Microsoft Teams otrzymuje inteligentniejsze funkcje Copilot AI


Firma Microsoft udoskonala sposób, w jaki oparty na sztucznej inteligencji Copilot działa w Microsoft Teams, udostępniając nowe sposoby wywoływania asystenta podczas czatów, podsumowań spotkań i nie tylko.

Copilot jest już w stanie podsumowywać spotkania w aplikacji Teams, ale w nadchodzących miesiącach połączy transkrypcje mówione i pisemne czaty w jeden widok, aby ułatwić nadrabianie zaległości w spotkaniach, które mogłeś przegapić.

Funkcja Copilot w aplikacji Teams otrzymuje także ulepszenia w zakresie tworzenia wiadomości na czacie, umożliwiając użytkownikom aplikacji Teams przepisywanie wiadomości na nowe sposoby. „Copilot może dostosować Twoją wiadomość, dodając wezwanie do działania lub przypominając głos pirata” – mówi Microsoft w poście na blogu. „Wkrótce będzie można także wygenerować nową wiadomość na podstawie kontekstu na czacie w aplikacji Teams”.

Według Microsoftu inteligentne podsumowanie rozmów w przypadku tradycyjnych połączeń w aplikacji Teams prowadzonych bezpośrednio na telefony „będzie ogólnie dostępne w przyszłym kwartale w usłudze Teams Premium”. Inteligentne podsumowanie rozmów automatycznie robi notatki podczas rozmów, co pozwala podsumować rozmowę telefoniczną i zobaczyć dalsze działania bez konieczności niezręcznego robienia notatek.

Wszystkie te ulepszenia sztucznej inteligencji w Microsoft Teams są same w sobie niewielkie, ale składają się na bardziej elastycznego drugiego pilota w Teams. Integracja Copilot w Teams jest już jednym z bardziej imponujących przykładów Integracja sztucznej inteligencji firmy Microsoft z aplikacjami pakietu Officez możliwością szybkiego podsumowania spotkań dzięki podsumowaniom, które nawet dokładnie informują, kiedy wspomniano o Tobie na spotkaniu.

Oprócz ciągłego udostępniania przez firmę Microsoft rozwiązania Copilot w aplikacji Teams, firma Microsoft wprowadza także nowe funkcje spotkań hybrydowych w aplikacji Teams, które mają na celu poprawę komfortu uczestników zdalnych i uczestników przebywających w pokojach. Automatyczne przełączanie kamer dla funkcji IntelliFrame w Teams Rooms pojawi się jeszcze w tym roku. Wykorzysta sztuczną inteligencję do wybrania najlepszej kamery w sali konferencyjnej, która może pochodzić z kamer pokojowych lub nawet laptopów. Został zaprojektowany tak, aby automatycznie przełączać widok kamery, aby zdalni uczestnicy mogli uzyskać najlepszy widok, zwłaszcza jeśli konkretna kamera jest zasłonięta.

Reklama

Rozpoznawanie mówcy będzie również dostępne dla dowolnego mikrofonu w pokojach Teams w kwietniowej wersji zapoznawczej, co umożliwi zarejestrowanie profilu głosu i twarzy, dzięki czemu wszystko, co powiesz na spotkaniu w aplikacji Teams, będzie poprawnie rejestrowane w transkrypcjach.

Wreszcie firma Microsoft ma kilku nowych operatorów obsługujących funkcję Teams Phone Mobile, która umożliwia korzystanie z jednego numeru dla aplikacji Teams i urządzenia mobilnego. „Z radością ogłaszamy, że kilku nowych partnerów, w tym AT&T, Odido, Virgin Media O2 i Vodafone UK, zacznie oferować usługę Teams Phone Mobile jeszcze w tym roku” – mówi Microsoft.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment