Micron wprowadza technologię EUV do Japonii, rozwijając produkcję pamięci nowej generacji


Firma Micron Technology, Inc. ogłosiła dzisiaj, że wprowadzi technologię ekstremalnego ultrafioletu (EUV) do Japonii, wykorzystując tę ​​zaawansowaną technologię wzornictwa do produkcji nowej generacji pamięci DRAM, węzła 1-gamma (1γ). Micron będzie pierwszą firmą produkującą półprzewodniki, która wprowadzi technologię EUV do produkcji w Japonii, a jej fabryka w Hiroszimie odegra kluczową rolę w rozwoju firmy w zakresie węzła 1-gamma. Micron spodziewa się zainwestować do 500 miliardów jenów w technologię procesu 1-gamma w ciągu najbliższych kilku lat, przy ścisłym wsparciu rządu japońskiego, aby umożliwić kolejną falę kompleksowych innowacji technologicznych, takich jak szybko pojawiająca się generatywna sztuczna inteligencja ( AI) aplikacje.

Z każdym kolejnym postępem w technologii procesowej w celu skalowania komórek pamięci i zwiększania wydajności, Micron umożliwia zwiększenie gęstości pamięci, poprawę efektywności energetycznej i niższy koszt na bit, pomagając odblokować nowe możliwości cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju i zielonej transformacji oraz automatyzacji. Wprowadzenie 1-gamma następuje po opracowaniu 1-beta (1β) firmy Micron, obecnie najbardziej zaawansowanego w branży węzła DRAM, który Micron produkuje masowo w swojej fabryce w Hiroszimie. Micron nadal czyni postępy w planach integracji EUV i spodziewa się, że od 2025 r. rozpocznie produkcję EUV w węźle 1-gamma na Tajwanie iw Japonii.

„Operacje firmy Micron w Hiroszimie były kluczowe dla rozwoju i produkcji kilku wiodących w branży technologii pamięci w ciągu ostatniej dekady” — powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Micron, Sanjay Mehrotra. „Jesteśmy dumni, że jako pierwsi zastosowaliśmy EUV w Japonii oraz że opracowujemy i produkujemy 1-gamma w naszej fabryce w Hiroszimie. Nasze plany odzwierciedlają nasze ciągłe zaangażowanie w Japonii, silne relacje z japońskim rządem oraz wyjątkowy talent naszej firmy Micron Hiroszima zespół.”

W ostatnich latach japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI) udzieliło znacznego wsparcia inwestycyjnego i ustanowiło długoterminowe strategie mające na celu stworzenie mocnych podstaw dla najnowocześniejszej produkcji półprzewodników, odpornego łańcucha dostaw i gospodarki cyfrowej w kraju .

„Dzisiejsze porozumienie między firmą Micron a Japonią dotyczące produkcji pamięci 1-gamma w Hiroszimie to duży krok naprzód w zabezpieczaniu łańcuchów dostaw półprzewodników” — powiedział Rahm Emanuel, ambasador Stanów Zjednoczonych w Japonii. „To partnerstwo pokazuje, jak sojusznicy, pracując razem, mogą stworzyć możliwości gospodarcze i bezpieczeństwo dzięki najnowocześniejszym technologiom”.

Litografia EUV to najbardziej wyrafinowany proces produkcji półprzewodników na świecie. Integracja EUV przez Micron z następnym węzłem będzie odgrywać kluczową rolę w dostarczaniu szybszych, bardziej energooszczędnych i wydajniejszych produktów pamięciowych oraz umożliwi firmie dalsze nieustanne dążenie do innowacji w branży pamięci.

„Micron jest jedyną firmą produkującą DRAM w Japonii i ma kluczowe znaczenie dla nadania tempa nie tylko światowemu przemysłowi DRAM, ale także naszemu rozwijającemu się ekosystemowi półprzewodników” — powiedział Satoshi Nohara, dyrektor generalny METI w Biurze Polityki Handlowej i Informacyjnej. „Cieszymy się, że nasza współpraca z firmą Micron zakorzeniła się w Hiroszimie, a najnowocześniejszy EUV zostanie wprowadzony na japońską ziemię. To nie tylko pogłębi i rozwinie talent i infrastrukturę naszego ekosystemu półprzewodników, ale także odblokuje wykładniczy wzrost i szansa dla naszej gospodarki cyfrowej”.

Reklama

Węzeł 1-gamma firmy Micron jest następcą wiodącego w branży węzła 1-beta firmy Micron, który Micron zaczął wysyłać próbki w listopadzie ubiegłego roku do producentów telefonów komórkowych. Ugruntowując pozycję lidera w branży, firma rozpoczęła wysyłkę pamięci LPDDR5X opartej na 1-beta, wyprodukowanej w Hiroszimie, do klientów przemysłowych, motoryzacyjnych i konsumenckich w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie. Pamięć zapewnia niski pobór mocy i wydajność dla sztucznej inteligencji, inteligentnych pojazdów i rzeczywistości wirtualnej.

Liczne zakłady Micron w Japonii, w tym fabryka w Hiroszimie, są kluczowe dla planu badań i rozwoju — oraz masowej produkcji — najnowocześniejszej technologii DRAM Micron we wszystkich liniach produktów. Zatrudniając ponad 4000 inżynierów i techników w Japonii, firma Micron jest zaangażowana w rozwój siły roboczej i ekosystemu półprzewodników w Japonii, aw ciągu ostatnich pięciu lat zatrudniła w Japonii ponad 1500 nowych pracowników. Micron dostarcza około jednej trzeciej pamięci DRAM używanej w Japonii w krytycznych branżach, od motoryzacji po sprzęt medyczny, centra danych i infrastrukturę 5G. Dzięki najmniejszym rozmiarom komórek na świecie nadchodząca technologia 1-gamma utoruje drogę do masowej produkcji zaawansowanych produktów wymaganych w złożonych zastosowaniach, od infrastruktury krytycznej po sieci przetwarzania obrazu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...

SK hynix rozpoczyna masową produkcję najwyższej w branży 238-warstwowej pamięci 4D NAND

Firma SK hynix Inc. ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła masową produkcję swojej 238-warstwowej pamięci 4D NAND Flash, po opracowaniu w sierpniu 2022 r., oraz...
Advertisment