Microsoft podpowiada przyszłość sztucznej inteligencji w systemie Windows dzięki inteligentniejszemu Copilotowi


Microsoft zaczął sugerować, w jaki sposób będzie dalej integrował funkcje sztucznej inteligencji z systemem Windows 11 przed dużą aktualizacją systemu operacyjnego skupiającą się na sztucznej inteligencji. Gigant oprogramowania rozpoczął w tym tygodniu testowanie „nowego doświadczenia” dla Copilota w systemie Windows, które obejmuje animowanego Copilota na pasku zadań, który pojawia się podczas kopiowania tekstu lub obrazów.

„Ikona Copilot zmieni wygląd i będzie animowana, wskazując, że Copilot może pomóc” – wyjaśnia Microsoft w poście na blogu. „Gdy najedziesz myszką na ikonę Copilot, wyświetli się menu działań, które możesz wykonać, takich jak podsumowanie lub wyjaśnienie skopiowanego tekstu”.

Przetestowałem to rozwiązanie w najnowszych kompilacjach systemu Windows 11 Canary i działa ono dobrze w przypadku tekstu, podsumowując wszystko, co kopiujesz. Chociaż ikona animuje się również podczas kopiowania obrazów, ta funkcja nie jest jeszcze gotowa do przetestowania. Ostatecznie będziesz mógł po prostu przeciągnąć i upuścić obraz na ikonę Copilot na pasku zadań i wprowadzić go w wierszu poleceń. Funkcja Copilot może następnie poinformować Cię, co znajduje się na obrazie, a w przyszłości może nawet pomóc w edycji obrazów.

Nowe funkcje Copilot w systemie Windows.
Zrzut ekranu: Tom Warren / The Verge

Oprócz zmian w rozwiązaniu Copilot firma Microsoft potwierdziła również, że Aplikacja Notatnik wkrótce zostanie zintegrowana z Copilot AI. Będziesz mógł zaznaczyć tekst i kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby „wyjaśnić za pomocą Copilot”. Odszyfruje tekst, segmenty kodu lub pliki dziennika.

W ostatnich miesiącach Microsoft stopniowo dodawał do Windows 11 coraz więcej funkcji AI, w tym głównego Copilota. Wszystko to jest częścią szerszego dążenia do pozycjonowania Copilot jako dużej marki sztucznej inteligencji firmy Microsoft, a wszystko to w ramach przygotowań do dużej aktualizacji funkcji w systemie Windows. Microsoft chce, aby rok 2024 był „rokiem komputerów PC ze sztuczną inteligencją” i już dodaje dedykowany klawisz Copilot do klawiatur.

Reklama

Intel, Qualcomm i inne firmy zapowiadają „odświeżenie” systemu Windows na rok 2024, które skupi się na sztucznej inteligencji, ale Microsoft nie potwierdził jeszcze oficjalnie swoich planów. „Wyjątkowość rozwiązania Copilot w systemie Windows polega na tym, że potrafi on rozpoznać kontekst, w jakim się znajdujesz” – powiedział Yusuf Mehdi, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. marketingu konsumenckiego w firmie Microsoft, w wywiadzie z Krawędź w tym tygodniu. „Rozumie strony, dzięki czemu może robić więcej rzeczy”.

Zaczynamy widzieć, że Copilot staje się bardziej świadomy kontekstu w najnowszych testowych wersjach systemu Windows 11 firmy Microsoft, a firma jest również gotowa wykorzystać sprzęt NPU, który niedawno zaczął być dostarczany w laptopach z systemem Windows.

Choć krążyły pogłoski, że Windows 12 będzie głównym krokiem Microsoftu w dziedzinie sztucznej inteligencji, wygląda na to, że będzie to teraz częścią aktualizacji systemu Windows 11 jeszcze w tym roku. Microsoft nazywa tę aktualizację „24H2”, coroczną aktualizacją funkcji, która będzie dostarczana w drugiej połowie 2024 r. Prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach usłyszymy znacznie więcej o planach Microsoftu dotyczących sztucznej inteligencji w systemie Windows, gdy firma będzie kontynuować testowanie sposobu jego modernizacji Windows na „rok komputera AI”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment