Meta zignorowała doniesienia o rodzicach wykorzystujących seksualnie dzieci


Dwa osobne raporty oskarżają dziś Instagrama I Facebook Przedsiębiorstwo macierzyste Meta ignorowania raportów o rodzicach wykorzystujących seksualnie własne dzieci w celu uzyskania korzyści finansowych za pomocą płatnych narzędzi subskrypcyjnych…

Facebook i Instagram Meta nie pozwalają dzieciom poniżej 13 roku życia na posiadanie własnych kont. Firma zezwala jednak na „konta dla nieletnich zarządzane przez rodziców”, na których młodsze dzieci mogą być obecne w aplikacjach – łącznie z opcją sprzedaży płatnych treści dorosłym.

Oddzielne raporty płatne według New York Timesa I Dziennik Wall Street twierdzi, że rodzice wykorzystują tę funkcję w celu wykorzystywania seksualnego swoich dzieci. Krawędź podsumowuje zarzuty.

Na kilku „rachunkach małoletnich zarządzanych przez rodziców” zbadano materiały sprzedawane dużej grupie dorosłych mężczyzn, w tym zdjęcia ich dzieci w odkrywczych strojach, ekskluzywne sesje czatów oraz używane trykoty i stroje cheerleaderek.

Według Dziennik Wall StreetChociaż konta prowadzone przez rodziców nie zawierają nielegalnych treści ani nagości, pracownicy Meta odkryli, że niektórzy rodzice świadomie tworzyli materiały przedstawiające swoje dzieci, które pedofile uznaliby za satysfakcjonujące seksualnie. Dotyczyło to między innymi prowadzenia przez rodziców rozmów o charakterze seksualnym na temat własnych dzieci i zmuszania ich do interakcji z wiadomościami o charakterze seksualnym wysyłanymi przez subskrybentów. Pracownicy Meta byli również rzekomo świadomi, że algorytmy firmy promują subskrypcje kont zawierających modele dzieci wśród osób podejrzanych o pedofilię oraz że niektórzy rodzice oferują dodatkowe treści przedstawiające swoje dzieci na innych platformach.

Opiera się to na poprzednich raportach Instagram miał problem z dorosłymi mężczyznami szukającymi nieodpowiednich zdjęć dzieci.

Pracownicy wyrazili obawy dotyczące wielu kont zarządzanych przez rodziców, ale według doniesień firma nie podjęła żadnych działań. Meta nie odpowiedziała na prośbę o komentarz Krawędź.

Reklama

Zuckerberg walczy z odpowiedzialnością osobistą w procesach sądowych

Osobno dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg argumentuje, że nie może ponosić osobistej odpowiedzialności za procesy sądowe oskarżające firmę o celowe dążenie do uzależnienia dzieci od jej aplikacji.

Złożono setki pozwów przeciwko Meta i innym firmom zajmującym się mediami społecznościowymi, a pod koniec ubiegłego roku sędzia orzekł, że należy zezwolić na ich kontynuację.

Jednak niektórzy osobiście pozwali Zuckerberga jako osobę odpowiedzialną za kształtowanie polityki i Bloomberga informuje, że obecnie stara się o oddalenie tych spraw.

Mark Zuckerberg stara się uniknąć osobistej odpowiedzialności w dwudziestu procesach oskarżających Meta Platforms Inc. i inne firmy z branży mediów społecznościowych o uzależnianie dzieci od ich produktów.

Dyrektor generalny Meta ma przedstawić swoją sprawę na piątkowej rozprawie w kalifornijskim sądzie federalnym. Orzeczenie na korzyść Zuckerberga oznaczałoby oddalenie go jako osobistego oskarżonego w postępowaniu sądowym, bez wpływu na zarzuty stawiane Meta.

zdjęcie zrobione przez Bena Hersheya NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment