Mężczyzna, który spadł przez lód w Somersworth, został uratowany dzięki zegarkowi Apple Watch


Historie o Apple Watch zmieniającym życie ludzi stają się coraz częstsze, a tym razem smartwatch pomógł człowiekowi uratować życie w Somersworth w stanie New Hampshire. William Rogers spadł w niedzielę przez lód, a sytuacja mogłaby wyglądać jeszcze gorzej, gdyby nie nosił swojego Apple Watch.

Jak donosi lokalny kanał telewizyjny WMURRogers przez całe życie uczył jazdy na łyżwach, ale to nie powstrzymało go przed wpadnięciem do rzeki Salmon Falls w Somersworth, gdy pękł lód. Nauczyciel jazdy na łyżwach był w wodzie przez kilka minut, nie mogąc wydostać się z dziury i chociaż starał się nie panikować, opisuje uczucie zanurzenia się w lodowatej wodzie jako „okropne”.

„Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, była próba wejścia na lód ze świadomością, że muszę wydostać się z wody tak szybko, jak to możliwe, a lód po prostu pękał pode mną” – powiedział Rogers. Nikogo nie było w pobliżu i nie mógł dosięgnąć telefonu. Był w wodzie przez kilka minut, kiedy zaczęła pojawiać się hipotermia. „Pamiętam, jak mówiłem sobie:„ OK, nie panikuj. Nie panikuj. Sprawdź, jakie masz opcje ”” – powiedział Rogers.

Chociaż Rogers nie mógł dosięgnąć telefonu, przypomniał sobie, że miał na sobie zegarek Apple Watch. Szybko poprosił zegarek, aby zadzwonił pod numer 911, co zdecydowanie pomogło mu tego dnia uratować życie. „Powiedziałem im, że prawdopodobnie mam 10 minut, zanim nie będę w stanie odpowiedzieć” – powiedział Rogers podczas rozmowy. Strażacy potrzebowali tylko pięciu minut, żeby się tam dostać.

„Jestem za nich naprawdę wdzięczna. Więc dziękuję tym ludziom. Dziękuję im – powiedział Rogers. „(On) zachowywał rozum. Zachował spokój i zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić sobie przetrwanie ”- powiedział szef straży pożarnej w Somersworth, George Kramlinger. Strażacy twierdzą, że o tej porze roku chodzenie po lodzie jest ryzykowne, zwłaszcza nad rzekami. „Wejście na lód to naprawdę niebezpieczna sytuacja i jak powiedziałem, w tym momencie żaden lód nie jest bezpieczny” – powiedział Kramlinger.

Apple Watch ma funkcję Emergency SOS, która automatycznie wywołuje lokalne służby ratunkowe, gdy użytkownik zapyta Siri lub jeśli zegarek wykryje nagły upadek. Niektóre z tych funkcji można również włączyć na iPhonie, jak wyjaśnimy w ten przewodnik. Istnieją również inne ważne funkcje, takie jak aplikacja EKG, która pomaga użytkownikom zidentyfikować potencjalne choroby serca.

Możesz obejrzeć pełny raport na temat historii Williama Rogersa na stronie WMUR stronie internetowej.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Reklama


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...

Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone'a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt. Zgodnie z dokumentacją na stronie Appleprogramiści...
Advertisment