Microsoft Bing dociera do 100 milionów aktywnych użytkowników, którzy chcą przejąć udziały od Google


Wyszukiwarka Bing firmy Microsoft przekroczyła próg 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie zaledwie kilka tygodni po tym, jak producent oprogramowania uruchomił funkcję czatu Bing opartą na sztucznej inteligencji. Bing stale rośnie w ostatnich latach, ale wygląda na to, że nowa funkcja czatu Bing pomaga Microsoftowi zwiększyć wykorzystanie usługi przez osoby, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z Bing.

Google ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników dziennie, co stawia w perspektywie 100 milionów kamieni milowych Microsoftu w dążeniu do zdobycia udziału w rynku.

„Z przyjemnością informujemy, że po wielu latach stałych postępów i niewielkim zwiększeniu liczby milionów nowych użytkowników wersji zapoznawczej usługi Bing przekroczyliśmy liczbę 100 milionów aktywnych użytkowników usługi Bing dziennie” — mówi Yusuf Mehdi, dyrektor ds. szef marketingu konsumenckiego, w poście na blogu.

Microsoft nie ujawnił dziennej liczby aktywnych użytkowników Bing przed dodaniem czatu Bing, ale podgląd z pewnością niedawno umieścił wyszukiwarkę Microsoftu w centrum uwagi. Microsoft widzi teraz, że około jedna trzecia testerów czatu Bing jest nowicjuszem w Bing. „Mniej więcej jedna trzecia użytkowników dziennej wersji zapoznawczej codziennie korzysta z czatu” — mówi Mehdi. „Widzimy średnio około trzech czatów na sesję z ponad 45 milionami czatów od początku podglądu”.

Bing Chat to nie jedyny powód zwiększonego wykorzystania wyszukiwarki Microsoftu. Microsoft Edge pomógł również przyczynić się do wykorzystania Bing, ponieważ Microsoft agresywnie naciska na domyślne ustawienia wyszukiwarki za pomocą aktualizacji Edge, Aktualizacje Windowsaa nawet podpowiada powstrzymać ludzi przed pobieraniem Google Chrome. „Spodziewamy się, że nowe możliwości, takie jak wyszukiwanie i tworzenie Bing na pasku bocznym Edge, przyspieszą dalszy rozwój” — mówi Mehdi.

Minął już miesiąc od uruchomienia chatbota Bing. Microsoft niedawno dodał a przełączaj dla różnych odcieni osobowości zaprojektowany, aby przeciwdziałać dzikim wybuchom, które wielu widziało za pomocą chatbota Bing AI. Microsoft dodał również pewne ograniczenia po zauważeniu niegrzecznych odpowiedzi, a firma stopniowo rozluźniała te ograniczenia w ciągu ostatniego tygodnia.

Reklama

Najnowsze statystyki Microsoftu dotyczące korzystania z czatu Bing pochodzą kilka tygodni po tym, jak firma przedstawiła plany zwiększenia przychodów na rynku reklamy cyfrowej o wartości około 500 miliardów dolarów. „Każdy 1 punkt wzrostu udziału w rynku reklam w wyszukiwarkach daje naszej branży reklamowej możliwość uzyskania 2 miliardów dolarów przychodów” — powiedział Philippe Ockenden, CVP ds. finansów w Microsoft, podczas rozmowy telefonicznej z analitycy w zeszłym miesiącu.

Microsoft zwiększył już swoją działalność reklamową do 18 miliardów dolarów przychodów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu do 10 miliardów dolarów w poprzednim roku podatkowym. Wiele z tego zawdzięcza Bing, ale Microsoft wciąż ma przed sobą długą drogę, aby zbliżyć się do ponad 200 miliardów dolarów, które Google wygenerował z reklam w 2022 roku.

Ale dla Microsoftu to wszystko jest okazją do zwiększenia wykorzystania i przejęcia udziału w rynku od Google. „Jesteśmy w pełni świadomi, że pozostajemy małym, niskim, jednocyfrowym graczem” — mówi Mehdi. „To powiedziawszy, dobrze jest być na tańcu!” To prawdopodobnie ten sam taniec, o którym wspominał dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella w zeszłym miesiącu w rozmowie z Krawędź. „Google to 800-kilogramowy goryl w wyszukiwaniu” — powiedział Nadella. „Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że sprawiliśmy, że tańczą”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!