Meta Materials i Panasonic Industry współpracują nad przezroczystymi materiałami przewodzącymi nowej generacji


Meta Materials (META), firma zajmująca się zaawansowanymi materiałami i nanotechnologią z siedzibą w Nowej Szkocji w Kanadzie, oraz Panasonic Industry z Japonii współpracują, aby wykorzystać opatentowane przez META projekty NANOWEB i zastrzeżoną technologię procesową Panasonic Industry. Obie firmy rozwijają strategiczną współpracę od projektowania po masową produkcję, dostarczając nowe zastosowania w branży motoryzacyjnej i elektroniki użytkowej.

Meta Materials (META), firma zajmująca się zaawansowanymi materiałami i nanotechnologią z siedzibą w Nowej Szkocji w Kanadzie, oraz Panasonic Industry z Japonii współpracują, aby wykorzystać opatentowane przez META projekty NANOWEB i zastrzeżoną technologię procesową Panasonic Industry. Obie firmy rozwijają strategiczną współpracę od projektowania po masową produkcję, dostarczając nowe zastosowania w branży motoryzacyjnej i elektroniki użytkowej.

Panasonic Industry to spółka operacyjna należąca do Grupy Panasonic, która bada zastrzeżoną i skalowalną technologię procesową, która zapewnia cienkie folie przewodzące o niskiej rezystancji i wysokiej przezroczystości. META jest także wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie wielofunkcyjnych przezroczystych materiałów przewodzących.

Obecnie pojawia się zapotrzebowanie na ultraniską rezystancję arkusza i wysokie parametry optyczne, szczególnie wymagane w zastosowaniach wielkopowierzchniowych, takich jak elastyczne ogniwa słoneczne, inteligentne okna do komunikacji nowej generacji i przezroczyste grzejniki do zastosowań motoryzacyjnych. Według BCC Research prognozuje się, że światowy rynek przezroczystych folii przewodzących będzie rósł w tempie 9,2% CAGR, z 4,9 miliarda dolarów w 2020 r. do 7,6 miliarda dolarów w 2025 r.

Oczekuje się, że wspólne wysiłki obu firm wzmocnią się dostawa folii NANOWEB i przyspieszyć rozwój branży przezroczystej folii przewodzącej, oferując nowe zastosowania dla elektroniki samochodowej i konsumenckiej, takie jak anteny z przezroczystej folii, grzejniki z przezroczystej folii i ekranowanie elektromagnetyczne z przezroczystej folii.

„Nasza strategiczna współpraca z Panasonic Industry to kluczowy moment dla META. Wybraliśmy Panasonic Industry do masowej produkcji naszych opatentowanych projektów ze względu na ich wyjątkową technologię procesową w połączeniu z jakością na poziomie motoryzacyjnym, co wspiera nasz wspólny cel, jakim jest rozszerzenie przezroczystych materiałów przewodzących sektorze materiałów” – stwierdza George Palikaras, prezes i dyrektor generalny META. „Ta współpraca pozwala nam połączyć nasze wspólne know-how, wyznaczając nowe standardy dla branży”.

Reklama

Przezroczysta folia przewodząca o niskiej rezystancji i wysokiej przepuszczalności firmy Panasonic Industry jest produkowana masowo od 2018 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie na czujniki dotykowe o dużej wydajności i większych rozmiarach. META od kilku miesięcy z powodzeniem współpracuje z firmą Panasonic Industry w ramach głównej umowy o świadczenie usług, co zaowocowało pomyślną kwalifikacją i produkcją kilku zastrzeżonych projektów NANOWEB do różnych zastosowań.

Yuichi Yoshikawa, dyrektor jednostki biznesowej rozwiązań dotykowych w firmie Panasonic Industry, wyraził równy entuzjazm w związku ze współpracą, stwierdzając: „Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z META, aby przesuwać granice przezroczystych materiałów przewodzących. Ta współpraca będzie w stanie zapewnić światu niespotykaną dotąd wartość z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. Wspólnie stworzymy nowe możliwości dla różnych zastosowań i przemysłu.”

Współpraca firm META i Panasonic Industry łączy możliwości projektowe konstrukcji metalowych siatek NANOWEB z wiodącą, zastrzeżoną i skalowalną technologią procesową firmy Panasonic Industry w przezroczystych foliach przewodzących. Razem będą oferować najnowocześniejsze alternatywy, które przewyższają standardy branżowe i wyznaczają nowe standardy.

Produkty Panasonic Industry i Meta Materials będą prezentowane na stoisku Panasonic Industry podczas CEATEC 2023, wiodącej kompleksowej wystawy technologii w Japonii, odbywającej się w dniach 17–20 października 2023 r. Partnerzy zademonstrują kuchenkę mikrofalową z przezroczystym okienkiem ekranującym EMI, przezroczystymi antenami i przezroczystymi podgrzewacze do odladzania i odmgławiania samochodowych czujników ADAS. Demonstracje te uwydatnią wyjątkową wydajność i wszechstronność rozwiązań z siatki metalowej opracowanych w ramach tej współpracy.

www.metamaterial.com

www.panasonic.com/global/industry

 

Po lewej: Yuichi Yoshikawa, Panasonic Industry Co., Ltd, dyrektor jednostki biznesowej rozwiązań dotykowych, po prawej: George Palikaras, dyrektor generalny Meta Materials Inc.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment