Micron rozpoczyna masową produkcję wiodącego w branży rozwiązania HBM3E


Micron Technology, Inc. (Nasdaq: MU), światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięci masowej i pamięci masowych, ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie masowej produkcji rozwiązania HBM3E (High Bandwidth Memory 3E). Karta graficzna Micron 24 GB 8H HBM3E będzie częścią procesorów graficznych NVIDIA H200 Tensor Core, których dostawy rozpoczną się w drugim kwartale kalendarzowym 2024 r. Ten kamień milowy stawia firmę Micron na czele branży, wspierając rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) dzięki wiodącym w branży funkcjom HBM3E wydajność i efektywność energetyczną. Ponieważ zapotrzebowanie na sztuczną inteligencję stale rośnie, zapotrzebowanie na rozwiązania pamięciowe, które dotrzymają kroku zwiększonym obciążeniom, ma kluczowe znaczenie.

Rozwiązanie HBM3E firmy Micron bezpośrednio stawia czoła temu wyzwaniu dzięki:

  • Doskonała wydajność: dzięki szybkości pinów większej niż 9,2 gigabitów na sekundę (Gb/s) karta HBM3E firmy Micron zapewnia przepustowość pamięci przekraczającą 1,2 terabajta na sekundę (TB/s), umożliwiając błyskawiczny dostęp do danych dla akceleratorów AI, superkomputerów i danych centra.
  • Wyjątkowa wydajność: HBM3E firmy Micron jest liderem w branży z ~30% niższym zużyciem energii w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Aby obsłużyć rosnące zapotrzebowanie i wykorzystanie sztucznej inteligencji, HBM3E oferuje maksymalną przepustowość przy najniższym poziomie zużycia energii, co poprawia ważne wskaźniki wydatków operacyjnych centrum danych.
  • Bezproblemowa skalowalność: Dzięki dzisiejszej pojemności 24 GB, HBM3E firmy Micron umożliwia centrom danych płynne skalowanie aplikacji AI. Niezależnie od tego, czy chodzi o szkolenie ogromnych sieci neuronowych, czy o przyspieszenie zadań wnioskowania, rozwiązanie Micron zapewnia niezbędną przepustowość pamięci.

„Micron dostarcza potrójny kamień milowy w zakresie HBM3E: wiodącą pozycję w zakresie czasu wprowadzenia produktu na rynek, najlepszą w swojej klasie wydajność w branży i zróżnicowany profil efektywności energetycznej” – powiedział Sumit Sadana, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. biznesowych w Micron Technology. „Obciążenia sztucznej inteligencji w dużym stopniu zależą od przepustowości i pojemności pamięci, a Micron ma bardzo dobrą pozycję, aby wspierać znaczący rozwój sztucznej inteligencji w przyszłości dzięki naszemu wiodącemu w branży planowi działania HBM3E i HBM4, a także naszemu pełnemu portfolio rozwiązań DRAM i NAND dla aplikacji AI .”

Firma Micron opracowała tę wiodącą w branży konstrukcję HBM3E, wykorzystując technologię 1-beta, zaawansowaną przelotkę krzemową (TSV) i inne innowacje, które umożliwiają zróżnicowane rozwiązania w zakresie opakowań. Micron, sprawdzony lider w dziedzinie pamięci do układania w stosy 2,5D/3D i zaawansowanych technologii pakowania, jest dumny z bycia partnerem 3DFabric Alliance firmy TSMC i pomagania w kształtowaniu przyszłości innowacji w zakresie półprzewodników i systemów.

Micron wzmacnia także swoją pozycję lidera poprzez pobranie próbek 36 GB 12-High HBM3E, który w marcu 2024 r. ma zapewnić wydajność większą niż 1,2 TB/s i doskonałą efektywność energetyczną w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi. Micron jest sponsorem NVIDIA GTC, globalna konferencja dotycząca sztucznej inteligencji rozpoczynająca się 18 marca, podczas której firma opowie więcej o swoim wiodącym w branży portfolio pamięci AI i planach działania.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment