Microsoft i gazety łączą siły, by walczyć z Google


W ciągu ostatniej dekady setki gazet zniknęły w dużej mierze z powodu zakłóceń na rynku reklamowym przez Big Tech. Republikanie i Demokraci nie mogą się zbytnio zgadzać, jeśli chodzi o reformę technologiczną, niezależnie od tego, czy będzie to moderacja treści, czy przejmowanie przejęć, ale wydaje się, że zgadzają się, że lokalne dziennikarstwo wymaga oszczędności.

W piątek przesłuchanie podkomisji House Judiciary skupiło się na sposobie, w jaki Google i Facebook rozpowszechniają wiadomości, a nowa ustawa wprowadzona na początku tego tygodnia już znalazła poparcie Republikanów. Jest to jedno z największych zagrożeń prawnych dla technologii, które wynika z wieloletniej debaty antymonopolowej, a znaczna część jej siły politycznej pochodzi z niepewnego stanu lokalnego dziennikarstwa.

„Kryzys w amerykańskim dziennikarstwie stał się prawdziwym kryzysem w naszej demokracji i życiu obywatelskim” – powiedział Cicilline w swoim wystąpieniu otwierającym w piątek.

Projekt ustawy Ciciline, „Journalism Competition and Preservation Act z 2021 r.”, Pozwoliłby organizacjom prasowym na wspólne negocjowanie z platformami takimi jak Facebook i Google warunków rozpowszechniania ich treści w Internecie. Senator Amy Klobuchar (D-MN), która kieruje panelem antymonopolowym Senatu, również sponsorowała ustawodawstwo w Senacie, a Republikanie, podobnie jak senator John Kennedy (R-LA) i Rep. Ken Buck (R-CO), już podpisano również na poparcie projektu ustawy.

„Ta ustawa jest krokiem we właściwym kierunku, aby zdetronizować tych cyfrowych królów” – powiedział Buck w swoich piątkowych wystąpieniach otwierających. „To nie jest dotacja dla rynków zbytu, ale raczej wyrównanie szans na rzecz demokracji i wolności słowa”.

Ale podczas gdy w piątek na Kapitolu rosło poparcie obu partii, prawdziwy dramat wydarzył się poza podwyższeniem.

Reklama

CO TO ZNACZY

Teraz Kongres naciska na działanie bardziej niż kiedykolwiek. W styczniu Google zagroził, że usunie swoją wyszukiwarkę z Australii, reagując na nowe prawo, które zmusi giganta technologicznego do płacenia wydawcom wiadomości za ich treść. To prawo został zatwierdzony w lutym, a Google szybko wycofało się, aby zawrzeć umowę z News Corp. i innymi wydawcami.

Podczas gdy to wszystko się działo, Microsoft wydał oświadczenie wspierające wysiłki Australii na rzecz ochrony wydawców. „Jedno jest pewne: podczas gdy inne firmy technologiczne mogą czasami grozić opuszczeniem Australii, Microsoft nigdy nie zrobi takiego zagrożenia” – powiedział prezes firmy Microsoft, Brad Smith w oświadczeniu w zeszłym miesiącu.

Smith został wezwany jako świadek na piątkową przesłuchanie, ogłaszając swoje poparcie dla ustawy negocjacyjnej Cicilline w mediach. Na chwilę przed rozpoczęciem przesłuchania Google ogłosił własne zjadliwe oświadczenie przeciwko Microsoftowi, sugerując, że firma „wysuwała roszczenia”, które mogłyby „przełamać sposób działania otwartej sieci, próbując podciąć rywala”.

Google ma powody, by obawiać się tej ustawy, zwłaszcza w świetle blefu w Australii. Ustawa o Cicilline ma poparcie ponadpartyjne i jest to jedyny pierwszy zamach podkomitetu na Big Tech, zanim zmagają się z bardziej rozległymi reformami.

NAJWAŻNIEJSZE

Glenn Greenwald, były Przechwycić redaktor został redaktorem biuletynu Substack, również zeznawał na piątkowym przesłuchaniu. Reprezentant Matt Gaetz (R-FL) skupił się na zadawaniu pytań w Greenwald, pytając, czy obawia się, że projekt ustawy, taki jak ten, który zaproponowano, tylko wzmocni siłę większych firm medialnych, pozostawiając lokalne dziennikarstwo w tyle.

„Martwię się, że dyskusja w prawie wydaje się być oparta na założeniu, że jedynym lub głównym problemem, zarówno dla dziennikarstwa lokalnego, jak i krajowego, jest to, że Google i Facebook odkurzają przychody z reklam i że po prostu rozwiązujesz ten problem, Problem awarii mediów również zostanie rozwiązany ”- powiedział Greenwald. „Myślę, że dopóki problem, który ten podkomitet zidentyfikował w swoim raporcie, nie zostanie rozwiązany z głową, a mianowicie zerwanie monopoli w tej branży, żaden z tych problemów tak naprawdę nie zostanie rozwiązany”.

Cicilline wrócił do Greenwalda, mówiąc, że jego rachunek to tylko pierwszy krok. „Ustawa, którą przynajmniej pan Buck i ja przedstawiliśmy… zapewnia tymczasową poprawkę na okres 48 miesięcy. W rzeczywistości wszystko, co negocjowałyby te większe firmy medialne, byłoby dostępne dla najmniejszej gazety w dowolnym mieście w Ameryce ”.

Kontynuował: „Nie będziemy robić ani jednego, ani. Zrobimy jedno i drugie ”.

O CO NIE PYTALI?

Tak jak Politico’s Cristiano Lima zauważył na Twitterze, że komisja prawie nie zadawała żadnych pytań na temat Facebooka! Facebook miał swoją własną wołowinę z Australią w zeszłym miesiącu, usuwając niektórym użytkownikom i wydawcom możliwość udostępniania treści wiadomości w tym kraju. W lutym rząd Australii zgodził się na kilka zmian, które pozwoliłyby użytkownikom na dalsze publikowanie wiadomości, więc dokładna rozmowa na temat tych ustępstw i ich wpływu na amerykańskich użytkowników byłaby korzystna.

CO DALEJ?

Podkomisja Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów ds. Antymonopolowych ma jeszcze jedno przesłuchanie, zanim zacznie wprowadzać przepisy. Te banknoty mają wylądować wiosną tego roku. Klobuchar również powiedział CNN w tym tygodniu że komisja konkursowa Senatu rozpocznie również własne przesłuchania w sprawie dominacji technologii, badając opłaty za sklepy z aplikacjami i publikowanie wiadomości. Te przesłuchania nie zostały jeszcze zaplanowane.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment