Meta ogranicza program bonusowy Reels Play na Instagramie i Facebooku


Twórcy krótkich form wideo na Instagramie i Facebooku wkrótce stracą jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy na platformach.

Meta kończy swój program bonusowy Reels Play, który nagradza twórców treści, gdy osiągną określone cele w zakresie wyświetleń swoich filmów. Zmiana, po pierwsze zgłoszone przez Informator biznesowy, wpłynie na twórców na Facebooku i twórców z USA na Instagramie. Firma nie zaoferuje żadnych nowych ani odnowionych ofert bonusowych Reels Play, ale będzie honorować istniejące zobowiązania w ciągu najbliższych 30 dni, zgodnie z Informator biznesowy.

„Opracowujemy test naszego bonusu Reels Play na Instagramie i Facebooku, ponieważ koncentrujemy się na inwestowaniu w pakiet rozwiązań monetyzacyjnych, aby pomóc twórcom w uzyskiwaniu stałych dochodów” – powiedziała Paige Cohen, rzeczniczka Meta Krawędź w e-mailu. „Będziemy szukać sposobów na uruchomienie programu w bardziej ukierunkowanej formie, na przykład na potencjalnych nowych rynkach”.

Program bonusowy Reels miał swoje wzloty i upadki, odkąd Meta uruchomiła go w 2021 roku, aby spróbować konkurować z TikTokiem. Początkowo twórcy widzieli ogromne wypłaty — czasami dziesiątki tysięcy dolarów. Ale w ciągu 2022 roku niektórzy twórcy zgłosili to płatności były coraz mniejsze i że coraz trudniej było zarobić taką samą kwotę w premiach.

Cohen zauważył, że twórcy nadal mogą zarabiać na takich rzeczach jak subskrypcje i partnerstwa marek. Premie Reels były częścią Meta dwa lata, 1 miliard dolarów puli pieniędzy, które firma obiecała przekazać twórcom do 2022 roku.

Podobne zachęty w innych firmach również powoli się kurczą. Na Snapchacie było coś w rodzaju gorączki złota w 2020 roku, kiedy firma ogłosiła, że ​​to zrobi płacić milion dolarów dziennie dla hitów w swojej funkcji TikTok, Spotlight. Ta kwota była stopniowo ciąć w ciągu 2022 r. oraz inne metody zarabiania, takie jak dzielenie się przychodami z reklam zostali wprowadzeni. początkowo YouTube oferował wypłaty gotówkowe aby skłonić twórców do tworzenia treści dla jego klonu TikTok, Shorts, ale ogłosił, że przenosi się do model podziału dochodów ostatni upadek.

Reklama

Inne firmy, takie jak TikTok, zmieniają fundusze twórców i zachęcają do tworzenia nowych rodzajów treści. Aplikacja do krótkich filmów ogłosiła niedawno zaktualizowany fundusz tylko nagrody twórców, którzy tworzą filmy dłuższe niż jedna minuta. Problemem było zarabianie bezpośrednio z platform: w ramach pierwotnego funduszu TikTok niektórzy twórcy zgłaszali niskie zarobki nawet w przypadku wirusowych filmów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Forspoken przechodzi na pełną wersję Sailor Moon w nowym fabularnym DLC

Jestem jedną z nielicznych osób komu właściwie się podobało Zapomniane. Pomimo swoich wad (i tak, pomijając moją świetną recenzję, jest to gra...

The Legend of Zelda: Breath of the Wild wciąż zyskuje na popularności na TikToku

Nintendo wydane The Legend of Zelda: Breath of the Wild ponad sześć lat temu i jakimś cudem wciąż dowiaduję się o...

Samsung Galaxy Tab S8 Plus jest obecnie dostępny za 33 lata

Najnowsze oferty Amazon zapewnią Ci ogromne oszczędności na Samsung Galaxy Tab S8 Plus i innych wspaniałych produktach ...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!