Microsoft Teams optymalizuje rozmowy wideo przy wolnym połączeniu i zapisuje dane


Po ponad roku pracy w domu nie mogę podkreślić znaczenia stabilnego połączenia internetowego dla rozmów wideo zespołu. Tak, przestoje w usługach są nieuniknione i są to sytuacje, w których na ratunek przychodzą dane mobilne. Ale łączność komórkowa może być również niejednolita, a 30-minutowa grupowa rozmowa wideo może z łatwością skończyć się zjadaniem GB lub dwóch danych, więc nie jest to łatwe dla portfela. Aby rozwiązać niektóre z tych problemów, Microsoft Teams dodaje nowy tryb niskiego transferu danych do swojej platformy współpracy online, który pozwoli użytkownikom ograniczyć użycie danych w rozmowach wideo.

Obecnie wdrażany jest tryb niskiego poziomu danych w usłudze Microsoft Teams

Dodatkowo, użytkownicy będą mogli dostosowywać ustawienia połączeń wideo w oparciu o dostępną przepustowość sieci. Jak na urzędnika Baza danych planów platformy Microsoft 365, stan funkcji trybu niskiego zużycia danych w usłudze Teams jest obecnie wymieniony jako „Wdrażanie” z datą wydania w marcu 2021 r. Oto, jak Microsoft opisuje nowe narzędzie w aplikacji Teams:

„Niezależnie od tego, czy chcesz zachować dane, czy jesteś w lokalizacji ze słabym lub ograniczonym połączeniem sieciowym, czasami pomocne jest ograniczenie ilości danych wykorzystywanych podczas rozmowy wideo. Nowy tryb niskiego poziomu danych umożliwia użytkownikom ograniczenie ilości danych, które będą używane podczas rozmów wideo w usłudze Teams, a także ustanowienie różnych ustawień w zależności od dostępności sieci ”.

Teams wkrótce umożliwią Ci przeniesienie trwającego połączenia między dwoma urządzeniami

Wracając do Teams, Microsoft pracował również nad nowym narzędziem, które umożliwia użytkownikom przenoszenie trwających połączeń z jednego urządzenia na drugie. Ta funkcja zostanie udostępniona klientom komercyjnym w tym miesiącu i będzie powszechnie dostępna w kwietniu. Oczywiście, aby przekazywać połączenia, musisz być zalogowany na to samo konto Teams na dwóch urządzeniach.

Google wprowadza podobne poprawki do rozmów wideo w Meet

Ale Microsoft nie jest jedynym, który dba o problemy z niską przepustowością dla pracowników zdalnych. Kilka tygodni temu Google również ogłosił, że jego Usługa czatu wideo w Meet wprowadzi zmiany w tle, aby zapewnić użytkownikom płynne działanie jeśli nękają ich wolne prędkości Internetu lub problemy z zasobami systemowymi. Meet wprowadzi zmiany, takie jak zmniejszenie rozdzielczości wideo i liczby klatek na sekundę oraz tymczasowe wyłączenie niektórych źródeł wideo, jeśli jesteś w przeciążonej sieci.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz najnowszych wiadomości, przejrzałem mój spory udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewoźnik twierdzi, że awaria AT&T została całkowicie usunięta

Po całodniowej przerwie AT&T oficjalnie przywróciła usługi wszystkim swoim klientom. Powszechna awaria pozostawiła klientów AT&T w całych Stanach Zjednoczonych bez usług. ...

Reddit wchodzi na giełdę i zaprasza zaawansowanych użytkowników do inwestowania

Poziom 1 będzie obejmował określonych przez nas użytkowników i moderatorów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do programów społeczności Reddit. Poziom 2 będzie...

Photomator otrzymuje nowy eksplorator plików z nieniszczącą edycją

Jak już zapewne wiesz, Photomator to edytor obrazów autorstwa tych samych twórców, co popularna aplikacja do ilustracji Pixelmator. Po aktualizacji z grudnia...
Advertisment