Microsoft dołącza do zarządu, Ilya Sutskever zostaje


Bałagan OpenAI W listopadzie ubiegłego roku prawie wszystko się skończyło, ale pozostała jedna niezakończona kwestia: oficjalny przegląd działań dyrektora generalnego Sama Altmana. Aktualizacja: Zakończono wewnętrzny przegląd i Altman został oficjalnie powołany do zarządu wraz z trzema nowymi dyrektorami.

Zarząd wyraził pełne zaufanie do przywództwa Sama Altmana i Grega Brockmana, jednak tajemnica, co w ogóle doprowadziło do jego usunięcia, pozostaje nierozwiązana – więcej na końcu…

Bałagan OpenAI

OpenAI ogłoszony 17 listopada czterech członków zarządu spółki zwolniło Altmana i usunęła Brockmana z zarządu. Podano jedynie najbardziej niejasne powody, a mianowicie fakt, że Altman rzekomo „nie był konsekwentnie szczery w kontaktach z zarządem”.

Świat technologii poparł Altmana, a główni inwestorzy OpenAI próbowali przywrócić go na stanowisko. Microsoft zaoferował pracę Altmanowi, Brockmanowi i każdemu innemu członkowi zespołu OpenAI, który chciał do nich dołączyć. Prawie cały personel wysłał następnie list otwarty do zarządu, w którym stwierdził, że złoży rezygnację, jeśli Altman nie zostanie przywrócony na stanowisko, a zarząd nie zostanie zwolniony.

OpenAI początkowo powiedziało, że CTO Mira Murati będzie pełnić funkcję tymczasowego dyrektora generalnego, ale w ciągu 48 godzin poinformowała, że ​​zastąpi ją współzałożyciel Twitcha, Emmett Shear – także jako osoba zatrudniona tymczasowo. Następnie odbyła się druga seria negocjacji. Doprowadziło to do usunięcia wszystkich członków zarządu z wyjątkiem jednego i przywrócenia Sama Altmana na stanowisko dyrektora generalnego – z pewnymi znaczącymi kompromisami.

Reklama

Powrót Altmana, nowy zarząd, Sutskever

Dokumentacja jest już kompletna i Altman oficjalnie wznowił swoje obowiązki jako dyrektor generalny komercyjnego skrzydła organizacji, choć nadal przeprowadzany jest wewnętrzny przegląd.

Altman poinformował, że powołano nową radę nadzorczą

Wracam do OpenAI jako CEO. Mira powróci do swojej roli CTO. Nowy początkowy zarząd będzie się składał z Breta Taylora (przewodniczącego), Larry’ego Summersa i Adama D’Angelo.

Bret Taylor ogłosił, że obejmuje to niezwykłą rolę dla Microsoftu.

Cieszymy się, że w skład Zarządu wejdzie obserwator bez prawa głosu reprezentujący firmę Microsoft.

Altman powiedział, że główny naukowiec i były członek zarządu Ilja Sutskever powróci w jakiejś roli, choć nie jako członek zarządu. (Sutskever był jednym z tych, którzy głosowali za zwolnieniem Altmana, zanim oświadczył, że głęboko tego żałuje).

Kocham i szanuję Ilyę, uważam, że jest światłem przewodnim na boisku i klejnotem człowieka. Nie żywię do niego żadnej złej woli. Chociaż Ilya nie będzie już członkiem zarządu, mamy nadzieję kontynuować naszą współpracę i omawiamy, w jaki sposób może on kontynuować swoją pracę w OpenAI.

Prawnik pisze na Twitterze Altmana

Części oświadczenia Altmana zostały wyraźnie napisane przez prawnika i tak też było tweet.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro firmy i misję. Jest oczywiste, że pomiędzy mną a członkami zarządu doszło do prawdziwych nieporozumień. Z mojej strony niezwykle ważne jest, aby wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia i zastosować je w dalszym rozwoju naszej firmy. Z radością przyjmuję niezależną ocenę zarządu wszystkich ostatnich wydarzeń. Jestem wdzięczny Helen i Taszy za ich wkład w siłę OpenAI.

Ktokolwiek kto śledzi jego tweety będzie świadomy jego ekscentrycznego zwyczaju używania wyłącznie małych liter, co nada temu wyrazowi irytujący wygląd.

Adam D’Angelo pozostaje na pokładzie

Dyrektor generalny Quora, Adam D’Angelo, pozostaje członkiem zarządu, mimo że jego firma oferuje konkurencyjne modele tekstu generatywnego, a także kupuje dostęp do ChatGPT. Altman – a raczej prawnik udający Altmana – odniósł się do tej kwestii w kolejny tweet.

Rozumiem, że w trakcie tego procesu pojawiły się pewne pytania dotyczące potencjalnego konfliktu interesów Adama w zarządzaniu Quorą i Poe, gdy był on członkiem Zarządu OpenAI. Dla jasności chcę oświadczyć, że Adam zawsze bardzo jasno mówił mi i Zarządowi o potencjalnym konflikcie i robił wszystko, co musiał (wycofał się, gdy było to stosowne, a nawet oferował opuszczenie Zarządu, jeśli kiedykolwiek uznaliśmy to za konieczne) ), aby odpowiednio zarządzać tą sytuacją i uniknąć sprzecznego procesu decyzyjnego. Quora jest dużym klientem OpenAI i uznaliśmy za pomocne posiadanie reprezentacji klientów w naszym Zarządzie.

Kontrowersje jeszcze się nie skończyły, ponieważ zarząd obiecał zlecić niezależne dochodzenie w sprawie wydarzeń – i my Nadal nie wiem na pewno, co skłoniło poprzedni zarząd do zwolnienia Altmana.

Aktualizacja: Przegląd jest już ukończony:

Specjalna Komisja Zarządu OpenAI ogłosiła dzisiaj zakończenie przeglądu przez WilmerHale. Firma przeprowadziła dziesiątki wywiadów z członkami poprzedniego Zarządu OpenAI, kadrą kierowniczą OpenAI, doradcami poprzedniego Zarządu i innymi istotnymi świadkami; przejrzał ponad 30 000 dokumentów; i ocenił różne działania korporacyjne. W oparciu o dokumentację opracowaną przez WilmerHale i zgodnie z rekomendacją Specjalnej Komisji Zarząd wyraził pełne zaufanie do obecnego przywództwa OpenAI przez Sama Altmana i Grega Brockmana.

„Jednomyślnie uznaliśmy, że Sam i Greg są właściwymi liderami dla OpenAI” – stwierdził Bret Taylor, przewodniczący zarządu OpenAI.

Oświadczenie wyklucza kilka głoszonych wówczas teorii, ale nie podaje przyczyny utraty zaufania:

WilmerHale stwierdził również, że wcześniejsza decyzja Zarządu nie wynikała z obaw dotyczących bezpieczeństwa produktów, tempa rozwoju, finansów OpenAI ani jej oświadczeń kierowanych do inwestorów, klientów lub partnerów biznesowych. Zamiast tego była konsekwencją zerwania relacji i utraty zaufania pomiędzy dotychczasowym Zarządem a Panem Altmanem.

Zdjęcie: Growtika/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...
Advertisment