Microsoft buduje centrum danych o wartości 3,3 miliarda dolarów na terenie dawnej siedziby Foxconn


Według Białego Domu prezydent Joe Biden udaje się dzisiaj do Racine w stanie Wisconsin, aby ogłosić inwestycję firmy Microsoft o wartości 3,3 miliarda dolarów, która zbuduje centrum danych AI w tym samym miejscu, w którym znajdował się nieudany projekt Foxconn. komunikat prasowy.

Projekt Microsoftu, który według szacunków Białego Domu utworzy około 2300 związkowych stanowisk pracy w branży budowlanej i do 2000 stałych miejsc pracy, stanowi część inicjatywy Bidena Investing in America. Microsoft zrealizuje inwestycje w ramach „czteroczęściowej strategii mającej na celu zapewnienie długoterminowych korzyści dla gospodarki państwa i rynku pracy” – podała firma w komunikat prasowy.

Microsoft opracuje także laboratorium innowacji w zakresie sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Wisconsin-Milwaukee oraz „Akademię Centrum Danych” w Gateway Technical College, gdzie Biden ma ogłosić rozwój tej technologii – czytamy w komunikacie Białego Domu. Do 2030 r. akademia przeszkoli 1000 osób w społeczności na stanowiska w centrach danych i STEM. Laboratorium sztucznej inteligencji ma zamiar nawiązać współpracę z 270 firmami z Wisconsin do 2030 r. Microsoft poinformował, że współpracuje również z United Way, aby przeszkolić ponad 100 000 osób w całym stanie w zakresie generatywna sztuczna inteligencja.

Mieszkańcy stanu Wisconsini mogą być sceptyczni. W 2017 roku były prezydent Donald Trump ogłosił, że tajwański gigant technologiczny Foxconn – który między innymi produkuje iPhone’y – buduje ogromną fabrykę wyświetlaczy LCD w Mount Pleasant, małym miasteczku o wysokim bezrobociu. Firma również obiecane „centra innowacji” w Racine, Eau Claire i Green Bay. Trump powiedział, że inwestycja Foxconna o wartości 10 miliardów dolarów, która stworzy 13 000 nowych miejsc pracy, będzie „ósmym cudem świata”. Większość z nich nigdy się nie zmaterializowała.

Później firma zmniejszyła swoje plany dotyczące fabryki. Jako Josh Dzieza zgłoszone dla Krawędźcentra innowacji pozostały puste, a Foxconn zatrudnił zaledwie kilkuset pracowników, z których wielu zostało później zwolnionych. Według doniesień Dziezy wiele osób, które ostatecznie zostały zatrudnione przez Foxconn, zostało zatrudnionych, aby firma mogła uzyskać ulgę podatkową od stanu Wisconsin. Stan ostatecznie odrzucił wniosek Foxconn o dotację po ustaleniu, że firma zatrudniała jedynie 281 osób kwalifikujących się do umowy. Ostatecznie projekt postawił Racine w gorszej sytuacji: aby zbudować fabrykę, państwo przejęło ziemię, w tym domy ludzkie, poprzez wybitną posiadłość i skierowało wodę z jeziora Michigan.

W odpowiedzi na doniesienia Dziezy ówczesny dyrektor generalny Foxconn, Alan Yeung, zaprzeczył jakoby budynki były puste. Ale w 2022 r wywiad z DekoderYeung – obecnie profesor przedsiębiorczości na Uniwersytecie Wisconsin-Madison – przyznał, że projekt się nie powiódł, ale podkreślił, że budynki nie były całkowicie puste. Zaprzeczył także, jakoby projekt miał zwiększyć szanse Trumpa na reelekcję.

Reklama

„Za każdym razem, gdy włożysz znacznie ponad 50 milionów dolarów – wraz z opłaceniem kosztów utrzymania i podatków od nieruchomości – w centra innowacji, można je porównać z biurami Potiomkinowskimi, które pomogły urzędującemu w ponownym wyborze. Nie robimy tego; tak naprawdę pracujemy dla naszych akcjonariuszy i chciałbym to wyjaśnić” – powiedział Yeung. „W wielu budynkach mieliśmy siebie, naszych partnerów i klientów” – dodał później.

W sierpniu ubiegłego roku Foxconn wystawił na sprzedaż dwa budynki w Wisconsin.

„Prezydent Biden obiecał, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie pozostawi społeczności takich jak Racine” – czytamy w komunikacie prasowym. Oświadczenie to stanowi część dużych działań Bidena w sektorze produkcyjnym przed wyborami w 2024 roku. W lutym administracja powiedział, że zainwestuje 5 miliardów dolarów w badania zwiększyć krajową produkcję półprzewodników w ramach strategii do roku 2022 CHIPS i ustawa o nauce. W marcu Biden ogłosił dotacje i pożyczki o wartości 20 miliardów dolarów w ramach ustawy CHIPS dla Intel. Biały Dom stwierdził, że fundusze pomogą firmie rozszerzyć produkcję półprzewodników w Arizonie i stworzyć 10 000 nowych miejsc pracy w tym stanie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment