Microsoft Places wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wspierać nową normalność pracy hybrydowej


Koordynowanie zespołów i dni roboczych w naszej nowej normalności pracy hybrydowej to trudne zadanie, które niesie ze sobą wiele niewykorzystanego potencjału narzędzi zwiększających produktywność. Dzisiaj Microsoft ogłosił uruchomienie publicznej wersji zapoznawczej of Places, nowa aplikacja a kilka lat w przygotowaniu którego celem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji do pomocy zespołom w synchronizacji czasu spędzonego w biurze.

W swojej istocie Miejsca oferują niektóre z tych samych funkcji „ustaw lokalizację miejsca pracy”, które można znaleźć obecnie w Kalendarzu Google, ale w bardziej niezawodny sposób. Po poproszeniu użytkowników o podanie lokalizacji pracy w różne dni Miejsca oferują przejrzysty i bogaty w dane interfejs umożliwiający wyświetlenie odpowiednich informacji o planach Twoich współpracowników, stopniu zapełnienia lub pustego biura w danym dniu, dostępności sale konferencyjne i wspólne biurka i nie tylko.

Sztuczna inteligencja pojawia się w przyszłości dzięki zbliżającej się integracji Places z Microsoft Copilot, asystentem AI technologicznego giganta.

Tom Warren, piszący dla The Verge:

Będziesz mógł zapytać asystenta AI „w które dni powinienem pójść w tym tygodniu?” a otrzymasz listę sugestii na podstawie spotkań osobistych, planowanych przyjazdów Twoich współpracowników oraz dni i wydarzeń zespołu. „Będziesz mógł poprosić Copilot o dostosowanie harmonogramu na podstawie tych informacji — zmianę miejsca pracy na biuro w zalecane dni i przełożenie spotkań osobistych” – mówi Spataro.

Również jeszcze w tym roku Copilot będzie mógł automatycznie rezerwować dla Ciebie wspólne biurka i sale konferencyjne, minimalizując część dodatkowej pracy administracyjnej, która stała się bardziej powszechna w hybrydowych środowiskach pracy.

Reklama

Wersja 9to5Mac

Pakiet Microsoft 365 to jedna z głównych platform zwiększających produktywność napędzających firmy, dlatego wysiłki podejmowane w ramach pakietu mające na celu pomoc pracownikom w przystosowaniu się do ery pracy hybrydowej będą miały ogromne znaczenie. Miejsca wydają się być solidnym początkiem rozwiązywania problemów, jakie wprowadziła nowa normalność pracy, a funkcje sztucznej inteligencji, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, mogą okazać się szczególnie przydatne, jeśli będą dobrze działać.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment