Miami Heat zawiesza Meyersa Leonarda za używanie slur podczas transmisji Twitch


Miami Heat zawiesiło Meyersa Leonarda na czas nieokreślony po tym, jak użył antysemickiej obelgi podczas transmisji na Twitchu w poniedziałek.

„Miami Heat stanowczo potępia stosowanie jakichkolwiek form mowy nienawiści” – napisał zespół NBA w Oświadczenie na Twitterze we wtorek wieczorem. „Słowa użyte przez Meyersa Leonarda były błędne i nie będziemy tolerować nienawistnego języka ze strony nikogo związanego z naszą serią”.

W oświadczeniu przepraszającym za swoje czyny opublikowane na Instagramie, Leonard mówi, że nie zdawał sobie sprawy ze znaczenia łuku, kiedy to powiedział.

„Chociaż nie wiedziałem wtedy, co to słowo oznacza, moja nieznajomość jego historii i tego, jak obraźliwe jest dla społeczności żydowskiej, nie jest absolutnie żadną wymówką i po prostu się myliłem” – powiedział. „Jestem teraz bardziej świadomy jej znaczenia i staram się właściwie wyszukiwać ludzi, którzy mogą pomóc mi pouczyć mnie o tego rodzaju nienawiści i jak możemy z nią walczyć”.

NBA wydało również oświadczenie, w którym stwierdził, że „jednoznacznie potępia wszelkie formy mowy nienawiści”, rzecznik powiedział ESPN.

Firma podaje, że Twitch zawiesił Leonarda The Verge. „Nie zezwalamy na używanie nienawistnych obelg na Twitchu” – powiedział Twitch w oświadczeniu. „Bezpieczeństwo naszej społeczności jest naszym najwyższym priorytetem i zgodnie z naszymi wytycznymi zastrzegamy sobie prawo do zawieszenia dowolnego konta za zachowanie, które uznamy za nieodpowiednie, szkodliwe lub zagrażające naszej społeczności”.

Reklama

Inne organizacje również zdystansowały się od Leonarda. Organizacja hazardowa i e-sportowa FaZe Clan, którą miał Leonard zainwestowane w, powiedział we wtorek wieczorem, że zerwał więzy:

Powiedzieli również sponsorzy Origin PC i Scuf Gaming, które są własnością Corsair kończący się ich relacje robocze z Leonardem.

Podczas gdy gwiazdy mówiące nieodpowiednie rzeczy w transmisji to stosunkowo nowe terytorium dla graczy NBA, którzy parają się transmisją strumieniową, jest to niestety częsty problem dla największych nazwisk na Twitchu. Na przykład Turner „Tfue” Tenney został zawieszony w 2018 roku za używanie rasistowskich obelg w strumieniu, chociaż platforma nie zareagowała, kiedy powiedział inne słowo w 2019 roku. I Fortnite pro Daniel „Dubs” Walsh został zbanowany z Twitch i zawieszony w FaZe Clan po wypowiedzeniu rasistowskich obelg w lutym 2020 r. (Od tego czasu został przywrócony).

Inne gwiazdy, które próbowały swoich sił w przesyłaniu strumieniowym, również spotkały się z konsekwencjami w świecie rzeczywistym, jeśli chodzi o bolesny język. Kierowca NASCAR, Kyle Larson, został zwolniony przez swój zespół w kwietniu za używanie słowa n podczas transmisji z wyścigami symulatorówpodczas gdy muzyk Joel Zimmerman, którego możesz znać jako deadmau5, usunął swój kanał Twitch w 2019 roku po tym, jak został zawieszony za wypowiadanie homofobicznych obelg.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment