Meta pozwoli użytkownikom z UE odłączyć swoje informacje na Instagramie, Facebooku i Messengerze przed DMA


Użytkownicy z UE będą mogli odłączyć swoje konta na Instagramie i Facebooku, a także inne usługi Meta przed wejściem w życie nowej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) bloku ogłosiła firma. Zmiany będą obowiązywać na terenie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii, a powiadomienia informujące użytkowników o zmianie pojawią się w nadchodzących tygodniach.

Zmiany oznaczają, że użytkownicy z UE będą mogli korzystać z wielu usług Meta bez konieczności udostępniania swoich danych. Użytkownicy będą mogli na przykład używać Facebook Messenger jako samodzielnej usługi bez konta na Facebooku, a jeśli wcześniej połączyli swoje konta na Facebooku i Instagramie, będą mogli je rozłączyć. (Strona pomocy Meta zauważa, że ​​łączenie takich kont służy do takich celów, jak kierowanie reklam, personalizowanie rekomendacji treści i udostępnianie postów).

Mniej połączeń danych, ale także mniejsza funkcjonalność

Użytkownicy Facebook Marketplace i Facebook Gaming będą również mogli korzystać z tych usług bez pobierania informacji z głównych kont na Facebooku, ale w obu przypadkach Meta twierdzi, że doprowadzi to do ograniczenia funkcjonalności. Jeśli na przykład korzystasz z Marketplace bez korzystania z informacji z Facebooka, będziesz musiał komunikować się z kupującymi i sprzedającymi za pośrednictwem poczty elektronicznej, a nie Facebook Messenger. Użytkownicy Facebook Gaming będą ograniczeni do gier dla pojedynczego gracza, jeśli odłączą swoje dane z Facebooka.

Wiadomości Meta są następstwem podobnego ogłoszenia Google, które powiedział na początku tego miesiąca że pozwoli użytkownikom zaprzestać udostępniania danych między usługami takimi jak wyszukiwarka, YouTube, Mapy Google i Chrome. W obu przypadkach zmiany są efektem DMA, które w pełni zacznie obowiązywać 6 marca. Meta i holding Google Alphabet znalazły się na liście sześciu firm wyznaczonych jako „strażnicy” w ramach DMA we wrześniu ubiegłego roku.

Oprócz regulacji sposobu, w jaki gatekeeperzy mogą udostępniać dane między usługami, DMA zawiera szeroki zakres zasad mających na celu poprawę konkurencji i wyrównywanie szans firm, które polegają na gatekeeperach w oferowaniu swoich usług. Inne ważne zmiany, których można spodziewać się w UE w wyniku DMA, obejmują zapewnienie interoperacyjności usług przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp i Facebook Messenger z konkurencją, oraz Apple jest zmuszony otworzyć iOS na sideloading.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment