Microsoft 365 Basic to nowa subskrypcja za 1,99 USD miesięcznie ze 100 GB przestrzeni dyskowej i więcej


Microsoft wprowadza nową warstwę konsumencką do swojej oferty subskrypcji platformy Microsoft 365. Wyceniony na zaledwie 1,99 USD miesięcznie, Microsoft 365 Basic został zaprojektowany w celu zastąpienia opcji 100 GB przestrzeni dyskowej OneDrive kilkoma dodatkowymi funkcjami, które znajdują się pomiędzy opcją bezpłatną a 6,99 USD miesięcznie subskrypcją Personal.

Platforma Microsoft 365 Basic będzie dostępna na całym świecie od 30 stycznia ze 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, przeglądaniem internetowym i mobilnym programu Outlook bez reklam oraz ulepszonymi funkcjami zabezpieczeń. Funkcje bezpieczeństwa obejmują szyfrowanie danych w skrzynce pocztowej programu Outlook, sprawdzanie podejrzanych łączy oraz skanowanie w poszukiwaniu wirusów/złośliwego oprogramowania w poszukiwaniu załączników. Obecni klienci OneDrive 100 GB przestrzeni dyskowej zostaną automatycznie uaktualnieni do Microsoft 365 Basic za tę samą miesięczną stawkę 1,99 USD.

„Jeszcze w tym roku będziemy mieć wiele rzeczy z zaawansowanymi zabezpieczeniami OneDrive, które będą również dostępne, w tym Skarbiec osobistychronione hasłem i wygasające łącza, wykrywanie i odzyskiwanie ransomware oraz masowe przywracanie plików” — mówi Gareth Oystryk, dyrektor ds. Krawędź.

Plany i ceny usługi Microsoft 365 dla Stanów Zjednoczonych.
Obraz: Microsoft

Platforma Microsoft 365 Basic będzie również obejmować dostęp do pomocy technicznej Microsoft, która obejmuje pomoc przez telefon lub czat online zarówno dla aplikacji platformy Microsoft 365, jak i dla systemu Windows 11. Główna różnica między subskrypcją Personal za 6,99 USD a nową subskrypcją Basic za 1,99 USD (poza kwotą przechowywania w chmurze) polega na tym, że Microsoft 365 Basic nie obejmuje dostępu do komputerowych wersji aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Abonenci podstawowi będą musieli zamiast tego korzystać z wersji internetowej lub mobilnej.

„Wiemy, że wiele osób korzysta obecnie z naszych usług, ale niektórym z nich skończyła się pamięć masowa lub chcą dodatkowych korzyści, których nie można uzyskać w ramach bezpłatnej usługi Microsoft 365” — mówi Oystryk. „Zaprojektowaliśmy to również specjalnie z myślą o użytkownikach systemu Windows”. Pakiet Microsoft 365 Basic jest przeznaczony dla użytkowników systemu Windows, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni dyskowej, ale także wydaje się, że Microsoft jest sposobem na zapoznanie ludzi z subskrypcjami zwiększającymi produktywność.

Reklama

„Czy marka Office całkowicie zniknie? Nie.”

Microsoft zmienia również nazwę swojej aplikacji Office na urządzenia mobilne i Windows na Microsoft 365 jeszcze w tym miesiącu. Odzwierciedla to zmiany brandingowe, które Microsoft ogłosił w zeszłym roku, gdzie Microsoft Office będzie w dużej mierze określany jako Microsoft 365 iść naprzód. „Czy marka Office całkowicie zniknie? Nie” – wyjaśnia Ojstryk. „Naprawdę dużo zainwestowaliśmy w platformę Microsoft 365 i naprawdę stała się ona naszym sztandarowym pakietem biurowym, dlatego Office odgrywa mniejszą rolę, ponieważ na tym się koncentrujemy. Nadal będziesz widzieć pakiet Office w określonych kontekstach. Chodzi bardziej o zmianę punktu ciężkości, w której podwajamy Microsoft 365 jako nasz pakiet produktywności i chcemy, aby ludzie, myśląc o produktywności, myśleli o Microsoft 365, a nie o pakiecie Office”.

Jeszcze w tym miesiącu minie również 10 lat, odkąd Microsoft po raz pierwszy wprowadził konsumenckie subskrypcje pakietu Office. Znany wówczas jako Office 365 Home Premium, plan obejmował dostęp do aplikacji komputerowych Office i 20 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. W dzisiejszych czasach zostało to zwiększone do 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, wraz z szeregiem funkcji dodanych do subskrypcji.

„Jedna rzecz nie zmieniła się przez ostatnie 10 lat: cena”, pisze wiceprezes Microsoftu Liat Ben-Zur w poście na blogu. „Microsoft 365 Personal i Family nadal kosztują odpowiednio tylko 6,99 USD i 9,99 USD miesięcznie”. Podczas gdy inflacja i koszty powodowały wzrost innych usług subskrypcyjnych w ciągu ostatniej dekady, Microsoft twierdzi, że nie ma żadnych bezpośrednich planów podniesienia cen Microsoft 365, ale Oystryk nie wyklucza tego w przyszłości.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX 4060 Gaming X i Ventus 2X

MSI na targach Computex 2023 zaprezentowało swoją nadchodzącą kartę graficzną GeForce RTX 4060 Gaming X. RTX 4060 jest już zapowiedziany, dlatego firma...

Hashflaga WWDC23 jest już dostępna na Twitterze

Już tylko kilka dni dzieli nas od WWDC 2023, które rozpocznie się 5 czerwca od wielkiego przemówienia otwierającego. Gdy firma przygotowuje się...

HYTE Nexus Portal NP50 integruje zarządzanie chłodzeniem, oświetleniem i akustyką w jednym urządzeniu

Nexus Portal NP50 firmy HYTE to nie tylko wentylator i kontroler oświetlenia. Jest to w pełni zintegrowane urządzenie zasilane procesorem ARM, które...
Advertisment