa Oracle (OCI) i wdrożony w Microsoft Azure centra danych.

Otwiera także usługi Azure OpenAI firmy Microsoft dla klientów Oracle.

„Nasza rozszerzona współpraca z Oracle sprawi, że Microsoft Azure stanie się jedynym dostawcą usług w chmurze oferującym usługi baz danych Oracle i pomagającym naszym klientom odblokować nową falę innowacji opartych na chmurze” – powiedziała Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny firmy Microsoft.

Prezes i dyrektor ds. technologii Oracle, Larry Ellison, powiedział: „Większość klientów korzysta już z wielu chmur. Microsoft i Oracle współpracują, aby ułatwić tym klientom bezproblemowe łączenie usług Azure z najnowszą technologią Oracle Database.

„Dzięki kolokacji sprzętu Oracle Exadata w centrach danych Azure klienci uzyskają najlepszą możliwą wydajność baz danych i sieci”.

Reklama

Mihir Shah, dyrektor ds. danych korporacyjnych w Fidelity Investments, powiedział: „Dzisiejsze ogłoszenie pokazuje, jak liderzy branży Microsoft i Oracle stawiają interesy swoich klientów na pierwszym miejscu i zapewniają wspólne rozwiązanie, które umożliwia organizacjom takim jak Fidelity zapewnianie naszym klientom najlepszych w swojej klasie doświadczeń. klientów i spełnić istotne wymagania dotyczące zgodności i przepisów przy minimalnych przestojach.”

Magesh Bagavathi, starszy wiceprezes i globalny dyrektor ds. technologii w PepsiCo, również wypowiedział się: „Dane to siła napędowa każdej firmy, a chmura to najlepszy sposób na ich analizę, dzięki czemu wnioski stają się praktyczne.

„Możliwość uruchamiania naszych systemów o znaczeniu krytycznym i powiązanych danych w chmurze za pomocą Oracle Database@Azure zapewnia nam skalowaną przewagę strategiczną w naszych globalnych operacjach”.

Natomiast Scott Petty, dyrektor ds. technologii w Vodafone, z Newbury w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Ta nowa oferta firm Oracle i Microsoft umożliwia nam szybsze i tańsze świadczenie naszym klientom innowacyjnych i zróżnicowanych usług cyfrowych”.

Oracle będzie obsługiwać te OCI i zarządzać nimi usług bezpośrednio w centrach danych Microsoft na całym świecie, począwszy od regionów Ameryki Północnej i Europy.

Podczas wydarzenia zapowiadającego rozszerzenie wspólnej działalności dostawców Ellison powiedział: „[We are] biorąc sprzęt i oprogramowanie Oracle, wszystko Baza danych Oracle sprzęt, którego używamy w Oracle Cloud oraz całe oprogramowanie baz danych korzystające z Oracle Cloud i fizyczne przeniesienie go do centrów danych Azure.

„Dzięki temu klienci mogą wygodnie i ekonomicznie przenosić ogromne ilości danych, które mogą być przechowywane w bazie danych Oracle, w celu uczenia modelu OpenAI”.

Stan migracji do chmury

Następnie Ellison skomentował stan migracji obciążeń Oracle do chmury. „Większość danych nie została jeszcze przeniesiona z lokalizacji lokalnej do chmury, ale tak się stanie” – powiedział. „Staramy się przyspieszyć ten proces, aby ułatwić klientom przeniesienie całego obciążenia centrum danych do chmury”.

Rozszerzone partnerstwo zapewni, zdaniem dostawców, „usprawnione środowisko, które upraszcza zakup chmury i zarządzanie nią pomiędzy usługami Oracle Database i Azure”.

Powiedzieli także o Oracle Database@Azure: „Nowa usługa ma na celu wyeliminowanie największych wyzwań stojących przed klientami przy wdrażaniu architektur wielochmurowych, w tym rozłącznego zarządzania, izolowanych narzędzi i złożonego procesu zakupów”.

Klienci będą mogli kupić Oracle Database@Azure za pośrednictwem Azure Marketplace, korzystając z istniejących umów na platformę Azure. Będą także mogli korzystać z istniejących korzyści licencyjnych Oracle Database, w tym „Bring Your Own License” i programu Oracle Support Rewards.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment