Microsoft przygotowuje się do zabrania Xboxa wszędzie


Dział Xbox firmy Microsoft musi się powiększyć. Sprzedaż firmy na konsolach Xbox Series S i X wciąż pozostaje w tyle za sprzedażą konsoli Sony PlayStation 5 i dyrektora generalnego Microsoft Gaming, Phila Spencera przyznał już wcześniej, że jego subskrypcje Xbox Game Pass spadają, zbyt. Przyznał, że 2022 rok będzie suchym rokiem dla gier na Xboxa po wielkiej ekskluzywnej grze Microsoftu Bethesda Pole Gwiazd był opóźniony.

Spowolnienie usługi Xbox Game Pass może być powodem, dla którego słyszę, że na konsole, z którymi zwykle konkuruje Microsoft, trafia wiele tytułów dostępnych na wyłączność Xbox. Mówią o tym źródła zaznajomione z planami Microsoftu Krawędź że firma przygotowuje się do wypuszczenia wybranej liczby gier Xbox na PS5 i Nintendo Switch. Sugerują to tygodnie plotek Pośpiech Hi-Fi, Morze złodzieia nawet tytuły Bethesdy, takie jak Pole Gwiazd I Indiana Jones może pojawić się na platformach innych niż Xbox.

Pierwsze dwie gry, które mają pojawić się na konkurencyjnych konsolach, to: Pośpiech Hi-Fi I Pentimentwedług źródeł. Microsoft również planuje obecnie premierę Morze złodziei na platformy inne niż Xbox jeszcze w tym roku, rozważane są także inne tytuły własne.

Pośpiech Hi-Fi wygląda na to, że będzie to jedna z pierwszych ekskluzywnych gier Xbox dostępnych na wielu platformach.
Obraz: Prace nad Tango

Uruchamianie gier Xbox na PlayStation lub Nintendo Switch to radykalna zmiana strategii, a nie taka, którą Microsoft potraktuje lekko. Zapewni to Microsoftowi większy zasięg w zakresie własnych gier i szansę na wygenerowanie większych przychodów z gier, ale wiąże się to również z wieloma zagrożeniami.

Ogólna działalność Microsoft w zakresie gier właśnie wyprzedził Windowsa pod względem przychodówdzięki przejęciu Activision Blizzard. To gigantyczne przejęcie za 68,7 miliarda dolarów będzie ciążyć Microsoftowi, szczególnie jeśli się to weźmie pod uwagę Call of Duty’a to duża wieloplatformowa gra, która generuje kluczowe przychody na tych platformach i urządzeniach mobilnych. To spowolnienie w Game Pass będzie również jednym z powodów, dla których Microsoft rozważa w ogóle większą liczbę gier wieloplatformowych.

Reklama

W maju 2022 r. Microsoft postawił sobie ambitny cel, jakim jest posiadanie 100 milionów subskrybentów Xbox Game Pass do 2030 r. W tamtym czasie usługa umożliwiająca właścicielom Xbox subskrybowanie biblioteki gier liczyła 25 milionów subskrybentów, w porównaniu z 18 milionami w 2021 r. Wydawało się, że będzie nadal szybko rosnąć w obliczu niezależnego od urządzeń skupienia się Microsoftu na konsolach, komputerach stacjonarnych i grach w chmurze.

Następnie usługa Xbox Game Pass zaczęła się zawieszać. Pole Gwiazd I Redfallktóre miały być głównymi grami dostępnymi wyłącznie na Xbox, się spóźnił od wersji 2022 do 2023, z Pole Gwiazd brakuje kluczowego okna świątecznego.

„Wydaje się, że między dużymi, ekskluzywnymi premierami na naszej platformie będzie prawie 16 miesięcy przerwy” – powiedział dyrektor generalny Microsoft Gaming Phil Spencer w wewnętrznym e-mailu do liderów Xbox w maju 2022 r., ujawnionym w FTC przeciwko Microsoftowi sprawa. „To dla nas naprawdę katastrofalna sytuacja, biorąc pod uwagę wszystko, co zainwestowaliśmy w treści w naszych studiach [Game Pass] fundusz treści.”

Od tamtej pory Microsoft nie udostępniał inwestorom żadnych aktualizacji dotyczących liczby abonentów. Minęły ponad dwa lata od ogłoszenia liczby 25 milionów wraz z przejęciem firmy przez Activision Blizzard, a niektórzy szacują analitycy Microsoft ma zaledwie około 33 milionów abonentów.

Jeśli to prawda, oznacza to około 33-procentowy wzrost w ciągu dwóch lat. Microsoftu zamierzono osiągnąć 73-procentową stopę wzrostu dla subskrypcji Game Pass za jeden rok finansowy kończący się w czerwcu 2022 r., ale udało mu się to jedynie w 28 proc. Firma wtedy spadł wzrost liczby subskrypcji Xbox Game Pass jako cel wynagrodzenia kadry kierowniczej Satyi Nadelli w zeszłym roku, po tym jak najpierw przekroczył swoje ambitne wewnętrzne cele Game Pass w 2020 r., a następnie nie osiągnął celów w zakresie wynagrodzeń przez dwa lata z rzędu.

Xbox nadal potrzebuje większego punktu wejścia na urządzenia mobilne.
Obraz: Microsoft

Zamiast tego Microsoft w zeszłym roku bardziej skupił się na rozwoju PC Game Pass i ograniczył niektóre plany Xbox Cloud Gaming. Połączenie Xbox Series S, skutecznej konsoli Game Pass za 299 dolarów i gier w chmurze miało wpłynąć na dużą część liczby 100 milionów członków Game Pass, która wyciekła w FTC przeciwko Microsoftowi materiałów, ale sprzedaż najnowszych konsol Microsoftu sama tam nie zaprowadzi firmy.

Microsoft szuka innych możliwości zwiększenia przychodów z subskrypcji Xbox Game Pass lub gier, szczególnie na urządzeniach mobilnych — co jest głównym powodem przejęcia Activision Blizzard. W ofercie wydawcy znajdują się gry mobilne m.in Call of Duty na komórkę, Cukierkowe ZmiażdżenieI Diablo Nieśmiertelny. Nowy sklep z grami mobilnymi Xbox mógłby wystartować w tym rokuz bankowością Microsoft na platformie Unijna ustawa o rynkach cyfrowych zmuszając Apple i Google do zmiany sposobu dystrybucji aplikacji na urządzeniach mobilnych i ostatecznie otwarcia swoich platform i sklepów na konkurencję.

Ale niespodzianka Apple nowy plan przestrzeganie najnowszych przepisów technologicznych Unii Europejskiej wywołało frustrację firmy Microsoft i innych firm. „Nowa polityka Apple to krok w złym kierunku” – stwierdził Bond reakcja na propozycje Apple’a w zeszłym miesiącu. Spencer opisał wcześniej sklep mobilny Xbox i unijną ustawę o rynkach cyfrowych jako „ogromną szansę” dla Microsoftu.

Wszystko to oznacza, że ​​dodanie kilku gier na Switcha i PS5 niekoniecznie pomoże w zwiększaniu ambicji Microsoftu w stosunku do Xboksa. Dlatego podejrzewam, że Microsoft może potrzebować więcej informacji na temat swojej przyszłej wizji sprzętu.

Prezes Xbox, Sarah Bond, zwróciła się w tym tygodniu do pracowników.
Zdjęcie: Getty Images

W zeszłym tygodniu Microsoft zorganizował wewnętrzne spotkanie w ratuszu dla pracowników Xbox, podczas którego dyrektor generalny Microsoft Gaming Phil Spencer, szef studiów gier Xbox Matt Booty i prezes Xbox Sarah Bond przemawiali do pracowników. Shannon Liao po raz pierwszy podano szczegóły dotyczące ratusza.

Choć dyrektorzy Xbox zapewniali pracowników, że sprzęt Xbox będzie kontynuowany, nie odnieśli się bezpośrednio do słonia w pokoju: ciągłych plotek o premierze produktów na wyłączność Xbox na Nintendo Switch i PS5.

Nawet pogłoski o tym posunięciu wstrząsnęły fanami Xboxa obawą, że Microsoft może ostatecznie wyrzucić sprzęt konsoli Xbox, uczynić cyfrowe biblioteki Xbox bezużytecznymi i po prostu publikować gry na konkurencyjnych platformach. Jednak po ponad 20 latach sprzętu Xbox wydaje się nie do pomyślenia, aby Microsoft nagle odszedł od ekosystemu urządzeń, który napędza platformę Xbox i przychody. Zamiast tego podejrzewam, że Microsoft będzie miał wizję, która odwróci uwagę od niektórych wybranych gier Xbox zmierzających na konkurencyjne platformy.

Krążą pogłoski o handheldzie Xbox z Centrala Windowsa‘S Twierdzenie Jeza Cordena na początku tego miesiąca, że ​​„Xbox dosłownie zazielenił kilka nowych projektów sprzętowych w ciągu ostatnich kilku tygodni”. Kilka dni później, Corden spekulowano na temat potencjalnego urządzenia przenośnego Xbox, a Spencer polubiła post w serwisie X, w którym określiła urządzenie kieszonkowe jako „nieuniknione”. Microsoft ma zwyczaj drażnić się z przyszłym sprzętem: na targach E3 2016 zostało to zaprezentowane ogłosił Projekt Scorpioopisując ją jako „najpotężniejszą konsolę w historii”, zanim została wydana 18 miesięcy później jako Xbox One X.

Phil Spencer polubił post na X na temat urządzenia przenośnego Xbox.
Zrzut ekranu: Tom Warren / The Verge

Bez dysku Odświeżenie Xbox Series X i nowy kontroler Xbox wyciekły w zeszłym roku i nadal mogą dotrzeć, ale Spencer dość szybko zatamował wyciek jak stare plany, więc może ten sprzęt został anulowany.

Tak czy inaczej, bez publicznego zaangażowania w przyszłe rozwiązania sprzętowe Microsoft może mieć problem. Stopniowe udostępnianie gier Xbox na Nintendo Switch i PS5 rodzi również pytania o to, ile gier będzie w przyszłości wieloplatformowych. Jeśli możesz grać w gry Xbox w dowolnym miejscu — w tym na komputerze, w chmurze, na Nintendo Switch i PS5 — to dlaczego miałbyś chcieć konsoli Xbox? To najważniejsze pytanie, na które Microsoft będzie musiał odpowiedzieć w czwartek.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....
Advertisment