Miami Heat zawiesza Meyersa Leonarda za używanie slur podczas transmisji Twitch


Miami Heat zawiesiło Meyersa Leonarda na czas nieokreślony po tym, jak użył antysemickiej obelgi podczas transmisji na Twitchu w poniedziałek.

„Miami Heat stanowczo potępia stosowanie jakichkolwiek form mowy nienawiści” – napisał zespół NBA w Oświadczenie na Twitterze we wtorek wieczorem. „Słowa użyte przez Meyersa Leonarda były błędne i nie będziemy tolerować nienawistnego języka ze strony nikogo związanego z naszą serią”.

W oświadczeniu przepraszającym za swoje czyny opublikowane na Instagramie, Leonard mówi, że nie zdawał sobie sprawy ze znaczenia łuku, kiedy to powiedział.

„Chociaż nie wiedziałem wtedy, co to słowo oznacza, moja nieznajomość jego historii i tego, jak obraźliwe jest dla społeczności żydowskiej, nie jest absolutnie żadną wymówką i po prostu się myliłem” – powiedział. „Jestem teraz bardziej świadomy jej znaczenia i staram się właściwie wyszukiwać ludzi, którzy mogą pomóc mi pouczyć mnie o tego rodzaju nienawiści i jak możemy z nią walczyć”.

NBA wydało również oświadczenie, w którym stwierdził, że „jednoznacznie potępia wszelkie formy mowy nienawiści”, rzecznik powiedział ESPN.

Firma podaje, że Twitch zawiesił Leonarda The Verge. „Nie zezwalamy na używanie nienawistnych obelg na Twitchu” – powiedział Twitch w oświadczeniu. „Bezpieczeństwo naszej społeczności jest naszym najwyższym priorytetem i zgodnie z naszymi wytycznymi zastrzegamy sobie prawo do zawieszenia dowolnego konta za zachowanie, które uznamy za nieodpowiednie, szkodliwe lub zagrażające naszej społeczności”.

Reklama

Inne organizacje również zdystansowały się od Leonarda. Organizacja hazardowa i e-sportowa FaZe Clan, którą miał Leonard zainwestowane w, powiedział we wtorek wieczorem, że zerwał więzy:

Powiedzieli również sponsorzy Origin PC i Scuf Gaming, które są własnością Corsair kończący się ich relacje robocze z Leonardem.

Podczas gdy gwiazdy mówiące nieodpowiednie rzeczy w transmisji to stosunkowo nowe terytorium dla graczy NBA, którzy parają się transmisją strumieniową, jest to niestety częsty problem dla największych nazwisk na Twitchu. Na przykład Turner „Tfue” Tenney został zawieszony w 2018 roku za używanie rasistowskich obelg w strumieniu, chociaż platforma nie zareagowała, kiedy powiedział inne słowo w 2019 roku. I Fortnite pro Daniel „Dubs” Walsh został zbanowany z Twitch i zawieszony w FaZe Clan po wypowiedzeniu rasistowskich obelg w lutym 2020 r. (Od tego czasu został przywrócony).

Inne gwiazdy, które próbowały swoich sił w przesyłaniu strumieniowym, również spotkały się z konsekwencjami w świecie rzeczywistym, jeśli chodzi o bolesny język. Kierowca NASCAR, Kyle Larson, został zwolniony przez swój zespół w kwietniu za używanie słowa n podczas transmisji z wyścigami symulatorówpodczas gdy muzyk Joel Zimmerman, którego możesz znać jako deadmau5, usunął swój kanał Twitch w 2019 roku po tym, jak został zawieszony za wypowiadanie homofobicznych obelg.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment