Miałem dziś rywalizować w Pokemon World Championships


Miałem dziś wziąć udział w Mistrzostwach Świata Pokemonów 2020, które pierwotnie miały się rozpocząć 14 sierpnia i trwać przez cały weekend, a wydarzenie zgromadziło setki profesjonalnych pokemonów, aby przekonać się, kto jest najlepszy, jak nikt inny. . Miał się odbyć w Londynie jako tematyczne powiązanie z nowym regionem Galar z Pokemon Sword and Shield inspirowanego Wielką Brytanią.

Ale jak wszyscy wiemy, pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie nie tylko wydarzeń związanych z grami na całym świecie, ale także sportu, filmów i prawie wszystkiego innego. Jest rzeczą oczywistą, że w tych trudnych czasach jest o wiele gorsze rzeczy, o które należy się martwić niż anulowanie turnieju Pokemon.

Mimo to, gdy siedzę odizolowany w moim małym mieszkaniu studyjnym w Los Angeles, zamiast w centrum kongresowym po drugiej stronie świata wypełnionego innymi Pokemaniakami, nie mogę powstrzymać się od refleksji nad dziwnym obrotem, jaki przybrała moja podróż Pokemon.

Kilka lat temu postanowiłem odebrać startową talię Pokemonów w Target i zagrać w kilka gier z przyjacielem. Nie dotknąłem karty Pokemona, odkąd byłem dzieckiem, ale kiedy podszedłem do bitwy, uderzyła mnie fala nostalgii.

Mój umysł został zalany starymi wspomnieniami: wypełnienie mojego czerwonego plastikowego segregatora lśniącymi hologramami zestawu podstawowego; z powodzeniem przeprowadzając tajny handel kartami podczas przerwy wbrew szkolnemu zakazowi kart Pokemonów; wyrzucając cały swój przydział z Toys „R” Us na zestawy boosterów, gdy kontynuowałem moje diabelskie, desperackie poszukiwania Charizarda. I tak po prostu znowu mnie wciągnęło.

Badanie z 2019 roku wykazało, że ludzie, którzy grali w Pokemony w młodości, rozwinęli Obszar pokemona w mózgui jak włącznik, mój świecił jak choinka. Następną rzeczą, jaką się dowiedziałem, było badanie najlepszych talii Pokemonów, tworzenie kolekcji wszystkich najnowszych kart i uczestniczenie w turniejach. Nie byłem uzależniony. Dlaczego uważasz, że jestem uzależniony? Nie możesz być uzależniony od serii medialnej, w której mieszkają kolorowe kieszonkowe potwory. W każdym razie wtedy i tam zdecydowałem, że nigdy nie spocznę, dopóki nie zostanę najlepszym trenerem pokemonów na świecie, bez względu na cenę.

Granie w lokalnych turniejach Pokemonów z kilkunastoma graczami to jedno, ale rywalizacja w większych turniejach regionalnych to coś zupełnie innego. Te większe wydarzenia z udziałem od 400 do ponad 1000 graczy były kluczem do zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata Pokemon, najbardziej prestiżowego i konkurencyjnego wydarzenia roku. Wysokie miejsce w regionie daje ci mnóstwo punktów mistrzowskich – w żargonie graczy nazywanych PK – a zdobycie łącznie 500 PK w sezonie konkursowym 2019-20 to sposób na zaproszenie na Mistrzostwa. Tam masz szansę zająć pierwsze miejsce i wygrać 25 000 $, wieczną chwałę i trofeum Pikachu trzymającego mniejsze trofeum, czyli w zasadzie dwa trofea.Zdjęcie: Joshua Yehl.

Reklama

Zdjęcie: Joshua Yehl.

Kiedy zacząłem grać w tę grę, powiedziałem sobie, że robię to tylko dla zabawy, ponieważ proces kwalifikacji do Mistrzostw był zbyt kłopotliwy. I nie było dla mnie stracone, że byłem dorosłym grającym w „grę dla dzieci”. Chociaż dzieci rywalizowały w swoich własnych ligach juniorów i seniorów, więc my, gracze z dywizji Masters, musieliśmy walczyć na równych zasadach. Gra okazała się łatwa do nauczenia, ale trudna do opanowania, a im więcej grałem, tym bardziej zakochałem się w jej nieoczekiwanych warstwach głębi i strategii. Przypomniało mi to, jak to jest rywalizować w mojej drużynie szachowej z college’u i jeśli bycie absolutnym frajerem nie powstrzymało mnie wtedy, to z pewnością nie zamierzało mnie powstrzymać teraz, gdy ja, dorosły Joshua, miałem dochód do dyspozycji. kup wszystkie najlepsze karty, które nigdy nie były dostępne dla mnie jako dziecko.

Problem polegał na tym, że aby dostać się na Mistrzostwa, trzeba było czasu i poświęcenia podróżować na wszystkie najważniejsze turnieje w celu zdobycia cennego CP. Grind CP był często określany przez doświadczonych graczy jako wyczerpujący i bezlitosny, ponieważ przegapienie jednego regionu może oznaczać utratę zaproszenia do Mistrzostw, więc wybranie go oznaczało, że musiałeś zagrać all-in.

Przeanalizowałem metagame jak szalony naukowiec próbujący odkryć podróże w czasie. Jeździłem na tak wiele turniejów, że byłem zmuszony wymienić opony. Potasowałem tak wiele kart, że w prawej ręce dostałem zapalenia ścięgna. „Czy mógłbyś grać mniej?” zapytał mnie fizjoterapeuta. Jak gdyby! Nie zamierzałem pozwolić, aby ograniczenia mojego 32-letniego worka na ciało mnie powstrzymały. Wytrzymałem i po większej części roku, na regionalnym turnieju Collinsville w lutym 2020 roku, nie tylko osiągnąłem najlepszy wynik w karierze—10 miejsce na 640 graczy, thankyouverymuch – ale zdobyłem ostatni pozostały CP, którego potrzebowałem, aby otrzymać zaproszenie do Mistrzostw.Spójrz na tego biedaka.  Tak szczęśliwy.  Nie wie, co się z nim stanie.  (Zdjęcie: Joshua Yehl)

Tak dumny z siebie. Szkoda, co się wydarzy. (Zdjęcie: Joshua Yehl)

W tym momencie eksperci ds.zdrowia zgłosili obawy dotyczące COVID-19, ale sprawy jeszcze się nie pogorszyły, więc byłem szczęśliwy i podekscytowany, wiedząc, że w końcu osiągnąłem swój cel … całkowicie nieświadomy, że pod koniec Marsz, Mistrzostwa Świata Pokemon 2020 zostaną odwołane.

Los Angeles od czterech miesięcy znajduje się w różnych stanach zamkniętych. Obok mojego biurka jest półka w pełni przeznaczona do przechowywania wszystkich moich rzeczy Pokemon TCG. Jest wypełniony pudełkami z uporządkowanymi (dobrze, luźno ułożonymi) kartami, segregatorem hologramów, stosami rękawów i pudełek na talie oraz licznymi matami do gry zgromadzonymi podczas udziału w turniejach. Ponieważ wszystkie osobiste wydarzenia związane z Pokemonami zostały anulowane w dającej się przewidzieć przyszłości, to niegdyś intensywnie wykorzystywane laboratorium pokładowe Pokemonów nie robi nic poza zbieraniem kurzu.

Niektóre karty pokemonów, w które prawdopodobnie zagrałbym na światach

Odkąd pandemia zmusiła wszystko do zamknięcia, było wiele do przyzwyczajenia. Dla mnie dużą częścią tego było zastanawianie się, jak zbudować nowe życie w oparciu o surowe zasady kwarantanny.

Granie w karty Pokemonów było nie tylko hobby, którym mogłem się cieszyć nocą i weekendami, to była moja droga do społeczności, od której byłem teraz odcięty. Brakowało mi współzawodnictwa, brakowało mi podróży, brakowało mi nawet grindu CP. Ale przede wszystkim tęskniłem za przyjaciółmi, których poznałem. Nie widząc moich kumpli Pokemonów naprawdę było do niczego.

W zeszłym roku, kiedy nadeszły moje urodziny, czułem się bardzo kiepsko i postanowiłem nie świętować imprezą. Ale kiedy pojawiłem się w moim lokalnym sklepie z grami na cotygodniowy turniej Pokemon, moja grupa zabaw zaskoczyła mnie tortem urodzinowym (ponieważ wiedzą, że nie lubię ciasta) i śpiewając mi piosenkę z okazji urodzin na środku sklepu. Nigdy w życiu nie czułam się bardziej zawstydzona ani bardziej kochana.

Nienawidzę mówić czegoś tak banalnego, że nie muszę jechać na Mistrzostwa Świata Pokemonów, ponieważ prawdziwym skarbem byli przyjaciele, których poznałem po drodze, ale jest w tym wiele prawdy. Społeczność Pokemonów jest pełna najmilszych, najbardziej namiętnych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Są tym, co utwierdza mnie w przekonaniu, że pomimo braku możliwości osobistego spotkania się przy wydarzeniach osobistych, gra i ludzie, którzy w nią grają, będą się dalej rozwijać.

Już teraz The Pokemon Company próbowała ponownie rozpalić konkurencyjną scenę online. Kwalifikacje dla nowo wybitych Puchar graczy odbyło się w czerwcu i nadal jesteśmy w trakcie zbliżania się do zwycięzcy, ponieważ w mijających tygodniach rozgrywane są nowe rundy. To zawody międzynarodowe, więc wygląda na to, że zastępują Mistrzostwa, ale Mistrzostwa to znacznie więcej niż tylko zawody.

To ogromne zgromadzenie tysięcy fanów Pokemonów z całego świata. Zawodnicy, widzowie i kibice z W 2019 roku udział wzięło prawie 50 krajów. Ceremonia otwarcia zazwyczaj obejmuje zapowiedzi nowych gier, filmów i produktów Pokemon. Rzadkie, ekskluzywne gadżety trafiają do sprzedaży i są natychmiast chwytane przez kolekcjonerów. Rok pojawił się reżyser i główni aktorzy Pokemon: Detective Pikachu uśmiechnąć się i pomachać do wiwatującego tłumu. Mistrzostwa Świata to w istocie San Diego Comic-Con Pokemona, wraz z dużymi liniami, cosplayami i zawyżonymi cenami nachos. To jest coś, czego nie można powielić online.Zdjęcie: Joshua Yehl.

Zdjęcie: Joshua Yehl.

Mówiąc o przenoszeniu rzeczy online, The Pokemon Company musiało zasadniczo na nowo wymyślić całą konkurencyjną strukturę turnieju, aby uczynić go doświadczeniem tylko online. Podczas gdy fani są przyzwyczajeni do obserwowania, jak Pokemon natychmiast ewoluuje w nową formę w olśniewającym świecącym świetle, scena rywalizacji Pokemonów nie zmieniła się tak wdzięcznie podczas przejścia do trybu online.

W przeciwieństwie do podobnych cyfrowych gier karcianych, takich jak Hearthstone i Magic: The Gathering Arena, Pokemon nigdy nie korzystał ze swojego (raczej przestarzałego) klienta online, Pokemon Trading Card Game Online na oficjalny turniej, ani nie ma konkurencyjnego trybu rankingowego. Wielu graczy potępił system kwalifikacji do Pucharu Graczy jako niesprawiedliwe z powodu wymagania waluty w grze, podczas gdy inni byli zdezorientowani stroną rankingową, która nie wyświetlała dokładnie zdobytych punktów.

Pomimo trudnego procesu kwalifikacyjnego udało mi się zakwalifikować do Pucharu Graczy, ale kiedy jedna z moich kart wyskoczyła i spowodowała, że ​​przegrałem mecz, który inaczej bym wygrał, poczułem się przygnębiony i postanowiłem nie grać w pozostałej części. Turniej. Podobnie jak w przypadku błędu karty w środku meczu, The Pokemon Company jest teraz zmuszony do radzenia sobie z wieloma problemami, które nigdy nie miałyby miejsca w prawdziwym życiu.

Pomimo wyboistego początku, The Pokemon Company dało jasno do zrozumienia, że ​​słyszeli opinie i jest oddane wejściu na właściwą ścieżkę. Ostatnia aktualizacja PTCGO zawiera nowy sposób wchodzenia do turniejów i dostosowany system punktów rankingowych. Jest nawet zupełnie nowy Grać! Podcast Pokemon angażować społeczność, mimo że wszyscy utknęli w domu. Nawet Charmander Asha przeszedł przez swoją drażliwą fazę Charmeleona, ale teraz wydaje się, że scena rywalizacji online The Pokemon Company jest na dobrej drodze do zostania wspaniałym Charizardem.

Spędziłem większą część roku rywalizując o zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata Pokemon 2020 tylko po to, aby je odwołać, ale na szczęście Firma Pokemon zapewniła graczy, że wszystkie zaproszenia zostaną przeniesione na Mistrzostwa Świata 2021. Więc w końcu będę miał szansę walczyć o główną nagrodę z graczami z całego świata, a potem pójdę zjeść trochę tych przecenionych nachos po tym, jak zostanę znokautowany pierwszego dnia. W międzyczasie mam dużo, dużo, dużo czasu na ćwiczenia. A kiedy świat w końcu znów się otworzy, naprawdę nie mogę się doczekać, aby udać się do mojego lokalnego sklepu z kartami i ponownie zobaczyć wszystkich moich ulubionych trenerów.

Joshua jest starszym redaktorem i producentem filmów fabularnych w IGN. Idź za nim Twitter @JoshuaYehl i IGN.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Forspoken przechodzi na pełną wersję Sailor Moon w nowym fabularnym DLC

Jestem jedną z nielicznych osób komu właściwie się podobało Zapomniane. Pomimo swoich wad (i tak, pomijając moją świetną recenzję, jest to gra...

The Legend of Zelda: Breath of the Wild wciąż zyskuje na popularności na TikToku

Nintendo wydane The Legend of Zelda: Breath of the Wild ponad sześć lat temu i jakimś cudem wciąż dowiaduję się o...

Samsung Galaxy Tab S8 Plus jest obecnie dostępny za 33 lata

Najnowsze oferty Amazon zapewnią Ci ogromne oszczędności na Samsung Galaxy Tab S8 Plus i innych wspaniałych produktach ...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!