Microsoft pracuje nad chatbotem Xbox AI


Microsoft testuje obecnie nowy chatbot Xbox oparty na sztucznej inteligencji, którego można używać do automatyzacji zadań pomocy technicznej. Mówią o tym źródła zaznajomione z planami Microsoftu Krawędź że gigant oprogramowania testuje „ucieleśnioną postać AI”, która animuje się, odpowiadając na zapytania dotyczące pomocy technicznej Xbox. Rozumiem, że ten chatbot Xbox AI jest częścią większych wysiłków firmy Microsoft mających na celu zastosowanie sztucznej inteligencji na platformie i usługach Xbox.

Chatbot Xbox AI jest połączony z dokumentami pomocy technicznej firmy Microsoft dla sieci i ekosystemu Xbox i może odpowiadać na pytania, a nawet przetwarzać zwroty pieniędzy za gry ze strony pomocy technicznej firmy Microsoft. „Ten agent może Ci pomóc w odpowiedzi na pytania dotyczące pomocy technicznej Xbox” – czytamy w opisie chatbota Xbox wewnętrznie w firmie Microsoft.

W ostatnich dniach Microsoft rozszerzył pulę testów swojego chatbota Xbox, sugerując, że ten prototypowy „wirtualny agent wsparcia Xbox” może pewnego dnia obsługiwać zapytania dotyczące pomocy technicznej dla wszystkich klientów Xbox. Microsoft potwierdził istnienie swojego chatbota Krawędź.

„Testujemy wirtualnego agenta pomocy technicznej Xbox, wewnętrzny prototyp animowanej postaci, która może zadawać pytania dotyczące pomocy technicznej Xbox za pomocą głosu lub tekstu” – mówi Haiyan Zhang, dyrektor generalny ds. sztucznej inteligencji w grach w Xbox, w oświadczeniu dla Krawędź. „Prototyp sprawia, że ​​gracze mogą łatwiej i szybciej uzyskać pomoc dotyczącą tematów pomocy przy użyciu języka naturalnego, pobierając informacje z istniejących stron pomocy technicznej Xbox”.

Powiedziano mi, że chatbot Xbox jest podobny do tego, do tworzenia którego Microsoft zachęca swoich klientów w celu automatyzacji zadań pomocy technicznej. Microsoft ma swój własny Usługa Azure AI Bot których firmy takie jak Vodafone, PwC i inne wykorzystują do tworzenia konwersacyjnych botów AI.

Chatbot Xbox zaczyna od pytania graczy: „W czym mogę Ci dzisiaj pomóc?” i może szybko reagować na prośby o pomoc, począwszy od uszkodzonej konsoli Xbox po pomoc w rozwiązywaniu problemów z płatnymi subskrypcjami. Źródła podają, że chatbot Xbox jest obecnie testowany wewnętrznie w firmie Microsoft pod kątem zapytań o pomoc techniczną dotyczącą Krainy Minecrafta usługa hostingu serwerów oparta na subskrypcji.

Reklama

Prototypowy chatbot Xbox firmy Microsoft jest częścią szerszego wysiłku wewnątrz Microsoft Gaming, mającego na celu wprowadzenie funkcji i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji na platformę Xbox i narzędzia programistyczne. Źródła podają, że Microsoft pracuje również nad wprowadzeniem funkcji sztucznej inteligencji do tworzenia zawartości gier, obsługi gier oraz platformy i urządzeń Xbox. Obejmuje to eksperymentowanie z grafiką i zasobami gier generowanymi przez sztuczną inteligencję, testowanie gier AI oraz generatywnych NPC AI, które Microsoft już stworzył współpracował z Inworld w celu rozwoju.

Firma Microsoft rozważa także zbudowanie drugich pilotów wyposażonych w sztuczną inteligencję do zadań związanych z bezpieczeństwem i moderacją, w tym do moderowania treści na platformie Xbox, a także do pomocy w procesach egzekwowania przepisów i odwołań. Microsoft zastanawia się również, w jaki sposób mógłby dodać do gier asystentów opartych na sztucznej inteligencji, zapewniając graczom możliwość uzyskania pomocy podczas gry.

Pracownicy Xbox nie potwierdzili publicznie szerszych wysiłków związanych ze sztuczną inteligencją w Microsoft Gaming, po części dlatego, że firma postępuje ostrożnie, zmieniając sposób postrzegania sztucznej inteligencji w grach. Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, namawia wszystkie firmy firmy, aby zastanowiły się, w jaki sposób można wykorzystać sztuczną inteligencję w produktach i usługach, ale Xbox jak dotąd w dużej mierze skupiał się na deweloperskiej stronie narzędzi sztucznej inteligencji.

Podczas spotkania wszystkich graczy Xbox na początku tego roku kierownictwo firmy Microsoft przedstawiło następujący problem: Wizja „Xbox Everywhere”. która obejmowała „innowację w zakresie sztucznej inteligencji” jako kluczowy element tych ambicji, a także ekosystem urządzeń i platformę Xbox, która pozwala graczom grać, gdziekolwiek chcą.

Microsoft zapowiedział ultrapotężną konsolę Xbox nowej generacji zaledwie kilka dni po spotkaniu wszystkich graczy z prezesem Xbox Sarah Bond obiecująca „największy skok techniczny, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętu”. Rozumiem, że część tego skoku technicznego będzie dotyczyć sztucznej inteligencji.

Krążą pogłoski, że Sony przygotowuje się do wypuszczenia na rynek tzw Konsola PS5Pro jeszcze w tym roku, co obejmuje PlayStation Spectral Super rozdzielczości (PSSR), technikę zwiększania rozdzielczości obrazu, podobną do DLSS firmy Nvidia lub FSR firmy AMD. Skalowanie obrazu oparte na sztucznej inteligencji na konsolach nie zostało tak powszechnie przyjęte, jak w przypadku gier na PC Nieśmiertelni z Aveum ma stać się pierwszą grą konsolową z generacją ramek AMD FSR 3 wsparcie wkrótce. Microsoftowi będzie zależało na tym, aby nie pozostać w tyle za żadnymi wysiłkami Sony zmierzającymi do ulepszenia sztucznej inteligencji.

Microsoft najwyraźniej dużo myśli o sztucznej inteligencji w grach, ale to, jak pojawi się ona jako pierwsza, prawdopodobnie nie będzie zgodne z zaawansowanymi sposobami, nad którymi obecnie debatuje się wewnętrznie. Zamiast tego może pojawić się animowany uśmiech, gdy próbujesz dowiedzieć się, jak naprawić kod błędu Xbox.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment