Microsoft ponownie otwiera testy beta systemu Windows 10 pod kątem „nowych funkcji” i ulepszeń


Microsoft zakończy wsparcie dla systemu Windows 10 w październiku 2025 r., ale teraz firma podejmuje nietypowy krok i ponownie otwiera program beta systemu Windows 10 w celu przetestowania nowych funkcji i ulepszeń.

System Windows 10 ma już funkcję AI Copilot, która pierwotnie była dostępna wyłącznie w systemie Windows 11, ale wkrótce może otrzymać inne funkcje. „Aby w razie potrzeby wprowadzać nowe funkcje i więcej ulepszeń do systemu Windows 10, potrzebujemy miejsca, w którym można aktywnie rozwijać funkcje z udziałem niejawnych testerów systemu Windows” – wyjaśnia zespół Windows Insider firmy Microsoft w poście na blogu. „Dlatego dzisiaj otwieramy kanał beta dla niejawnych testerów systemu Windows, którzy obecnie korzystają z systemu Windows 10”.

Microsoft nie ujawnił, jakie dodatkowe funkcje systemu Windows 10 planuje w następnej kolejności przetestować, ale testerzy systemu Windows mogą zdecydować się na przejście do kanału beta, aby uzyskać je wcześniej. Co najważniejsze, data zakończenia wsparcia dla systemu Windows 10 przypadająca na 14 października 2025 r. pozostaje niezmieniona. „Dołączenie do kanału beta na komputerze z systemem Windows 10 tego nie zmienia” – mówi Microsoft.

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft zmienił zdanie na temat nowych funkcji systemu Windows 10

Microsoftu pierwotnie powiedziane zrobiono to wraz z głównymi aktualizacjami systemu Windows 10 w zeszłym roku, przed zmianą podejścia mającą na celu dodanie większej liczby funkcji do systemu operacyjnego, który oficjalnie nie będzie wspierany za około 16 miesięcy. Gigant oprogramowania opisuje tę zmianę jako sposób na „zapewnienie każdemu możliwości uzyskania maksymalnej wartości z obecnego komputera z systemem Windows”.

Konsumenci korzystający z systemu Windows 10 również będą oferował płatne aktualizacje zabezpieczeń po raz pierwszy w historii po zakończeniu wsparcia dla systemu operacyjnego w październiku 2025 r. Firma Microsoft ujawniła niedawno, że firmy będą musiały płacić 61 dolarów za urządzenie za rok aktualizacji zabezpieczeń. Opłata ta podwaja się do 122 dolarów w drugim roku, a następnie podwaja się w trzecim roku do 244 dolarów. Ceny aktualizacji zabezpieczeń dla konsumentów nie zostały jeszcze ujawnione, a Microsoft obiecuje, że „zostaną udostępnione w późniejszym terminie”.

Reklama

Microsoft w dalszym ciągu próbuje nakłonić konsumentów do aktualizacji do systemu Windows 11, ale… miliony komputerów nie mogą dokonać aktualizacji oficjalnie na Windows 11 ze względu na surowe wymagania sprzętowe i naciski Microsoftu na bezpieczeństwo w najnowszym systemie operacyjnym. System Windows 11 jest obsługiwany tylko na procesorach wydanych od 2018 r. i nowszych oraz na urządzeniach obsługujących układy zabezpieczające TPM.

Użycie systemu Windows 11 pozostaje w tyle za systemem Windows 10, m.in Lista StatCounter Windows 11 miał prawie 28 procent udziału w rynku wszystkich wersji systemu Windows w maju 2024 r. Windows 10 nadal ma 68 procent, dziewięć lat po premierze w 2015 r.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment