Meta „optymistycznie” podchodzi do Vision Pro, ponieważ ma nadzieję, że będzie „Androidem” świata AR/VR


Według doniesień Meta liczy na wprowadzenie na rynek Apple Vision Pro, które pomoże w rozwoju własnej działalności związanej z goglami VR. Nowy raport z Dziennik Wall Streetktóra powołuje się na „osoby zaznajomione” z tą sprawą, stwierdza, że ​​Meta ma nadzieję, że Vision Pro „ożywi swoje warte 50 miliardów dolarów wysiłki związane z metaverse, które konsumenci jeszcze nie docenili”.

W raporcie wyjaśniono, że dyrektorzy Meta, w tym Mark Zuckerberg, „optymistycznie” patrzą na wprowadzenie Vision Pro. Wierzą, że wejście Apple do kategorii zestawów słuchawkowych „potwierdzi” ich dotychczasową działalność i „przyciągnie więcej konsumentów”.

„Pracownicy Meta postrzegają Quest i jego ekosystem oprogramowania jako główną alternatywę dla Apple w kosmosie, wypełniającą rolę, jaką odgrywa w smartfonach system Android firmy Google” – wyjaśnia raport. „Bitwa, którą widzą dyrektorzy Meta i znawcy branży, koncentruje się wokół twórców oprogramowania, którzy odegrają ogromną rolę w tworzeniu aplikacji, które przyciągną więcej użytkowników”.

Co więcej, mimo że Vision Pro nie został jeszcze wprowadzony na rynek, produkt już „wpłynął na sposób myślenia Meta”. Firma podobno bardziej niż początkowo stawia na rzeczywistość mieszaną.

„Meta w coraz większym stopniu koncentruje się na rzeczywistości mieszanej, która pozwala użytkownikom oglądać wirtualne obrazy nałożone na rzeczywiste otoczenie” – głosi historia. „Wcześniej Meta mówiła więcej o metaświecie, amorficznej koncepcji, która wyobrażała sobie ludzi pracujących i bawiących się w wirtualnej rzeczywistości”.

Reklama

W przeszłości dyrektorzy Apple krytycznie odnosili się do tak zwanego „metaświata”. Mówił na przykład Greg Joświak ten „metawers” ​​to słowo, którego nigdy nie użyje. Tymczasem Tim Cook kwestionowany czy „przeciętny człowiek może ci powiedzieć, czym jest metaświat”.

Wersja 9to5Mac

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak dobrze ta strategia sprawdza się w przypadku Meta. Jeśli historia jest jakąś wskazówką, nigdy nie powinieneś stawiać na wejście Apple do Twojej kategorii produktów agregat bardziej niż zaszkodzić Twojej firmie.

Warto jeszcze dodać, że Apple Vision Pro to dopiero początek planów Apple’a w tej przestrzeni. Firma jest już pracuję w tańszych wersjach Vision Pro i pracuje nad ostatecznym celem, jakim jest okulary rozszerzonej rzeczywistości jakiegoś rodzaju.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment