Micron zapewnia szybką pamięć DDR5 o szybkości 7200 MT/s przy użyciu technologii 1β


Firma Micron Technology, Inc. (Nasdaq: MU) ogłosiła dzisiaj, że rozszerzyła swoją wiodącą w branży technologię węzłów procesowych 1β (1-beta) o wprowadzenie pamięci DDR5 o pojemności 16 Gb. Dzięki zademonstrowanej funkcjonalności systemu przy prędkościach do 7200 MT/s, pamięć DRAM 1β DDR5 firmy Micron jest teraz dostarczana do wszystkich klientów korzystających z centrów danych i komputerów PC. Pamięć DDR5 firmy Micron oparta na 1β z zaawansowaną technologią urządzeń CMOS high-k, 4-fazowym taktowaniem i synchronizacją zegara zapewnia do 50% wzrost wydajności i 33% poprawę wydajności na wat w porównaniu z poprzednią generacją.

W miarę wzrostu liczby rdzeni procesora, aby sprostać wymaganiom obciążeń centrów danych, zapotrzebowanie na większą przepustowość i pojemność pamięci znacznie rośnie, aby sprostać wyzwaniu „ściany pamięci” przy jednoczesnej optymalizacji całkowitego kosztu posiadania dla klientów. Pamięć DRAM 1β DDR5 firmy Micron umożliwia skalowanie możliwości obliczeniowych przy wyższej wydajności, umożliwiając zastosowanie takich aplikacji, jak szkolenie i wnioskowanie sztucznej inteligencji (AI), generatywna sztuczna inteligencja, analiza danych i bazy danych w pamięci (IMDB) w centrach danych i na platformach klienckich. Nowa linia produktów 1β DDR5 DRAM oferuje aktualne gęstości modułów w zakresie prędkości od 4800 MT/s do 7200 MT/s do stosowania w centrach danych i aplikacjach klienckich.

„Masowa produkcja i dostępność 1β pamięci DDR5 DRAM dla platform klienckich i centrów danych sygnalizuje ważny kamień milowy w branży. Nasza współpraca z naszymi partnerami ekosystemowymi i klientami doprowadzi do szybszego przyjęcia ofert pamięci o wyższej wydajności” – powiedział Brian Callaway , wiceprezes korporacyjny grupy Core Compute Design Engineering Group firmy Micron.

Technologia 1β firmy Micron umożliwia firmie Micron dostarczanie szerokiego asortymentu rozwiązań opartych na pamięci, w tym modułów DDR5 RDIMM i MCRDIMM wykorzystujących kości DRAM 16 Gb, 24 Gb i 32 Gb, LPDDR5X wykorzystujących kości DRAM 16 Gb i 24 Gb, HBM3E i GDDR7. Nowa oferta pamięci Micron 16 Gb DDR5 będzie dostępna w sprzedaży bezpośredniej i u partnerów handlowych.

Cytaty branżowe:
„ASUS jest liderem w dziedzinie wysokowydajnych notebooków do zastosowań konsumenckich i gier. Przejście podsystemu pamięci na DDR5 jest kluczowym obszarem zainteresowania firmy ASUS” – powiedział YC Chen, zastępca wiceprezesa firmy ASUS. „Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia na rynek naszych notebooków ASUS i ROG z pamięcią Micron 1β DDR5, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość, jakiej oczekują nasi klienci”.

„Procesory Ampere Cloud Native w połączeniu z wiodącą pamięcią 1β DDR5 firmy Micron zapewniają najlepsze w swojej klasie rozwiązania obliczeniowe, zapewniające wydajność, skalowalność i efektywność energetyczną, których wymagają hiperskalery” – powiedział Jeff Wittich, dyrektor ds. produktu w Ampere Computing. „Wczesna integracja pamięci Micron 1β DDR5 o prędkości 7200 MT/s z naszymi platformami AmpereOne będzie w dalszym ciągu napędzać postęp w sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i wszystkich wysokowydajnych zastosowaniach obliczeniowych”.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z firmą Micron w celu zapewnienia platform nowej generacji zoptymalizowanych pod kątem docelowych zastosowań dzięki naszym wiodącym w branży rozwiązaniom systemowym DDR5, LPDDR5X, GDDR6 i HBM3 IP oraz światowej klasy ofercie pamięci firmy Micron” – powiedział Boyd Phelps, wiceprezes i dyrektor generalny menadżer Grupy Cadence IP. „Wykorzystując zaawansowaną pamięć 1β DDR5 firmy Micron, jesteśmy w stanie ocenić i zakwalifikować naszą wysokowydajną pamięć DDR5 IP o prędkości do 7200 MT/s.”

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment