Microsoft finalizuje przejęcie firmy Bethesda za 7,5 miliarda dolarów, obiecuje wyłączność na Xbox


Microsoft sfinalizował swoją wartą 7,5 miliarda dolarów transakcję przejęcia ZeniMax Media, spółki-matki Los i Opad studio Bethesda Softworks. Finalizacja następuje zaledwie dzień po zabezpieczeniu Microsoft zezwolenie regulacyjne z UE do przejęcia, a teraz zwiększy liczbę własnych studiów gier na konsolę Xbox do łącznie 23.

„To kolejny krok w budowaniu wiodącego w branży własnego zespołu studyjnego, zobowiązanie, które mamy wobec naszej społeczności Xbox”, mówi szef gier Microsoftu, Phil Spencer. „Po dodaniu zespołów kreatywnych Bethesda gracze powinni wiedzieć, że konsole Xbox, komputery PC i Game Pass będą najlepszym miejscem do poznania nowych gier Bethesda, w tym niektórych nowych tytułów w przyszłości, które będą dostępne wyłącznie dla graczy Xbox i PC. ”

Ta umowa obejmuje studia podrzędne Bethesdy, takie jak Zniesławiony deweloper Arkane, Wolfenstein studio MachineGames, Los maker id Software i Wewnętrzne zło studio Tango Gameworks. Microsoft ma teraz 23 własne studia gier, w porównaniu z 13 PlayStation Studios Sony.

Bethesda będzie teraz prowadzona jako oddzielna firma w firmie Microsoft, z jej obecnym przywództwem. To jest to samo podejście, które Microsoft zastosował w przypadku swoich ostatnich dużych przejęć, w tym Mojang, LinkedIn, i GitHub.

W osobny post na blogu, Szef marketingu Bethesdy, Pete Hines, ujawnia, że ​​na razie nie będzie żadnych dużych zmian:

„Po pierwsze, powiem, że w tej chwili nie wprowadzamy żadnych przełomowych ogłoszeń ani zmian. Jak wszyscy podzieliliśmy, spodziewamy się, że Bethesda Softworks i nasze studia będą nadal działać tak, jak robiliśmy to w przeszłości, tylko z większym wsparciem i zasobami niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście Game Pass był ważną inicjatywą dla Xbox i będziemy pracować nad dodaniem do Game Pass jeszcze większej liczby naszych gier niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto? Bądź na bieżąco, dopiero zaczynamy razem ”.

Reklama

Microsoft pierwotnie ogłosił swoje plany nabycie Bethesdy we wrześniu, obiecując dotrzymać zobowiązań dotyczących wyłączności PS5 dla Deathloop i GhostWire: Tokio. Gry takie jak The Elder Scrolls: Online będzie również „nadal obsługiwane dokładnie tak, jak było”.

Pojawiły się pytania dotyczące planów Microsoftu dotyczących wyłączności Bethesdy na Xbox i PC, a Spencer wyjaśnił, że dzisiaj pojawią się „nowe tytuły”, które będą dostępne tylko na platformach Microsoftu. Ile jeszcze nie jest jasne, ale w międzyczasie Microsoft wprowadzi więcej gier Bethesda do Xbox Game Pass jeszcze w tym tygodniu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

4 grudnia 2023 r. – zwolnienia w Spotify, Zoom dla Apple TV

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia na 9to5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić, Google Playlub...

NVIDIA rozdaje kupony Green Man o wartości 500 dolarów i szansę na wygranie nasadek na klawisze RTX, aby uczcić RTX 500

NVIDIA świętuje kamień milowy w postaci posiadania aż 500 gier i aplikacji w ramach ekosystemu NVIDIA RTX, o czym możesz przeczytać w naszym...

MSI GE76 Raider z procesorem Intel Core i9 otrzymuje rabat w wysokości 500 dolarów

Najnowsze oferty Amazona obejmują kilka bardzo wydajnych laptopów do gier, w których znajdziesz MSI GE76 Raider w cenie 2499 USD po otrzymaniu natychmiastowej...
Advertisment