Micron przedstawia moduły RDIMM 32 GB DRAM o niskim opóźnieniu i dużej pojemności 128 GB


Firma Micron Technology, Inc. (Nasdaq: MU) pokazała dzisiaj swoją wiodącą pozycję w branży, ogłaszając wprowadzenie na rynek monolitycznej pamięci DDR5 RDIMM o pojemności 32 Gb/s, o pojemności 128 GB, charakteryzującej się najlepszą w swojej klasie wydajnością do 8000 MT/s, niezbędną do obsługi współczesnych obciążeń centrów danych i w przyszłość. Te moduły pamięci o dużej pojemności i szybkości zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania w zakresie wydajności i obsługi danych szerokiej gamy aplikacji o znaczeniu krytycznym w centrach danych i środowiskach chmurowych, w tym sztucznej inteligencji (AI), baz danych w pamięci (IMDB) ) i wydajne przetwarzanie w przypadku wielowątkowych i wielordzeniowych ogólnych obciążeń obliczeniowych.

Oparta na wiodącej w branży technologii 1β (1-beta) firmy Micron, pamięć 32 Gb DDR5 DRAM w formie kości 128 GB DDR5 RDIMM zapewnia następujące ulepszenia w porównaniu z konkurencyjnymi produktami 3DS via-silicon via (TSV):

  • gęstość bitowa poprawiona o ponad 45%.
  • aż o 24% większa efektywność energetyczna
  • aż do 16% mniejsze opóźnienie
  • aż do 28% poprawy wydajności szkolenia AI

„Jesteśmy dumni, że wyznaczamy nowy standard dla dużej pojemności i szybkiej pamięci w centrach danych dzięki modułom Micron DDR5 RDIMM o pojemności 128 GB, które zapewniają przepustowość i pojemność pamięci wymaganą w przypadku obciążeń wymagających coraz większej mocy obliczeniowej” – powiedział Praveen Vaidyanathan, wiceprezes prezes i dyrektor generalny grupy Compute Products Group firmy Micron. „Micron w dalszym ciągu umożliwia ulepszenia ekosystemu centrów danych dzięki wcześniejszemu dostępowi do naszych zaawansowanych technologii oraz wsparciu w projektowaniu i integracji najnowocześniejszych rozwiązań pamięci o dużej pojemności”.

Rozwiązanie pamięci Micron 32 Gb DDR5 wykorzystuje innowacyjną architekturę kości, zapewniając wiodącą wydajność macierzy i najgęstszą monolityczną pamięć DRAM. Funkcje zarządzania domeną napięcia i odświeżaniem pomagają zoptymalizować sieć dostarczania energii, zapewniając bardzo potrzebną poprawę efektywności energetycznej. Dodatkowo zoptymalizowano współczynnik kształtu matrycy, aby zwiększyć wydajność produkcji kości DRAM o dużej pojemności 32 Gb.

Wykorzystując inteligentne metody produkcji oparte na sztucznej inteligencji, aby umożliwić te światowej klasy innowacje, węzeł technologii procesowej 1β firmy Micron osiągnął dojrzałość w zakresie wydajności w najszybszym czasie w historii firmy. Pamięci RDIMM 128 GB firmy Micron będą dostarczane na platformach o przepustowości 4800 MT/s, 5600 MT/s i 6400 MT/s w 2024 r. i zaprojektowane z myślą o przyszłych platformach o przepustowości do 8000 MT/s.

„Nasze najnowsze procesory AMD EPYC czwartej generacji skorzystają ze zoptymalizowanej pojemności pamięci na rdzeń dzięki modułom RDIMM firmy Micron o pojemności 128 GB, które wykorzystują monolityczną pamięć DRAM o pojemności 32 Gb, aby zapewnić rozwiązanie o obniżonym całkowitym koszcie posiadania dla krytycznych dla biznesu obciążeń związanych z danymi, takich jak sztuczna inteligencja, zaawansowane obliczenia wydajnościowe i wirtualizacja” – powiedział Dan McNamara, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Server Business Unit w AMD. „W miarę udoskonalania obliczeń firmy AMD przy użyciu naszych procesorów EPYC nowej generacji, moduły RDIMM firmy Micron o pojemności 128 GB staną się prawdopodobnie jedną z głównych opcji pamięci zapewniających wysoką pojemność i przepustowość na rdzeń, aby sprostać wymaganiom aplikacji intensywnie wykorzystujących pamięć”.

„Z niecierpliwością czekamy na moduł RDIMM 128 GB firmy Micron, oparty na 32 Gb, ze względu na korzyści związane z przepustowością i wydajnością na wat dostępne na rynku serwerów i systemów AI. Firma Intel ocenia tę ofertę pamięci 32 Gb dla kluczowych platform serwerowych DDR5 w oparciu o wynikający z tego całkowity koszt korzyści wynikających z własności klientom korzystającym z rozwiązań chmurowych, sztucznej inteligencji i przedsiębiorstwom” — powiedział dr Dimitrios Ziakas, wiceprezes ds. technologii pamięci i IO firmy Intel.

Reklama

Moduł Micron 32 Gb-DRAM umożliwia przyszłą rozbudowę portfolio pamięci o zwiększoną przepustowość i energooszczędne produkty MCRDIMM i MRDIMM w standardzie JEDEC w rozwiązaniach o pojemności 128 GB, 256 GB i większej. Dzięki wiodącym w branży innowacjom w zakresie procesów i technologii projektowania firma Micron oferuje szeroką gamę opcji pamięci w modułach RDIMM, MCRDIMM, MRDIMM, CXL i LP, aby umożliwić klientom integrację zoptymalizowanych rozwiązań dla aplikacji AI i obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), które odpowiadają ich potrzeby w zakresie optymalizacji przepustowości, pojemności i mocy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Micron poświęconej pamięci DDR5.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment