Microsoft podpisuje czwartą umowę Call of Duty w nowej próbie pozyskania organów regulacyjnych


Microsoft podpisał czwartą umowę na Call of Duty dostęp z Ubitus, usługą gamingową w chmurze, która pomogła wielu wydawcom przesyłać strumieniowo ich gry na Nintendo Switch. Ta najnowsza umowa pojawia się zaledwie dzień po tym, jak Microsoft podpisał podobną 10-letni kontrakt z Boosteroidem przynieść gry Xbox PC i tytuły Activision Blizzard, takie jak Call of Duty do usługi gier w chmurze.

Obie nowe umowy Microsoftu z Boosteroid i Ubitus będą zależeć od tego, czy proponowane przejęcie Activision zostanie zatwierdzone przez organy regulacyjne. Pojawiają się również kilka tygodni po Microsoft zawarł podobne umowy z Nvidią i Nintendo w wyraźnym wysiłku pozyskania regulatorów.

Najnowsze oferty Microsoftu dotyczące gier w chmurze również próbują bezpośrednio rozwiązać problem obawy brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) wokół „mniej znanych dostawców”, na których potencjalnie może mieć wpływ kontrola Microsoftu nad grami Activision Blizzard dla usług gier w chmurze. CMA w szczególności wzywa Boosteroid, Utomik, Blacknut, Gamestream i Wiztivi.

The CMA opublikowało wstępne ustalenia w zeszłym miesiącu, zauważając, że umowa „może skutkować wyższymi cenami, mniejszym wyborem lub mniejszą innowacyjnością dla brytyjskich graczy”. CMA zaproponowało możliwe środki zaradcze, w tym zmuszenie Microsoftu do sprzedaży działalności Activision Blizzard związanej z Call of Duty.

Moment zawarcia tych dwóch transakcji jest bardzo strategiczny dla Microsoftu, ponieważ musi on spędzić kilka następnych tygodni, próbując przekonać CMA i Komisję Europejską, że warta 68,7 miliarda dolarów umowa z Activision Blizzard powinna zostać zatwierdzona. Komisja Europejska ma czas do 25 kwietnia na podjęcie decyzji w sprawie planowanego przejęcia Microsoftu, a brytyjska CMA wyznaczyła termin na 26 kwietnia. Microsoft ma teraz nadzieję, że te umowy z mniejszymi dostawcami usług przesyłania strumieniowego w chmurze pomogą złagodzić obawy związane z konkurencją.

„Jeśli jedynym argumentem jest to, że Microsoft zamierza się wstrzymać Call of Duty z innych platform, a teraz zawarliśmy umowy, które wprowadzą to na wiele innych urządzeń i na wiele innych platform, co jest dość trudne do wniesienia do sądu” – powiedział Brad Smith, prezes Microsoftu wywiad z Dziennik Wall Street Wczoraj.

Reklama

Microsoft ma zaproponował Sony podobną 10-letnią umowę Do Call of Duty, ale twórca PlayStation odmówił podpisania. Smith powiedział Dziennik Wall Street że Microsoft nie prowadzi obecnie rozmów z Sony w sprawie swojej oferty.

„Microsoft nie wykazał żadnego prawdziwego zaangażowania w osiągnięcie wynegocjowanego wyniku” — powiedział Sony w zgłoszeniu do CMA na początku tego miesiąca. „Ociągali się, angażowali się tylko wtedy, gdy wyczuwali, że perspektywy regulacyjne się pogarszają, i przedkładali negocjacje w mediach nad angażowanie się w SIE”.

Jim Ryan, szef Sony PlayStation, również podobno dał jasno do zrozumienia, że ​​firma nie jest zainteresowana umową z Microsoftem. „Nie chcę nowego Call of Duty umowa. Chcę tylko zablokować twoją fuzję”, powiedział Ryan 21 lutego (dzień spotkań UE), według dyrektora Activision Lulu Cheng Meservey.

Podczas gdy Komisja Europejska i CMA spędzają kilka następnych tygodni na rozważaniu proponowanego przez Microsoft przejęcia Activision Blizzard, Microsoft twierdzi, że wkrótce pojawi się więcej transakcji. „Pójdzie więcej”, powiedział Smith w wywiadzie dla The Dziennik.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!