Meta podobno planuje zamknąć swój wirusowy tracker wiadomości CrowdTangle


Jedna rzecz, którą badacze wykorzystali do śledzenia rozprzestrzeniania się wirusowych historii na Facebooku — w tym rozpowszechniających dezinformacje — jest narzędziem Meta o nazwie CrowdTangle. na podstawie anonimowych źródeł, Bloomberg donosi o tym, co wielu podejrzewało — że Facebook w dużej mierze usunął wsparcie programistyczne z CrowdTangle i planuje zamknąć narzędzie.

Usunięcie CrowdTangle pozbawiłoby dostępu, z którego ludzie tacy jak Kevin Roose korzystali do ujawniania danych wskazujących na wysokie zaangażowanie prawicowych źródeł wiadomości na Facebooku, zawierających wyniki, które czasami wydają się być sprzeczne z oficjalnymi raportami Facebooka. W ciągu artykuł w lipcu ubiegłego roku dla The New York TimesRoose opisał wewnętrzne „wojny danych” o to, ile informacji firma powinna udostępniać, a założyciel i dyrektor generalny CrowdTangle, Brandon Silverman, przekonywał, że powinna udostępniać więcej danych. Silverman odszedł z firmy w październiku 2021 r..

„Jakie dane to śledzenie CrowdTangle?”

CrowdTangle to publiczne narzędzie analityczne Facebooka, które pomaga wydawcom, dziennikarzom, badaczom, osobom weryfikującym fakty i innym osobom śledzić, analizować i informować o tym, co dzieje się w mediach społecznościowych. Robimy to, sprawiając, że treści publiczne ze stron, grup, kont na Instagramie i popularnych subreddits są bardziej wykrywalne, a dane dotyczące zaangażowania w te treści (tj. udostępnienia, wyświetlenia, komentarze i reakcje) są łatwe do sortowania na dużą skalę. CrowdTangle nie śledzi treści ze zwykłych profili na Facebooku.

W wątku na Twitterzeszef działu News Feed na Facebooku, John Hegeman, przekonywał, że Roose codziennie Top 10 list (zestawione na podstawie danych CrowdTangle) pokazują dokładne dane o zaangażowaniu, ale „nie przedstawiają tego, co większość ludzi widzi na FB”. Twierdzi, że lepszym sposobem na udowodnienie tego byłyby dane pokazujące, które posty mają największy zasięg, ale firma zwykle nie udostępnia tych danych bezpośrednio.

Kiedy Facebook kupił CrowdTangle w 2016 roku, stwierdzono, że narzędzie może pomóc wydawcom „wydobyć ważne historie, zmierzyć ich wyniki społeczne i zidentyfikować osoby mające wpływ”. Śledzi wydajność historii w innych sieciach, w tym na Instagramie i Twitterze. The Bloomberg raport cytuje, w jaki sposób grupa poparcia dla wyborców Common Cause wykorzystała go do znalezienia dezinformacji w czasie rzeczywistym, które oznaczyła na Twitterze i Facebooku w celu usunięcia.

Dzisiejszy raport mówi, że Meta rozpoczęła oficjalny proces zamknięcia narzędzia w lutym, ale wstrzymała go z powodu nacisk na unijną ustawę o usługach cyfrowych. Teraz mówi się, że jest na dobrej drodze do zamknięcia „ostatecznie”, a inżynierowie Facebooka zostali już przydzieleni do tego zadania. Rzecznik firmy powiedział: Bloomberg że CrowdTangle pozostanie aktywny przynajmniej podczas tegorocznych wyborów śródokresowych i twierdzi, że Meta planuje zapewnić naukowcom „jeszcze cenniejsze” narzędzia.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

HYTE Nexus Portal NP50 integruje zarządzanie chłodzeniem, oświetleniem i akustyką w jednym urządzeniu

Nexus Portal NP50 firmy HYTE to nie tylko wentylator i kontroler oświetlenia. Jest to w pełni zintegrowane urządzenie zasilane procesorem ARM, które...

Aplikacja Zadania do wykonania otrzymuje dużą aktualizację dzięki współpracy i nie tylko

Zadania to jedna z moich ulubionych aplikacji do zrobienia, która bardzo ewoluowała odkąd po raz pierwszy o tym napisałam tutaj 9to5Mac. W...

Wind Armor location in Zelda: Tears of the Kingdom

One of the biggest problems with Breath of the Wild, some will say, was the lack of Link’s iconic green garb....
Advertisment